Albumai

LAIKJACK VERSATILE APŽVALGA

 

Lietuvos repo pagrindinis teigiamas apibrėžimas – nuoširdumas ir juo džiaugiamasi bei didžiuojamasi – tai tiesa, gi visi meluot negalėtų. Bet argi nekeista, kad kažkur šone nuo meilės lieka seksas? Turiu omenyje, kad kažkaip taip neretai repe ir yra, kad nuoširdu, bet iš distancijos. Tačiau visoje Laikrodžio kūryboje į tai žiūrima kiek kitu kampu. Gal to priežastys, kad pradėjo repuoti palyginus vėlai (tai yra jau būdamas nebe 16metų, kaip dažniausiai būna) ir nuo tų 2004 daug keliavo, dar daugiau rašė ar dar nežinia dėl ko ir juolab visai nesvarbu kodėl – bet jau nuo Andrewlos vėlyvesnės kūrybos, Odisėjos49 ar Laikrodžio EP įdirbio akivaizdu, kad šio atlikėjo priėjimas prie kūrybos skiriasi. Todėl labai apsidžiaugiau išvydęs naująjį albumą – VERSATILE.

Albume 11 pilnaverčių gabalų, prie kurių dirbo visa Despotin MC chebra ir tai pamačius pirma mintis, kuri rodos kažkur jau girdėta, bet puikiai tinkanti ir čia: „štai kas atsitinka, kai MC atitinka“! Visi blaškosi po pasaulį, bet nebūna rimtesnių relyzų be gaujos narių pėdsako. Prie Versatile daug prisideda ir nuo Laikrodžio kūrybos jau keli metai neatskiriamas bytmeikeris iš Vienos – Mellow Jack ir tai reiškia, kad albumas muzikine prasme smarkiai skirsis nuo praėjusių rinkinių, gi neveltui LAIKrodis ir Mellow JACK. Stilių mišrainę pakeitė tvarkingi stiprų elektroninį prieskonį turintys bytai. Visa tai skamba daug žadančiai, ir negana to prie masteringo dirbo GreenCarpetStudio įkūrejas ir visaip kitaip prie daug kokybiškos muzikos prisidedantis – Emery, tad rasti netvarkos toje virtuvėje labai mažai šansų.

Prieš albumą pasirodė porą klipų, kurie parodė, kad skillo MC neprarado ir kokia kryptimi bus rutuliojamas visas albumas bei jo skambesys – tiesa, likę 9 kūriniai nauji. Taigi iš techninės pusės viskas gražu ir prikibti praktiškai nėra prie ko.

Pradedi klausytis ir supranti, kad netikėtumų bus mažai ir randi tai – kas ir buvo laukta. Išdirbtas flow, kurio nelabai įmanoma sumaišyti su kuo kitu. Lyrika, kuri nėra persmelkta alegorijom ar tik pačiam autoriui suprantamomis metaforom – viskas aiškiai. To privalumas – nėra kalbų apie visokius transcendentinius astralus ir panašius kažam galbūt suprantamus kosmoso reiškinius. Čia papraščiau, rodosi, kaip per susipažinimą išgirsti „Labas aš Laikrodis“ ir klausai, klausydamas supranti ką ir kaip žmogus galvoja, kaip konkrečiai mato, kiek alaus išgeria, kokį žalią supratimą turi apie konkrečius daiktus, o kai rimas ir žodynas platūs – klausytis tikrai yra ką. Tai reiškia, kad „myliu – tyliu“ „ego-lego“ lepsusų tikrai Versatile neišgirsite, o tuo pačiu jei jau buvote Laikrodžio heiteriai, kaži ar pakeisite nuomonę, o jei radote ką įdomaus ankščiau – daug rasite ir šiame, nors ir į kitokio, brandesnio skambesio batus įšokusio, bet visgi nesumaišomai Laikrodžio albume !

Pats albumas tarsi ir neturi intro ar outro, bet tai apgaulinga. Pirmasis trekas pavadinimu „Visiems“ kiek neįprastas Laikrodžiui savo tematika. Kabinamos ir daug apstrakčių globalių temų ir tarsi pasakoma kam „Versatile“ skirtas, todėl gabalas pilnai atlieka Intro vaidmenį.

Vėliau kompoziciją tęsia 9 gabalų „dėstymo dalis“, kurią pradeda „Duok Garso“ ir tai iškart maloniai nuteikia, pasigarsiname ir po vieno stipriausių gabalų albume – klausomės ką gi slepia kiti kūriniai. O toliau matosi jau gerai pažįstamas Laikrodis. Techniškai plaukiama elektronika prisodrintų bytų kokteiliais. Tačiau klausant paeiliui, po kelių gabalų, nors lyg viskas puiku, bet dėl panašaus byto ir repavimo įsivyrauja lengva monotonija ir pasidaro daug sunkiau sukoncentruoti dėmesį į atskirą dabar grojančią dainą. Penktas eilėje, kartu su kitu Žirmūnų repo ir Despotin atstovu atliekamas „Darbas Vilkas“ – taip pat stiprus gabalas ir po jo sekantis „Pagonys“ – galva vis labiau linguoja.

O pabaigai paliktas desertas – Despotin FAM visu gražumu. Final Cut bytas, lengvesnis Despotų flow, melodingas priedainis ir repas iš pirmo žvilgsnio keistu pavadinimu „Nekalėdos“! Kūrinys puikiai uždaro albumą ir tik išklausius jį galima susidaryti nuomonę ir vertinti visą Versatile.

Verdiktas – patiko. Taip, tai nėra muzika, kuri nuolat skambėtų mašinoje ar kolonėlėse, bet atskiri gabalai turi labai daug jėgos, o ir pats albumas dar ne kartą prasisuks.

Albumą galite parsisiųsti ir perklausyti Laikrodžio bandcampe

Laikrodis FACEBOOKE

Žymos

Susiję

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close