NaujienosRenginiai

Lietuvos Freestyle MC Battlo apžvalga. Pliusai, minusai ir tris kart valio!

Lietuvos-MC-Battle-20142014, Kablys ir naujas MCB freestylo čempionas. Jei reikėtų daugiau raktažodžių, tai pirmose eilutėse būtų rašoma atkaklios kovos, daug stiprių punchline‘ų ir skirtingi freestyle stiliai. Skamba gerai ir su tam tikrais niuansais tikrai taip ir buvo. Tad, kol laukiame kovų video, kur praleidę renginį savomis akimis galėsite tuo įsitikinti ir susidaryti objektyvią nuomonę,- čia pasistengsiu trumpai apžvelgi, kas kaip ir kodėl.

Taigi, repo urve (būtent taip, lapkričio 15 vakarą norėjosi vadinti Kablį) žmonės pradėjo rinktis gana anksti ir su nekantrumu laukė atrankų pradžios. Žmonių (nepaisant didokos kainos, kuri matyt jau orientuojasi į ateinančius metus ir siekė ~10eu) susirinko pakankamai daug ir Kablio salė buvo beveik užpildyta. Nuo to smagiau visiems ir emocija tiek dėl urban atmosferai draugiškos vietos, tiek dėl žmonių, kurie atėjo su dideliais lūkesčiais ir tiksliai žinodami kur – pradžioje buvo gera. Nebuvo ir negalėjo būti “netyčia” ar varianto „ai, ėjau pro šalį, tai gal užbėgsiu  1 alaus” = visi žinojo, kur eina ir natūralu, kad žiūrėti kovų susirinko tik tam prijaučianti publika.

Pradžioje buvau pradėjęs rašyti apie kiekvieną kovą, bet pamatęs kokio tai ilgio rašinėlis gaunasi, nes MC jau nuo pat pradžių buvo verti dėmesio, ir tuo pačiu žinant, kad video bus geriau už tūkstantį žodžių, mintis rašyti dešimtį puslapių, buvo palaidota ir bus  apsiribota tik trumpu  straipsniu ir kovų seka bei pliusais, minusais po ja.

mcbattle.lt-poster-2014-1200pix-427x600Kovos nuo pat atrankos buvo pilnos kontrastų, dalyviai visi labai skirtingi – tad žingsnis po žingsnio susidomėjimas natūraliai vis kilo. Sekantis etapas atnešdavo dar stipriasnes kovas, o kai supranti, kad dar liko ir toliau vis kylant bus dar stipriau, klausimų ar verta buvo ateiti paprasčiausiai nebekyla.

Labai smagu, kad paskutinėmis valandomis apsisprendė dalyvauti Jama, smagu, kad nepasididžiavo ir kiti jau turintys vardą MC kaip Krapštukas, Tunar, Saymore. Taip pat verta paminėti, kad Jauni MC irgi nebuvo tik statistai.

Nors būta atkaklių kovų ir iki tol, bet pusfinalius pasiekė būtent išvardinti 4 favoritai. Ir čia jau battlas visu gražumu. Pilnas spektras repo freestylo, daug energijos, daug karo, bet kartu ir taikos – kiekvienos kovos (kaip ir sakiau) neaprašinėsiu, bet PRIMYGTINAI REKOMENDUOJU PERŽIŪRĖTI praktiškai visas kovas, o FINALU IR PUSFINALIAIS PASIDALINTI IR SU DRAUGAIS SU PRIERAŠU, KAD LIETUVOJE FREE GYVAS (labai, labai ir patys jau laukiame video), nes čia buvo kuriama LT repo istorija. Stipriai daužomi bytai, kokybiškas free, punchline‘ų tiek, kad žodis „daug“ šiame kontekste reikštų nebuvo, o finalines kovas pavadinti „gerai“, „įdomiomis“, „atkakliomis“ ar dar kaip, būtų tas pats, kas manyti, kad Hip Hip yra tik aprangos stilius.

