AlbumaiNaujienos

LILAS ir INNOMINE – „ Tu – Naktis“ [2015; Lilas ir Innomine / Prior records]

Lilas ir Inomine - Tu - naktis
Lilas ir Innomine – Tu – naktis

Kūrėjų albumai labai dažnai atspindi jų sielas, mintis, visa tai yra tarsi perkeliama į kitą išmatavimą. Dėl šios priežasties aš visada gerbiu žmonių kūrybą kad ir kokia ji bebūtų (na, išskyrus tuos atvejus, kai produktas yra visiškai dirbtinis arba persmelktas melu – tuomet būnu griežtesnis).

Albumą „Tu – Naktis“ perklausiau daugybę kartų ir kiekvienas jų buvo tarsi kelionė į kito žmogaus sakralinį pasaulį. Mat Lilas savo muzikos dėka suteikia galimybę priartėti prie jo minčių ir sielos. Tai kas gi tas Lilas ir ką mums leista apie jį sužinoti?

Diena yra rutina, darbas, rūpesčiai, miesto triukšmas. O štai vakaras atveria duris į kitą, naktinį pasaulį, į laiką, kuomet turime galimybę pamąstyti, mylėti, liūdėti, būti lygūs ir būti laisvi. Viena kita taurė Bacardi, na, arba dvigubas džino su toniku… Cigaretės, draugai, pokalbiai, jis ir ji. Miestas sėdint už vairo, gatvėse laiką matuojantys žibintai… Keista. Apima toks jausmas, tarytum visi dešimt skirtingų gabalų yra kaip vienas didžiulis kūrinys, skirtas vienam tikslui. O gal tiksliau vienai. Tiesą sakant, nežinau kaip ir kuo gyvena Lilas, bet šis jo nikas jau senokai jam nebetinka. Tai toli gražu nebėra tas vaikas ir visa tai, ką jis dabar daro, yra labai brandu ir gilu. Kiek aš galiu spręsti, jis jau nuo pirmojo savo albumo užtikrintai žengė būtent tokio Hip-Hop‘o keliu, o gal net ir toliau.

Kaip ir dviejuose prieš tai išleistuose albumuose, Lilas ir Innomine viską padarė dešimties gabalų ribose. Viskas tvarkingai, stilingai, kukliai, bet su savo braižu, kokybe, klase… Lilas vis tobulėja, nors ir taip pasižymi gan gera ir savita repavimo technika. Viskas tiksliai, viskas atidirbta ir išgaląsta iki tobulumo. Net mintys surėdytos remiantis senųjų klasikų tradicijomis. Vieną dieną jis drąsiai galėtų išleisti savo poezijos knygą, nes tikrai daug kam būtų įdomu. Albume tikrai yra daug visko, yra net iš ko pasimokyti.

Neatsilikdamas nuo kolegos Innomine meistriškai susitvarkė su muzikine albumo puse. Vienas kitas gyvas instrumentas, maloniai įsiliejantis į jo kūrybą, kartais girdimi azijietiški akcentai (tarytum duoklė Lilo simpatijoms – Artimiesiems Rytams). Tai tarsi harmoningas elektronikos ir Hip-Hop‘o šokis naktinio miesto gatvėse.

Kažkada per vieną radijo stotį klausydamas Lilo ir Innomine interviu tiksliai išgirdau, kad jų muzika bei jų albumas yra skirtas klausyti naktį ir todėl šis turi būtent tokį pavadinimą ir tokias nuotaikas. Iki to laiko aš Hip-Hop‘ą skirdavau pagal vietą, t.y. kur jis tinka, kuriam metų laikui… Bet aš niekada nežiūrėjau į Hip-Hop‘ą iš šios perspektyvos. O juk tai gana teisinga. Tai, ką padarė Lilas ir Innomine, yra muzika, idealiai tinkanti klausyti kur nors automobilyje važiuojant iš vieno miesto į kitą arba tiesiog riedant naktinėmis gatvėmis. Tai nėra muzika tūsams, nėra muzika šokinėjantiems po sceną, ji nėra skirta nei protestams, nei meilei… Gaila, kad man neteko pamatyti, kaip Lilas susitvarkė su albumo prezentacija, apie kurią girdėjau tiek daug kalbų, taip pat ir daug gerų atsiliepimų jai pasibaigus.

Ko gero galima drąsiai teigti, kad Lilas ir jo bendražygis Innomine užtikrintai juda į priekį vystydami savo stilių. Jie akivaizdžiai nesiekia nustebinti, šokiruoti ar priversti linguoti minią. Jie bando sukurti Hip-Hop‘o ir sielos hibridą ir priversti dainuoti kiekvieno sielą. Galbūt tam ir skirti visi tie vokaliniai priedainiai bei pragrojimai. Tie, kas klausė, įsiklausė ar dar tik klausys, manau, supras, ką aš turiu omenyje.

Albumą galima perklausyti tinklapyje Spotify (paspaudus čia).

Mano pagarba ir aplodismentai. Tai tikrai yra vienas geresnių praeitų metų ir, apskritai, Lietuvos albumų. Man tik labai įdomu, kas bus toliau? Kuo pavirs visas šis augimas, kas laukia, kai ribos pradės spausti? Žinoma, aš girdžiu, kad Innomine ir taip gana laisvai jaučiasi už Hip-Hop‘o ribų, o Lilas lyg ir neturi ypatingų sentimentų kažkokioms taisyklėms. Net jeigu jo kelias jį nuves link kažko kito, net neabejoju, jog jis išbandys savo jėgas ir jas išbandęs padarys kažką puikaus. O tuomet vakare, po viso šurmulio, rutinos ir triukšmo, įsipils viskio ir pasiners į savo naktinį pasaulį.

Ačiū!

Atiduok balsą savo mėgstamiausiems repo atlikėjams Lietuvos Hip-Hop’o muzikos apdovanojimų balsavime!  (paspaudus čia)

Lietuvos Hip-Hop muzikos apdovanojimai vyks sausio 15 dieną Menų fabrike LOFTAS.

Daugiau informacijos oficialiame renginio tinklapyje http://hiphopawards.lt/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close