Albumai

LOOPTROOP ROCKERS – Professional Dreamers [ Bad Taste;2011]

Kad ir kaip keista, šitam nuo gero hiphopo atitrūkusiam krašte, kuriame tai, kas vadinama hiphopu, tėra tik blizgučių kratinys, ir MC moka tik nukopijuoti (dar gi prastokai) amerikiečių MTV žvaigždes, įterpdami kas antrą anglišką žodę, nesusiprasdami, jog tai skamba kvailai (iškart prisimenu neseniai klausytą Shidlo gabalą būtent apie tai)… Hm, apie ką aš čia pradėjau… Tai va, net gi čia porą kartų per metus pasirodo desantas iš Švedijos, su Timbuktu ir „LoopTroop“ priešaky, su keliu dienu festivaliu ir žolės putimu, na, kaip bebūtų, tai juk paplūdimių vakarėlių meka, kraštas, kur klesti tinginystė, transformuota jamaikiečių kultūra ir pigus gatvinis maistas.

 

Gal būtent todėl atsitiko taip, kad iš pradžių „paragauti“ šio albumo per gyvą pristatymą, o tik paskui jis pateko į mano rankas.

 

Pirmas gabalas minkštas ir mieguistas, antras, tęsdamas pirmo tematiką, su savotišku paaiškinimu, kas vyksta su „LoopTroop“ kūryba, trečias tarsi seno ir naujesnio „LoopTroop“ įvaizdžio hibridukas, bala žino, žiūrim, kas toliau. O toliau muzika klausimuisi po menuliu, muzika klausytis mašinoj pakeliui namo… nežinau, nelimpa man tie dainavimai, nors tu ką. Bet tai, kas buvo toliau, gal ir madingai ir greitai, bet ponią Bananą norisi nušauti po tokios miegan traukiančios pradžios, lyg būtų kitos grupės gabalas. Nerimas mano didėja, ir netgi kitas toks a la senamadiškas ir šabloninis „gabalecas“ nepataiso mano nusistatymo. Tempas lėtėja, grupė rimtėja „Sweep me away“, bet negerėja, ir kaip pratesimas „Blow me away“… Na, kažkokia koncepcija visame šitame reikale yra, iš dalies tekstai paaiškina, bet vis tiek klausom toliau, jei jau pradėjau (nemanau, kad norėsiu perklausyt tą albumą iš naujo). „Darkness“ vėlgi ramus, naktinis, subrendęs, bet kitoks, kaip ir viskas, kas buvo prieš tai. „El Clasico“ – na, kitaip, lygtai arčiau senų standartų, bet vis viena Embee žaidžia, kaip reikia. O kitam gabale – dar vienas švedų hiphopo klasikas Chord, gal čia bus kitaip? Išties, kitaip, nuoširdžiai, ramiai, šiuo atveju man netgi patiko, gaila, kad bendro įspūdžio tai neišgelbėjo. Kita daina, manyčiau, skirta rytmečiui, nebloga, čia Embee, matyt, nutarė prisiminti kelis senus dalykėlius, nes kažkas labai jau pažįstamo girdis šitam gabale, paklausykit, suprasit. Ir štai paskutinis gabalas, ir vėlgi labai ramus, melodingas.

 

Ek, nepykit „LoopTroop“ gerbėjai, man nepatiko, yra šis bei tas įdomaus, ką galima parekomenduot, bet bendrai albumas ir visa grupe iškeliavo už mano muzikinių skonių ribų, laimėj, gyvai ant scenos jie daro tai kitaip, bet irgi gan tingiai, ir tas nuovargio įspūdis – ir muzikoj, ir koncerte, ir po albumo sudėtinga jo atsikratyti. Galbūt išteis daugybė koncertų, kelionės, amžius duoda savo rezultatus, nes kaip kitaip tai galima paaiškinti? Perklausiau ir pajutau, kad tai tarsi albumas atsisveikinimas.

 

 


 

TRACKLIST:

 

01. Don’t Wanna Wake Up

02. Professional Dreamers

03. Any Day

04. This Music Sounds Better at Night

05. Do (feat. Gnucci Banana)

06. On Repeat

07. Sweep Me Away

08. Blow Me Away

09. Darkness

10. El Clasico

11. Magic (feat. Chords)

12. Late Nights Early Mornings

13. Joseph (feat. Lisa Ekdahl)

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close