Pabaigai sveikinam visus išdrįsusius dalyvauti – neišskiriant nei vieno, esate šaunuoliai ir sukūrėt repo šventę. Prieš organizatorių lenkiama galva, už tai kad aplamai buvo sudaryta puiki galimybė išsiaiškinti, kuris žmogus metus galės oficialiai vadinti geriausiu freestyle meistru Lietuvoje. Ir žinoma tris kart VALIO čempionui Jamai.

Ir tikrai baigiant pasinaudosiu Jamos pirmo roundo citata, kad „visi čia atėjote mano galvos, o aš pavėluotos pagarbos“ – kiek mačiau visų galvos liko pakeltos ir tas yra jėga, ir tikrai norėtųsi  atiduoti didelę didelę pagarbą Jamai ir visiems dalyvavusiems. Galbūt  tai bus puiki proga padaryti, kai pasirodys video, nes tikrai daugelis nusipelnė, kad būtų parašyti daug gerų žodžių ir apie juos.

Kovų seka:

Top 16:

Jama vs. Selectaz
Saymore vs. Froiden
Krapštukas vs. Slam
Tunar vs. Gati
Smogas vs. Kovsh
Regis
vs. Dodis
Beep vs. MOB
Meistras vs. DK

Top 8

Jama vs. Meistras
Saymore vs. Beep
Krapštukas vs. Regis
Tunar vs. Kovsh

Pusfinaliai

Jama vs. Tunar
Krapštukas vs. Saymore

Dėl 3 vietos

Tunar vs. Saymore

Finalas

Jama vs. Krapštukas

 

Renginio pliusai (jų daug ir tikrai kažkas bus pamiršta)

1)      Apie 30 dalyvių. Praktiškai dvigubai daugiau išdrįsusių dalyvauti nei praėjusiais metais.

 1. Platus pasirinkimas:
  i.      Geografija.  Jei praėjusiais metais buvo galima battlą pervadinti į Vilnius vs. Jonava, tai šiemet tai buvo Lietuvos Battlas su plačia geografija.
  ii.      Kalba. Lietuvišką ir rusakalbį žodį įvaldę MC.
  iii.      Svarbiausia. Jei išskirt kelias kovojusių savybes, dėl kurių juos gera matyti ant scenos, daugelyje eilučių šalia geriausio to atstovo būtų vis kitas vardas (plačiausias žodynas, geriausia technika, ekspresija, charizmatiškumas, punchline, energija, agresija, flow, bendravimas su publika… taip toliau ir panašiai, o padėliokite šiuos pirmiem 4 MC (Jama, Krapštukas, Tunar, Saymore) – akivaizdžiai matosi kokie visi skirtingi kovos stiliumi. Visi savaip geri ir nuo to tik dar įdomiau, tik dar daugiau pavyzdžių ir nuomonių.
 2. Smarkiai patobulėję jauni MC. Jau visi ~moka laikyti mikrofoną, jau visi turi drąsos. Buvo metų, kai pirmuose etapuose nuolat jausdavai svetimą gėda už žmones ant scenos – čia palyginus to buvo daug mažiau. Nors iš anksto būtų buvę galima tikėtis jog jaunimas ir mažiau girdėti vardai, bus vien faršas patrankoms –  žiūrint po  battlo atsakymas – „ne“, ir daugelis jų davė garbingą kovą favoritams.
 3. Sudalyvavo patyrę kovotojai. Smagu, kad nepasididžiavo, nors daugeliui jų nieko papildomai įrodinėti nebereikia. Tačiau be jų vyniok nevyniok = ne balius. Tačiau jokio raudono kilimo ar plačiai atvertų finalo durų nei vienam už esamus ar praeities nuopelnus nebuvo.

2)      Vilniuje naujas vedėjas. Tikimės Klaipėdoje Radikalas jau visiems nusibodo ir dažniau iškomandiruos poną Sunday Bug balsą ir į Vilnių, nes viskas cool, laisvai, smagiai. Ir nors yra čia etatinių, taip pat gerai šį darbą išmanančių žmonių – įvairint gerai.

3)      Puiki jauki vieta renginiui.

4)      Geri DJ ir nesnaudžiantis garsistas. Gal nebuvo viskas idealu, bet tai anaiptol nemaišė renginiui + plokštelės smagiau (kad ir daugiau vargo).

