NaujienosStraipsniai

Kvailas klausimas: ar įmanoma, kad pasikeistų pražilusi "LATGA" ?

LatgaPapildykime straipsnio pavadinimą dar vienu klausimu, į kurį atsakymą pateikite patys sau straipsnio pabaigoje: “Jei turėtumėte 80,000 eurų paskirstyti kūrybinės veiklos plėtrai, ar padarytumėte tai taip pat, kaip LATGA“?Čia galite pažiūrėti į sąrašą, kur nukeliavo pinigai surinkti už tai, kad pirkote kompiuterius, usb raktus, kietuosius diskus, CD/DVD  ir kitas laikmenas –>  http://www.latga.lt/news/147/64/2016-10-18-ivyko-Asociacijos-LATGA-Tarybos-posedis.html – suma didelė, ir tema aktuali, nes ir dauguma jūsų papildėte šį paskirstytą fondą.Jei trumpai: nei vienos inovacijos, žvilgsnis atgal ir mažai kas, arba išvis nieko alternatyvaus (muzikine prasme), skirto 18-30 metų auditorijai…Žvelgiant į LATGĄ situacija niekada nebuvo džiuginanti ir panašu, kad nelabai kas keičiasi. Tik toliau pasroviui žilėja plaukai organizacijoje…

Šis pavyzdys tikrai nėra išimtas iš konteksto – tai yra konteksto dalis. Galbūt pamenate, kad dar 2011-2012 metais buvo skandalas, kai daug muzikai neabejingų žmonių kreipėsi net į teismą dėl LATGA veiklos. Tuomet su Svaro ir kitų žinomų atlikėjų iniciatyva buvo nušvitusi viltis, kad organizacijos požiūris keisis. Tik ar kas nors pasikeitė?

Tikslumo dėlei neslėpsime, šiemet bandėme ir su HipHop.lt pateikti projektą. Save vertinti sunku – nepalaikė, tai nepalaikė – įgyvendinsim be jų… Daug vilčių ir nedėjom. Galų gale jei būtų patvirtinę tik mus, ar kurį kitą projektą, kuris būtų aktualus hiphopui ar kitai alternatyvai – tai netgi nebūtų pakeitę esmės. Vienetas neatsvertų visumos ir bendro matomo vaizdo.

Blogiausia čia, kad matome aiškiai pasirinktą ir vykdomą kryptį. Turbūt daugelis aktualių iniciatyvų jau net nebando teikti LATGAi paraiškų, turbūt visi automatiškai supranta, kad tai palikta tik “rimtam subrendusiam ir kažkaip atrinktam menui”. Liūdna tai matyti, reikia apie tai kalbėti.

Tiesa, sakyti, kad LATGA apie naujoves nesupranta irgi būtų neteisinga. Jie atsinaujina savo internetinį puslapį, remia kelias įdomias iniciatyvas, palaiko “PIN” dieną ir daro dar kelis darbus, už kuriuos norime jiems padėkoti. Keista, tik kad tie keli darbai, apie kuriuos kalbame yra pagrindinės ir netgi iš esmės vienintelės LATGA naujienos. Jei palaikoma aktuali iniciatyva, tai ir įkeliama naujiena, kaip “Biplan” padėjo išleist albumą, kaip “Keymono” padėjo surengti koncertą, ar kad artėja PIN diena. Jei yra remiamas projektas ar skiriamos stipendijos nepamirštama akcentuoti “Stengiamės skirti stipendijas tiems menininkams, kurių idėjos originaliausios”… nepamirštama paskelbti, kad originalios idėjos yra gerai, kad reikia įdomių projektų, šviežio požiūrio. AHA… per daugiau nei pusę metų iš daugiau nei 50 naujienų LATGA puslapyje rasite 4-5 tokias, visa kita iš esmės bus apie tai, kaip “įvyko susirinkimas” ( http://www.latga.lt/naujienos-3.html ) .

Todėl retoriškai norėtųsi paklausti, kodėl nėra naujienų apie kitus nuveiktus darbus? Kodėl nesididžiuojate kitais remiamais projektais ir apie tai nenorite skelbti visuomenei? Ten tyla. Tačiau panašu, kad eilinį kartą kalbėti ir skelbti apie naujoves visgi yra daug lengviau nei pritaikyti tai kasdieninėje veikloje (o juk taip norėtųsi, kad ji būtų skaidri ir atitiktų lūkesčius).

Taigi grįžtame prie klausimo: “Jei turėtumėte 80,000 eurų paskirstyti kūrybinės veiklos plėtrai, ar padarytumėte tai taip pat, kaip LATGA?”. Nepamirškite, kad čia tik 1 konkretus pavyzdys. Liūdna dėl daug platesnio LATGA vaizdo.

Ir, kad neatrodytų, jog mes čia kalbame apie utopiją, kad valstybinė įstaiga pradės normaliai dirbti. Arba, kad visos autorių teisės yra tokios, dėl kurių liūdna… Pateikime daugelio dažnai su LATGA sumaišomos organizacijos pavyzdį –  AGATA. Pastarųjų dienų  AGATA naujienų srautas atrodo taip: 1) Sausio 20 d. Prezidentė kviečia Agata narius prisidėti prie iniciatyvos prieš savižudybes ir vaikų užimtumą; 2) Sausio 19 d. Agata remiamoje laidoje lankėsi Beeta ir kalbėjo apie repą ir naujai išleistą poezijos knygą (laidoje beje kiekvieną savaitę apsilanko aktualus svečias); 3) Sausio 17d.  „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso nugalėtojui prizą įsteigė AGATA… Pridėkime ir tai, kad dar daugelį net senų repo albumų galite legaliai, kad ir kas dieną paklausyti www.Pakartot.lt svetainėje ir daugelį kitų projektų, apie kuriuos žinome ir džiaugiamės.  Taigi įmanoma veikti ir kitaip, tik kaip ten su noru?

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Domina?

Close
Close