NaujienosRenginiai

Lietuvos MC Battle apžvalga: padarom šį battle dar geresnį, jis to vertas!

MCB battle
Kovos pagaliau buvo tinkamai apipavidalintos, tai rimtas +

Šeštadienį daugumos mesėdžių repo megėjų akys Lietuvoje krypo į Lietuvos MC Battle. Tiesa: prieš bettlą krypo į laikrodį, pačio bettlo metu net sunku buvo viską sužiūrėti, o po bettlo į komentarus buvo nukreiptas visas dėmesys. Akivaizdu, kad yra aistrų, taigi tikrai turim apie ką pakalbėti, o turbūt viena tiesa neišaiškės, net ir prie kelių alaus.

Visą tai ką matėme tikrai nustebino. Labiausiai džiugu, kad buvo padarytos rimtos išvados po praėjusių metų ir namų darbai buvo pradėti daryti daug atsakingiau ir dar gerokai prieš renginį. Buvo surinkta komisija, padarytos taisyklės, aiški struktūra, į renginį pritraukta žmonių, galų gale ir pačio Lofto durys neatsidaro be pastangų. Bet lygiai taip pat tik negatyviai nustebino dalykai, kur net nepagalvotum, kad galima taip išeiti iš rašto. Pradėjome trumpai apie gerai, na o dabar plačiau apie 3 deguto šaukštus statinėje.

Pirmas. Ar patikėtumėte, kad viena pagrindinių temų po pasirodymo Lofte – blogas garsas? MC sako garsistas, garsistas sako organizatoriai, organizatoriai dar galėtų sakyti MC ir uždarytume ratą. Kartais tikrai buvo sunku suprasti, kas buvo repuojama. Kaltę priskirčiau visoms šios puzlės dalims. Garsistai Lofte neabejotinai turi ausis ir yra puikiai padirbėję su garsu ne viename renginyje, tačiau jau ne pirmame HH renginyje (MOP, LOTUG taip pat prašė garso į monitorius) – nežinau niuanso, bet tai turėtų būti įmanoma išspręsti, galbūt net be didesnio vargo ir jūs profai – turite žinoti kaip. Tačiau vieni MC girdėjosi, kiti ne – vadinasi tai, kaip teisingai laikyti mikrofoną dar yra vieša ir sunkiai įkandama paslaptis. Na, o organizatoriai turi padaryti soundcheką, kad tokie dalykai būtų sprendžiami ne po bettlo, o prieš prasidedant jam. Problema išsprendžiama.

Kita didžioji neganda buvo – vedėjas. Vėlgi nenuspėsi prieš, nes apie poną Radikalą ir jo sugebėjimą vesti renginį iš ankščiau, turėjau daug rimtesnę nuomonę. Visų pirma tiek vėluoti į renginį… sau negali leisti nei vienas, turbūt buvo priežastis tik ar ji labai įdomi miniai, kuri turėjo laukti? Sakyčiau daug ankščiau reikėjo griebtis Skellingo pagalbos ir netempti gumos, nes tokio tipo renginyje ir taip gana sunku išlaikyti žiūrovams ir kovotojams patrauklų ritmą. Vedėjas neturėtų elgtis ir kaip girtas paauglys sugalvojęs, kad negerbti kitų yra madinga. O buvo būtent taip, nes akivaizdi nepagarba dalyviams juos pristatant varė į neviltį („į sceną lipa… kas tu toks… ai va „kažkos ,,,,““), spręsti už komisiją, spardyti remėjų prizus (?), palikti juos scenoje… tai man neatrodo, kaip „gyvas“ vedimas – tai atrodo parodija ir nevykęs eksperimentas, taip kad garbės nedaro. Jei tai buvo daroma tyčia, norėčiau sužinoti kodėl?

Trečias. Laimėjo rusakalbis. Taip blogai, „čia gi Lietuvos MC Battle“ :D. Atsirado grybų, kurie rimtai taip mano. Net nėra verta toliau diskutuoti šia tema ir gerai, kad grybai miške ir šioje temoje nebeauga ir tuoj visai išpus.

Grįžtam prie pozityvo. Jį atnešė 16 MC, beje manau, kad apie 10 jų toje scenoje tikrai buvo tinkamai ir savo vietoje. Likusiems keliems reiktų dar įdėti daug darbo. Visiškai nenuvertinant dalyvavusių, bet jei sąrašą būtų papildę Krapshtukas, Jama, Erkė, MTW, ADE, BIG D, Pheonix (kiek daug turime)… dar keli vardai… būtų daugiau freestylo mėsos, daugiau punchline. Neatvyko ir čia jau jų sprendimas, tačiau turėjome kas davė laisvo žodžio ir gerai davė.