5)      3Sun-C, Tavo Tėvas, Omerta, F2F. Visi energingai pasirodė, publika norėjo tik betlo ir buvo apsnūdus, bet vyrai savo darbą ant scenos atliko gerai, nuoširdžiai ir iki galo.

6)      Po kovos – pagarba oponentui. Battlas scenoje truko tik iki tos akimirkos, kol paskelbiamas nugalėtojas.

 Minusai surašyti ne dėl malonumo bėdavotis, ne kad įkasti, tikrai anaiptol – nuoširdžiai spaudžiu ranką organizatoriams, nes reikia šio renginio ir HH kultūrai jis yra svarbus. Tačiau reikia pasimokyti iš klaidų, tad tikrai pagarba jiems, bet iš gero renginio pataisius, kai kuriuos dalykus galimą padaryti puikų, o kadangi klaidos kartojasi ir galbūt pastebėjimai pravers ir kitiems, todėl jie ir čia. Tik nuomonė ir jūsų sprendimas priimti ar ne.

1)      Nėra aiškios struktūros. Prieš Betlą turėtų būti aiškiai pasakyta, kiek kur kaip. Čia gal daugiau liečia atranką, kur kovą laimėjusiems MC, nors ir buvo sakyta, kad pateks, ne visi nepateko – na taip būt neturėtų, kai taisyklės perdaromos jau po fakto.

2)      Reikia lentelės ir žinot, kas, kada, su kuo eina. Dabar įdomu, kaip sustatydavo teisėjai kas su kuo kovos? Ok, kampe buvo nepildoma lenta arba pildoma jau labai neoperatyviai = butaforija. Projektorius ar net paprastas lapas prisegamas keliose vietose ir operatyviai pildomas būtų smarkiai palengvinęs teisėjų darbą ir įvedęs aiškumo visiems.

3)      Komisija. Tikrai nedėkingas darbas, BET galbūt reiktų į tai žiūrėti su didesne pagarba ir atsakomybe. Komisiją sudarė 3 žmonės (Mitaz Omerta, Johny ir Mark Splinter ), kurie ankstesniais darbais yra nusipelnę teisę čia būti, su tuo kaip ir viskas tvarkoje. Iškart pasakau, kad ir jų gebėjimu vertinti muziką, objektyvumu čia nėra pagrindo abejoti. Tai nėra lengvas darbas, nes jiems reikia priimti sprendimą, net tada kai lygiavertė kova ir todėl visais laikas buvo ir bus kalbų. Čia daugiau pastabos, kaip sprendimai buvo priimami:

