AlbumaiInterviuNaujienos

Kur keliauja naujasis SLJ&BEEP albumas? Interviu

kelionesNeskubant sutrink savo batus. Svarbiausia “Kelionės”, būtent taip ir vadinasi naujasis SLJ ir Beep albumas.  Daugiau pozityvus repas, o vien tai yra šis tas, plius dar tokiais orais pristatytas – visai retenybė.Taigi, kur keliauja šis albumas, apie kurio pasirodymą jau puse lūpų kalbėjome prieš porą metų. Kas nuveikta ir pavyko per tą laiką? Muzikos fonui titulinis albumo gabalas ir lai prasideda kelionė.


Žinau, kad albumo darbai gan ilgai užtruko. Koks buvo kelias albumo link?

BEEP: Taip, tikrai truko ilgai, bet kaip ir kiekviena kelionė gali trukti ir trumpai, ir ilgai, taip ir mūsų albumas. Planavom viską padaryti greičiau, bet šis projektas vingiavo įvairiais takais. Pradėjome įrašinėti dar 2012 metų pabaigoje, planavome, kad turėtų pasirodyti 2014 metų pavasarį, bet albumas nėra vieno žmogaus darbas ir net ne dviejų. Ir kuo daugiau žmonių įsipina į albumo gimdymą, tuo daugiau naujų kelių ir aplinkelių reikia surasti. Bet jei ne visi šie vingiai, turbūt ir albumas nebūtų virtęs „Kelionėmis“.

SLJ: Tikrai, kad ilgai užtruko. O buvo visko: ir pykčių, ir džiaugsmo. Per tą laiką, tiek asmeniniame, tiek muzikiniame gyvenime įvyko labai daug pasikeitimų.

Kokio repo dabar reikia Lietuvai? Ar albumas yra taikytas ta linkme?

BEEP: Įvairaus rap‘o turime mūsų krašte, bet ko aš pats dažnai pasigendu yra koncepcijos – kūriniai su aiškia ir konkrečia tema, kuri apkalbama įvairiais aspektais. Šiuo metu labai dažnas, kaip aš sakau, rašo „apie viską ir apie nieką“, kur įpina porą stiprių punchline‘ų, sugalvoja nieko bendro su kūrinių neturintį pavadinimą ir vualia. Norisi kūriniuose daugiau įdirbio. Iš prodiuserių to tikro prodiusavimo, o ne tik beat‘o sukūrimo. Ir taip, albumas buvo būtent ta linkme, nors pradžioje bendros albumo koncepcijos neturėjome, bet kiekvienas gabalas buvo su idėja, kurią stengdavausi išplėtoti. Mes brandinome kūrinius. Kiekvienas gabalas turėjo bent po vieną demo, po kurio buvo tobulinamas instrumentalas, tuo metu „atkalamas“ tekstas ir jau tik viską paruošus pilnai įrašomas gabalas, kuris toliau keliaudavo suvedimui. Kai kurie kūriniai atkrito, kiti neįsipaišė į bendrą albumo skambesį ir buvo išleisti atskirai. Darbo įdėjome išties daug ir tuo džiaugiamės, nes patys jaučiame, kad patobulėjome, daug naujo išmokome ir supratome, kad ne viskas taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

SLJ: Manau, kad reikia kažko naujo. Taigi, kodėl tuo nauju negalėtų tapti senasis skambesys, kurį kažkas galbūt jau primiršęs, o jaunoji karta galbūt išvis nėra girdėjusi?

Dažnai muzika turi savo laiką. Pavyzdžiui naujojo Lilo albumo akcentas – naktis. Koks yra šio albumo klausymo laikas?

BEEP: Šiame albume rasite įvairių kūrinių – šviesių, tamsių, pozityvių, rimtų, šiek tiek piktų, linksmų, nostalgiškų, raminančių ir įaudrinančių – todėl ir klausyti jo galėsite betkuriuo paros metu, ar tai būtų rytas ir norite pasikrauti energijos, ar tai būtų vakaras, kurį norisi praleisti ramiai, gal darbinga diena, ar bemiegė naktis – kūriniai ne tik skirti klausyti, bet ir gimė įvairiu paros metu.

SLJ: Mano beat’ai yra orientuoti į 90’ųjų skambesį , todėl žiūrint iš instrumentalinės pusės noriu, kad klausytojas tą pajaustų.

Jei prieš albumo darymo pradžią būtų tekę spėti būsimą rezultatą ar jis labai skiriasi nuo šiandienos?

BEEP: Jei būtume viską žinoje iš anksčiau, albumas būtų gimęs anksčiau, gal net anksčiau nei planavome, bet tas nežinojimas ir yra tai, kas veda tuo keliu, ta paslaptinga kelionė. Ar skambėtų kitaip? Neįsivaizduoju, bet spėju, kad ne. Kitas dalykas – kad albumas subręstų, reikia laiko, todėl mes niekur neskubėjome.

