Albumai

Legato – Eteris [Legato;2009]

Na štai, metai prasideda labai gerai, nežiūrint į “krizecus” ir kitokias nesąmones. Kaip nekaip – naujas albumas, ir pakankamai geras. Šį kartą tai – antras Legato darbas „Eteris”.

 

Na, sakykim taip – aš nesu didelis tokios stilistikos hiphopo gerbėjas. Bet aš jaučiu didelę pagarbą protingiems ir nestovintiems, nežiūrint į sunkumus, vietoj, žmonėms. O Yga ir Deiwuzas, kiek galiu spręsti iš jų kūrybos bei trumpų ir labai retų pokalbių, yra būtent tokie.

 

Pradėsiu nuo muzikinės pusės. Kaip ir pirmame albume, taip ir čia muzika atspindi tai, ką mėgsta abu albumo kūrėjai, viskas labai kokybiškai, vietomis madingai, vietomis nostalgiškai, vietomis net labai įdomiai netgi mano barzdai. Bet ar gali būt kitaip, kai muzikinę pusę tvarko tokie žmonės kaip Pushaz, Donciavas, misteris paslaptis Maxi J, Funkodelik, kavamanas despotas Vaiperis ir senas Deiwuzo bendražygis Wigo. Aš nežinau, kiek buvo suasmenintas muzikos parinkimas, bet tai yra gan stipri albumo pusė. Taip, yra vietų, kurios man visiškai nelimpa, bet tai mano subjektyvi nuomonė. Na, nemėgstu aš tokių kūrinių kaip “Skerdynės Muzikinės“, bet užtat čia yra tokių kaip “Mintys paprastos” arba “Spąstai”, na, bet yra taip, kaip yra…Bendrai klausos net labai gerai, o visi “nors” – mano problema.

 

Kalbant apie vokalinę pusę…Yra vienas dalykas, kuris yra daugumos panašių duetų problema, na, net nežinau, ar taip būtų teisinga sakyti, bet kai abu Mc yra daugeliu aspektų labai panašūs (panašūs jų balso tembrai, jų minčių išdėstymai, jų dainavimo technika), jie tarsi susilieja į vieną…Pavyzdžiui kai aš klausiau šį albumą, pirmą kartą, susidariau vaizdą, kad visur vien Deiwuzas. Tik vėliau įsiklausęs pagavau Ygos partijas ir jų, pasirodo, buvo nemažai. Taigi, tai šiek tiek pasunkina grupės suvirškinimą, bet nedaro jos blogesnės.

 

Kaip jau ir sakiau ne vieną kartą, abu yra stiprūs ir įdomūs MC bei asmenybės, tik, deja, ne visuose gabaluose tai pasireiškė, yra eile tuštoku dainų…Na, arba jos ne man…Tas pats ir su kai kuriais svečias. Tas pats Kastetas…Jau geriau nesutikti rašyti bendru gabalu, nei daryti tokius…Na, arba daryti kitaip…O va štai Pushaz, nors daina ir ale reprezentas, pilnas stereotipu , bet padirbėta ir skamba labai gerai. Tokios dainos – tikras gyvu pasirodymu saldainiukas. O be to, dar yra ponas Medonas – dainai su juo nors imk ir klipą filmuok, pirmą kartą kažkas tokio Lietuvoj, puiku. Na, ir senukas Broo, vėlgi įdomiam ir nuoširdžiam gabale.

 

Ir dar…Tai jau kelintas albumas, kuri aprašinėju šią savaite. Ir jame vėl nėra Dj‘aus…Įdomu kodėl – ar jų iš tikrųjų nėra, gal jie labai užimti, o gal tai nemadinga?…Va kur tema apmastymui. 😉

 

Na, gerai, atėjo laikas apibendrinimui.

 

Albumas išėjo geras, su malonumu prarijau ji kelis kartus, taip, kai kurios dainos laiko testo neišbandys, bet yra tokiu, kurias atpažįsti iš pirmo akordo, yra žodžiu, kurie priverčia susimastyti, o tai yra mano hiphopas, bet tai, be abejones, vienas iš stipresnių pastarųjų laikų darbų, gerai pateiktas, gerai sutvarkytas. Metai bus geri…

MIRON

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close