 1. Kaip ten atsirado mergina, kuri pradėjo balsuoti? Tikrai nesąmonė, kai žmonės, kurie ruošėsi kovoms yra vertinami “žmogaus iš gatvės, nežinančios apie repą”. Tai gal tada dar kažkas kitas galėjo ateit ir “iš lempos” nuspręst, kas geriausias? Kiek jos balsas lėmė? O stovint visai šalia komisijos kartais atrodė, kad tikrai daug. Gal ji ir nuostabus žmogus gyvenime, bet ten ji buvo ne vietoj ir labai kenkia autoritetui, kurį visi turėtų jausti komisijai. Griežtai – ji komisijoje =klaida.
 2. Kai komisijos stalas nukrautas tuščiais bokalais irgi negerai (ne visi gėrė). Gal komisijai ir nemaišo dirbti alus (?), bet vėl atsiranda pagrįsta abejonė, ką jūs ten darot ir tie žodžiai (strėlės) nuo scenos tiek Jamos, tiek Tunar buvo pagrįsti.
 3. Grįžtam prie klausimo, kiek komisijoje narių? Jei balsuoja publika, 3 nariai ir mergina, o balsų nuolat buvo 4 – įdomi matematika gaunasi ir su publikos balsu čia tikrai slidi situacija. Kada skaičiavo jį, kada ne? Siūlomas atsakymas, kad tokiose vietose reikia minimalaus reglamento ir taisyklių, o ne nuolatinių improvizacijų. Žodžiu teisėjavimo tvarka ir komisijos narių skaičius turi būti aiški ir aiškus iki detalių dar prieš prasidedant renginiui ir jo metu netaisomas (+kiek  geriau nelyginis narių skaičius).
 4. Tunar ir Gati kova. Gati aršiai prieš ramiai be „blatnos“ technikos repuojantį banginį, kurio „arkliukas“ yra labiau, ką jis pasako, o ne kaip tai padaro. Tad natūralu, kad jeigu paimsi komisiją, kuri nemoka Lietuvių kalbos, Tunar praktiškai neturi šansų. Ir atvirkščiai, jei surašytų eilutes ant lapo ir reiktų pagal tai spręsti nugalėtoją, jau Gati akivaizdžiai nusileistų.  Ir visą šitą bei kelis kitus niuansus sudėjus pranašesniu atrodė Tunar(skonio reikalas, vieniems pranašumas Everesto dydžio, kitiems vos vos, bet reiktų sutikti, kad jis buvo) . Tik čia staigmena – komisija nugalėtoju skelbia Gati. Visa salė ima reikšti nepasitenkinimą ir po minutės sprendimas keičiamas ir duodamas dar vienas roundas (pati komisija pastatė save į tokią padėti, kur visi sprendimai prasti ir abu MC kartu įstumiami taip pat į labai neskanią padėtį). Visų pirma komisijos autoritetas, kuris dėl tvarkos nebuvimo ir savilaikysenos iki tol, jau taip nebuvo labai aukštas – bet po šio dar labiau smuko. Antra, į aplinką persiduoda chaosas ir neužtikrintumas. Trečia kovą laimėjęs Tunar irgi džiaugsmo nerodo, pralaimėjęs papildomam rounde Gati irgi nei šiaip nei taip turėtų jaustis. Tačiau praėjus kiek laiko ir pasikalbėjus su Gati, pasimatė, kad šis jaunas MC tikrai teisingai pažiūrėjo į situaciją. Jis pripažino, kad Tunaras buvo stipresnis ir nors teisėjai padarė klaidą, nelaikė jokio pykčio ir džiaugėsi galėdamas sudalyvauti renginyje –  tikrai brandus požiūris šiuo klausimu, todėl pagarba jam.

 

4)      Renginys laiko prasme gavosi kiek užtęstas. Reiktų ieškoti būdų, kaip išlaikyti tempą viso jo metu. Dalyviai labiau pavargsta ilgą laiką laukdami kovų nei jose. Žiūrovas pavargsta ir po ilgesnės pertraukos jau būna su nusimušusia emocija, kurią reikia vėl kas kart vis iš naujo pasigauti. Reikia duoti laiko ir nueiti prie baro, bet mažiau.

5)      Normalus apdovanojimų įteikimas. Ilgų lozungų nereikia, bet tiesiog turi būti ir minimali ši dalis, kuri suteikia dar daugiau intrigos ir tampa renginio logiška atomazga po kulminacijos. Taurė, medalis – smulkmena, bet maloni ir gali tapti pakankamai brangiu simboliu. Tai proga susirinkusiems dar kartą parodyti pagarbą to nusipelniusiems ir iš kitos pusės atlikėjams padėkoti už palaikymą. To vos pritrūko.

6)      Jei renginio rėmėjai nėra pristatomi = jų ir nėra. Renginio rėmimas yra labiau reklamos forma, o ne labdara. PVZ jei yra tiesiog atiduodami bongai laimėtojams ir nesakoma, kas juos skiria, tokiu atveju remti gali tik idėjiniai draugai. Kovojama ne dėl prizų, bet šia kryptimi vos labiau pasistengus būtų galima jų padaryti gerokai daugiau – papildoma motyvacija niekam nepakenks.

PEACE+LOVE+UNITY

Žymos

Susiję

4 komentavo

 1. Geros pastabos ir izvalgos, tikrai i daugeli atsizvelgsim kitiem metam, kuriem ruosiames jau dabar. Ties struktura, lenteles, komisijom ir pan. Buvo tam tikru niuansu.

