AlbumaiNaujienos

Lenkiškai kuriantis Filmik pristato debiutinį albumą – Z Wilna

Vieniems muzika yra tik darbinis fonas, kitiems – svarbi gyvenimo dalis. Muzika gyvena ir atlikėjas Filmik, kuriantis unikaliu Vilniaus lenkų dialektu. Šiandien atlikėjas džiaugiasi galėdamas pristatyti keletą metų brandintą savo pirmąjį albumą „Z Wilna“ (liet. „Iš Vilniaus“).

Debiutinis albumas „Z Wilna“ – tarsi ilgas filmas, susidedantis iš skirtingų scenų. Dainų tekstuose pasakojama apie dabartinį Vilnių. Atlikėjo Filmik tikslas savo muzika pristatyti Lietuvos sostinę jos senąja kalba perteikiant dabartinę atmosferą bei gyvenimo būdą, todėl daugumos dainų tekstai yra dedikuoti Vilniui.

„Viena iš pirmųjų mano parašytų dainų – „Stare Dobre Czasy“ – albume pavirto į remixą. Nors tekstą parašiau prieš daug metų, jis nėra pririštas prie laiko sąvokos. Skambesys, kurį kūrinys įgavo po naujos ir nuo nulio padarytos instrumentalinės versijos, skamba naujai – atitinka visas šių dienų muzikos tendencijas,“ – kūrybinių procesų užkulisius atskleidžia Filmik. Muziką šiam kūriniui sukūrė prodiuseris Vytautas (Papuga).

Prie „Z Wilna“ albumo kūrimo prisidėjo didelė komanda, padėjusi sukurti muziką ir aranžuotes. Štai kūrinys „Rap Gra“ skamba net trimis kalbomis: lenkiškai, lietuviškai ir rusiškai, o dainai „Lingwityka Wilna“ skirtas ir vaizdo klipas, atskleidžiantis sostinės žavesį Filmik akimis.

„Albume netrūksta ypatingų ir muzikos standartus laužančių kūrinių. Paskutinio albume esančio kūrinio „Upadki“ skambesys nepavaldus laikui. Tokia daina bus aktuali net ir keičiantis muzikos aktualijoms, – pasakoja Filmik. – O klausydamiesi dainos „Amfiteatr“ atidesni pastebės, kad ji prasideda ir baigiasi tuo pačiu rimu.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, o daugiau Filmik kūrybos ir visas naujienas galite sekti socialiniuose tinkluose – https://www.facebook.com/split.filmik 

 

Žymos

Susiję

Close