Aistrų kovose netrūko nuo pat pradžių, ir tarkime Gati ir Tunar kovoje, nugalėjo Tunar, tačiau norėjosi, kad kažkokiu mistiniu būdu abu MC keliautų toliau ir vartytų kitus oponentus. Nustebino ir mažai girdėtas Froiden su keliais labai taikliais šūviais. Fist to Fist click, kaip visada savo vietoje ir sudarė rimtą 3 MC jėga – ankščiau vienybę demonstravo Jonava, dabar šie vyrukai perėmė estafetę. Mantas grįžęs po kelių metų pertraukos, protingomis eilutėmis taip pat davė savo prieskonį. Slayaus agresiją reiktų pašlifuoti – paverstų tai ne tokiu buku norėjimu sudaužyti „pidarastus“, o kiek aštriau ir taikliau – būtų super ir žingsniuotų toli. Tunar banginis irgi vertas daug pagarbos. Tai, kad daug mažiau girdėtų MC pasistengė, po battlo pripažino ir Mironas, kuris sakė: „Aplamai daug geros chebros dalyvavo … visi savaip stiprūs… buvo gal tik viena kova pirmam etape, kur norėjosi išmesti abu ir geriau paimti „tą mažą“ Tunerio priešininką“.

Specialiai tarp visų nepaminėjau nugalėtojo. Kaip pats teigė buvo rimtų kovų ir tiek Regis, tiek ir finale Tunar „turi ką pasakyti“, todėl davė rimtą kovą. Tačiau, kaip ten bebūtų turime naują čempioną ir juo pelnytai tapo SLEM. Buvo geriausias ir sąžiningai laimėjo. Dar kartą didžiausi sveikinimai jam!

Slem komentuodamas, po bettlo pasirodžiusias kalbas, kad gal nebereikia mums battle, labai teisingai pasakė: – “ MC Battlai visdar sukelia didžiulį susidomėjimą, todėl net nedrįsčiau pagalvoti, apie jų nutraukimą. Galbūt ne visada pavyksta viską išpildyti taip, kaip suplanuota. Kartais pritrūksta renginį reprezentuojančių žmonių atsakomybės, kartais susirenka ne tokie stiprūs dalyviai, kartais nutinka kažkokių techninių nesusipratimų, bet tai nereiškia, kad jau tradicija tapusį renginį reikia numarinti“. Laukiu nesulaukiu, kol pribręsim tokiam reikalui kai visi teigiami elementai, kurie tarsi ir yra visai šalia susijungs – patikėkit verta to laukti.

Salė beveik 3 minutės triukšmavo, kai buvo balsuojama, kas laimėjo šį battle. Praleidę nesupras – bet esmė, kad žmonės neliko abejingi ir ištaisius tam tikrus tikrai pataisomus niuansus – tai mėsa, kurios reikia repui ir linkėti likti vegetarais gali tik visiški kopūstagalviai. Tiesa, tą pačią mėsą dar galima padaryti daug skaniau ir patraukliau, bet jei bus padaryta ir kitais metais tokia ženkli pažanga su organizacija, kaip ir šiemet – pozityvas ims, visiems MC bus garbė vien patekti, o žiūrovams puotauti kovomis scenoje.

Pabaigai dar norisi padėkoti tiems, kas atidavė visas jėgas ir prisidėjo. Apie du dalykus renginyje galima kalbėti tiktai gerai. Pirmiausia atskirai gero žodžio nusipelno remėjai „SoundBoys“ ir jų super prizas (albumo įrašymas vienoje geriausių Europos studijų) – nuostabi dovana ir reikia tikėtis, kad Slem tikrai ja pasinaudos. Taip pat jėga, kad prisidėjo Coffee Inn, Mdonuts, Peu Peu, Daily Card, Heineken, KosMos, Jagermeister, Zip FM, Shamanas ir keli kiti renginio draugai. Na, o antrasis dalykas DJ. Gal Mamania su Swix‘u ir nebuvo pačiame dėmesio centre, bet su muzikine puse buvo tvarka ir ačiū jiems už tai.

Atsiprašau, trumpai viso aprašyti neįmanoma ir liko dar labai daug nepaminėtų aspektų. Tačiau jei gaunasi – padarom visi šį battle dar geresnį, jis to vertas!

Žymos

Susiję

2 komentavo

  1. Visos strėlės dėl straipsnių, tarp jų ir šio turėtų lėkti į mane. Nuomonę išgirsti visada įdomu, tad jei turite ką patarti galite rašyti čia arba per Facebook [Simas Spot] 😉
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close