  Nebuvo tai viesai skaluojama, bet ketvirtas narys buvo “publikos balsas=neutralus zmogus” (pradzioj buvo vaikinas, poto gerbiama neutralioji mergina, aciu jai labai). I publika buvo irgi labai atsizvelgta ne viena karta, o papildomi roundai buvo gerai, reikalingi komisijai, publikai ir dalyviams patiems dar labiau.

  Komisijos stalas nukrautas placiais buteliais/sukem/mieganciaisiais buvo kitu zmoniu labiausiai. Kaip ir scena po renginio. Vadinasi scena ir komisija nuo publikos reikia atitvert. Kita kart neklauskite kodel:)

  suprantama, kad kazkam neitiko komisija (ypac po pralaimejimu ar per papildomo roundo), o jus paklauskit kiek buvo pasiulyta zmoniu joje buti ir ko mes nepakvietem? dar karta paklauskite saves kodel jie ten neeina, ar tik ne del siu paminetu priezasciu, pragonu ir nepagarbos komisijai?:) zmonem neitiksi, o kulturos kai kur truksta. Primenu, kad vertinti yra ir taip sunku. O kam Gati gal labiau patiko uz Tunar, ir ka?? skoniuo reikalas ir daugybes priezasciu, kuriu net dalyviai nezino budami scenoke nes jie to nemato. Na vienas ‘pravalas’ situacijos nesugadino, publika gavo savo Tunara:) ar komisija privalo vertinti pagal publikos nuomone ar tik i ja atsizvelgti? galite neatsakyti:) Kaip balsuoja komisijos ir kodel reikia klausti komisijos, bus aiskiau:)

  griztant prie taisykliu. Jos buvo skirtos dalyviams ir jie visi buvo informuoti. Kitiem metam struktura bus aiskesne ir labiau visiem matoma. Po atrankinio etapo, pagal reitingavima, buvo renkami 8 stipriausi, kurie susitinka su 8 stipriausiais is registracijos. Ar norejote normaliu kovu top-16, su 14 ismestu dalyviu, kurie net nepabande repuot?

  ir vel gi, kiek galima ant komisijos “kuri nemoka Lietuvių kalbos”?? wtf. beje, lietuvių kalbos Lietuvoje rašoma iš mažosios:) komisija puikiai mokėjo lietuviu, rusu, anglu, lenku ir vokieciu kalbas…. Minomoje kovoje ir as maniau kad Tunaras laimes, bet komisija mane kitaip ir tai vienintelis kartais kai publ;ika iskovojo papildoma rounda dalyviams.

  siaip su autorium daug kur sutinku, daug kur diskutuotina, bet galiu nuramint kad tikrai sekantis battle bus arti tobulybes!:) gal ir su raudonu kilimu, jeigu jau taip reik:))

  pabaigai. ar didoka kaina 20lt (isankstiniai ir pan.) kai renginio samata 350 kartu didesne? na cia dar klausimas, per plauka vos viskas atsipirko. Tokie renginiai nevyksta uz 10 lt “sporto” bare…

  kiekvienas renginys skirtingas, su savais niuansais. Bet sie metai pliusai aplenke minusus ir del to kiti metai bus dar stipresni ir kokybiskesni vosmis prasmemis.

  Peace!:)
  0  0
 2. Labai gerai, kai kyla normali diskusija ir iš to bus judama dar toliau į gerą pusę 😉 visi iš straipsnio labiausiai atkreipia dėmesį į minusus (taip yra išskirtos detalės, kurias (iš šono žiūrint pataisius) būtų geriau), bet visumoje pliusų daugiau nei minusų. Bendrai kovos gavosi geriausios per pastaruosius metus, tad skųstis negalima ir reikia džiaugtis, bet kažkas turėtų ir pastebėti kur galbūt galima būtų patobulinti. Todėl būtent besidžiaugdamas renginiu ir parašiau porą pastabų (žinoma diskutuotina ir tai tik vieno žmogaus nuomonė, bet stengtasi konkrečiai ir objektyviai tai padaryti). Jėga, kad kitais metais bus daug didesnis renginys – dalyviai galite pradėti ruoštis! Battlų lygis kyla 🙂
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close