SLJ: Manau, kad labai nesiskirtų. Skiriasi tik emocinė būsena. Jei prieš darant albumą degiau nesveiku noru, ryžtu, tai dabar į albumą žiūriu kiek ramiau, į kaip savaime turėjusį nutikti dalyką (čia turbūt dėl per daug užsitęsusių albumo darbų).

https://www.youtube.com/watch?v=mOZxdtTaaVA

Gal yra žodis ar sakinys, kuris būtų tarsi raktas į albumą ir prieš klausant ar juo labiau – norint suprast, kas sakoma – tai būtų privaloma žinot?

BEEP: „Pakeliaukime drauge…“ – turbūt ši frazė būtų ta raktinė. Bet ši „Kelionė“ nėra tolima, tai kelionė ne į svetimus kraštus, tai kelionė laiku, mūsų gyvenimais ir išgyvenimais, jausmais bei fantazija. Kartais judame, o kartais sustojame pailsėti, paliekame namus, bet visada sugrįžtame.

Kur ir kaip galima jus išgirsti bei įsigyti?

Mus galite surasti facebooke SLJ & Beep arba Fist2Fist Clik. Norintiems įsigyti albumą rašykite el. paštu f2fclik@gmail.com arba į mūsų puslapius privačia žinute. Galiausiai albumas pasieks ir internetines platybes, bet žinoma vėliau. Pirmenybė laikantiems albumą rankose.

Ar jums patiems Lietuvoje (o gal net nereikia apsiriboti vien savo kiemu) pakanka muzikinių kelionių?

BEEP: Lietuvoje – man trūksta, nes panašu, kad dauguma mina jau pramintus ir vis tuos pačius takus. O jei pradeda minti, tai dažniausia pasiklysta bruzgynuose. Kituose kiemuose be abejo tą galima pastebėti, nors pastaruoju metu pradedu pasigesti to kažko stebinančio, atvėpinančio žandikaulį. Bet to priežastis turbūt ta, kad pats nemažai įvairaus jau matęs ir girdėjęs.

SLJ: Lietuvoje tikrai daugėja įvairaus žanro reperių, bei renginių susijusių su repu. Tik šiek tiek gaila, kad mano gimtajame mieste Alytuje šių dalykų stinga.

Yra toks žaidimas “pasirink daiktus į negyvenamą salą”… Lengvai adaptuokime, ir kurį savo tekstą/ instrumentalą jūs įsidėtumėte? (galima tik 1) Ir dar po vieną svetimą?

BEEP: Iš savų, vienareikšmiškai – „Kelionės“. Ir instrumentalą, ir tekstą. Svetimą: Lords of the Underground – Chief Rocka.

SLJ: Aš turbūt “Kelionių” instrumentalą. Jau labai senas (maždaug 2009 metų), bet vis dar neatsibodęs darbas. Visa kūrybos eiga (nuo semplų atradimo iki jų tarpusavio suliejimo) buvo kažkas kitokio. Dar dabar pamenu tvyrojusią atmosferą. Svetimą? Hmm… Labai sunku išsirinkti. Bet net neabejoju, kad tai būtų kažkas iš DJ Premier, Pete Rock, Damu The Fudgemunk, Nick Wiz, Buckwild, Lord Finesse kūrybos.

Kelionė prasideda, tęsiasi ar baigėsi?

BEEP: Kaip ir sakiau, kelionėse įdomiausia ta nežinomybė, bet kad tęsis tai faktas, tik klausimas ar dviese kažką pavienio darysim, nes šiuo metu atsirado daugiau žmonių aplink mus, kuriuos mes patys ir subūrėm – Fist2Fist Clik. Judėsime su jais.

Sakėt, kad albumas subrendęs. Kokios pagrindinės savybės tai išduoda?

BEEP: Vien tai, kad mūsų projekto pradžioje nebuvo jokios koncepcijos albumui ir jos išsivystymas rodo, kad kažkokia branda buvo. Darbas, kurį mes dėjome ties kiekvienu kūriniu, privertė mus pačius bręsti, išmokti kažko naujo, patobulėti, patys jaučiame kaip pasikeitėme tiek kaip žmonės, tiek kaip muzikos kūrėjai.

SLJ: Laikas skirtas jam. Gan įdomus dalykas, kad albumo muzikinė pusė yra plati laiko atžvilgiu. Yra instrumentalų sukurtų net 2008 – 2009 metais, taip pat yra ir 2013.

Visi norintys įsigyti albumą rašykite į f2fclik@gmail.com arba privačią žinutę į facebook puslapį. https://www.facebook.com/sljnbeep/?ref=ts&fref=ts

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close