NaujienosRenginiai

Laikas valyti dulkes nuo blynų ir kodėl tai daugiau nei tiesiog vakarėlis

Dulkėti Blynai #9 - @Peronas apžvalga

Vasario 28-ta ir ne toks jau šaltas, ne toks jau ir šlapias dienos galas. Kol tarp paprastų žmonių miesto gatvėse vaikšto tetulė panika, priverčianti žmones supirkinėti makaronus, ir bėgioti nuo turistų iš Azijos…visa grupė žmonių, su meile gerai muzikai, susirinko Perono klube. Kad gerai praleisti laiką, atsigerti alaus, pabendrauti, paspausti vienas kitam ranką, negalvojant apie spaudos kurstomus skandalus… Taigi į šokių aikštelę grįžo Dulkėti Blynai, jeigu neklystu devintą kartą apskritai, ir tik pirmą kartą šiais metais.

Gyvendamas toli nuo Lietuvos, vis stebėjau ir klausiau, kaip vystėsi visa ta Dulkėtų Blynų kultūra. Nors turbūt tiksliau būtų pasakyti, kad ši vakarėlių sesija yra daugiau skirta prikelti senų gerų hiphopo ir netik tūsų tradicijas, kai DJ’ai tempė su savim į “grajų” krūvelės vinilų, kai sėdėdavo namuose ir dėliodavo, ką gros… Nežinau, kaip jūs, bet gan pasiilgau tų laikų, kai viskas dar nebūdavo taip paprasta… na bet ką jau… progresas, visi dalykai juda į priekį.

Kaip įprasta atvykau laiku, apsižiūrėti, kol klube dar buvo laisvų vietų, nes man tai buvo pirmas kartas šioje vietoje. Iš tiesų, man labai patiko atmosfera ir tai kaip viskas išdėstyta + garsas. Suprantu, kodėl visi giria Peroną. Didesnis koncas čia netilptų, bet tokio formato vakarėliams tai kaip tik.

Pirmasis už vakarėlio vairo stojo DJ Swix, kuris pasidalino beveik 2 valandų setu, dėže su 7colių vinilais, ir daugybe senų gerų, kartais netgi primirštų gabalų… 2000-tųjų pradžios nuotaika garantuota.

Tuo tarpu Perono patalpos gan smagiai prisipildė žmonėmis. Tarp kurių labai įdomi publika, jokių ten trapinių vaikų ar marozų…  Panašu, kad visi tarsi pažįsta vienas kitą, nors kiek matau – tai nėra griežtai hiphopo publika, hiphopas šiuo atveju tik vienas iš jungiančių komponentų.

Po Swix’o prie pulto stojo Marius Dan, iškart pripažįstu savo žinių spragą ir jog man iki šiol tai buvo negirdėtas vardas. Tik užgrojus iškart pasijautė stiliaus pasirinkimas, bet tai ką jis grojo, tas afro, funk ir dar velnias žino kokių garsų kokteilis – man gan patiko. Savita senų Boogaloo vakarėlių atmosfera ir ji čia puikiai tiko – tad mano aplodismentai…

Po Marius seto, prie plokštelių atsistojo dar vienas hiphopo veteranas, kurio jau tikrai pristatinėti nereikia – DJ Mamania. Ko gero būtent jam turiu dėkoti, kad savo laiku įkliuvau į visą tą vinilų kolekcionavimo liūną… 🙂 Nežiūrint į vėlyvą laiką ir nuovargį po ilgos dienos Mamania vėlgi gan smagiai sujudino sale – metai patirties duoda savo, bet tuo pačiu ir neleidžia atsipalaiduoti.

Ramiai stebėjau visą reikalą, kol galiausiai patraukiau namo – niekad nebuvau ilgų vakarėlių mėgėjas. BET Dulkėti Blynai yra daugiau nei tiesiog vakarėlis ar koncertas. Ten tiek daug nostalgijos, tiek daug meilės muzikai…, kad tu tiesiog pasikrauni!

PS: Beja girdėjau, kad Coronos virusas miršta nuo saikingo kiekio alkoholio ir gero garso … 🙂
PPS: Sekite Dulkėtus Blynus FB ir nepraleiskite kitos “jubiliejinės” geros progos pasibūti –> https://www.facebook.com/dulketiblynai/

Žymos

Susiję

Close