Interviu

MC Serch vadovėlis (HipHop.lt 2008)

Kas galejo pagalvoti tada, prieš penkiolika metu, kad viena diena man atiteks garbe daryti interviu su vienu iš mano tu laiku favoritu. Gaila, kad kai tokia galimybe atsiranda, mes nesugebame užduoti visu klausimu, kuriuos noretume… Tik veliau, verciant teksta, i galva ateina vis nauji klausimai…

 

Ši karta pristatome jums, nepabijosiu to žodžio, legendini MC – viena pirmuju baltaodžiu MC, pasirašiusi kontrakta su kultine „Def Jam Records“, išleidusi gera šusni albumu, kaip soliniu, taip ir kartu su savo grupe „3rd Bass“, padejusi hiphopo scenoje atsirasti tokiems vardams kaip Nas, OC arba „Non Phixion”. Žmogu, kuri visi, žiurintys muzikines televizijas, gali matyti VH1 eteryje vadovaujant bureliui jaunu baltaodžiu reperiu.

 

Vienu žodžiu – ponas Michael‘as Berrinas, gimes 1967 m., didžiajai daliai hiphopo liaudies žinomas kaip MC Serch.

 

 

M.: Kokie tavo pirmieji prisiminimai, susieti su hiphopu?

Serch: Aš tik atsimenu, kaip mes su draugais klausemes senu kaseciu su kažkokiu “oldschool’o” pionieriu irašais ir begiojome pažiureti, kaip šoka breikeriai…

 

M.: Manau, kad šita klausima tau yra uždave ne karta… Bet kaip atsitiko, kad pradejai repuoti?

Serch: Iš pradžiu aš tik stebedavau, kaip repuoja keli mano draugai, o kadangi man visada patiko rašyti poezija, man buvo artima tai, ka jie dare. Veliau, kai pradejau lankyti universiteta ir studijuoti mena bei muzika, viename iš vakareliu pamaciau, kaip repuoja Dana Dane ir Slick Rick. Tai buvo kažkas… Tai buvo „kablys”.

 

M.: Ar sunku buvo pradeti ka nors veikti, kaip tais laikais sekdavosi prasimušti? Gal gali trumpai papasakoti apie kurinio „Hey Boy” atsiradima?..

Serch: Baiges universiteta, aš taip ir nenustojau repuoti. Brukline aš susipažinau su Grand Wizard Tony D, su kuriuo mes kartu pasirašeme kontrakta su Niujorko irašu kompanija „Warlock”. Bet po pirmojo irašo mes nusprendeme, kad reikia ikurti savo nuosava leidybine kompanija ir nutraukeme kontrakta. Taip atsirado „Idlers Rec.”, per kuria mes ir debiutavome su tavo mineta „Hey Boy”. Hiphopo scenai tai buvo puikus laikai, žmones labai nuoširdžiai priimdavo visas naujienas, 80-uju Niujorkas „valde“…

 

M.: Kaip suprantu, butent tada tu ir nutarei gyventi iš hiphopo?

Serch: Taip, tu teisus. Ir dabar aš tiesiog laimingas, kad gyvenimas taip stipriai susietas su hiphopu, kad galiu dirbti megstama darba ir išlaikyti save, savo šeima… Manau, retas gali pasigirti tokia sekme.

 

M.: O kas tie pirmieji MC, kuriu deka tu tapai toks, koks esi?

Serch: Na, visu pirma tai jau minetas Dana Dane, be to, žinoma, mano „dievais“ amžiams liks Rakim, Run ir senukas Slick Rick.

 

M.: Gal gali papasakoti apie „Three The Hard Way” atsiradima? Kaip susipažinai su Prime Minister Pete Nice, Sam Serve, Prince Paul ir Richie Rich? Ir kodel grupe pakeite pavadinima i „3rd Bass“?

Serch: Su Sam Serve mane supažindino mano senas draugas Dante Ross. Tuo metu Sam kaip tik bendradarbiavo su Prince Paulu. Taigi pradžioje grupeje buvome tik mes trise. Veliau del teisiniu reikalu pirmini pavadinima mes pakeiteme i „3rd Bass“. Pete Nice atsirado tik tada, kai iškilo klausimas, kas bus didžejus turo metu, taigi Paul atitempe i repeticija Pete Nice… Štai tokia buvo pradžia.

 

M.: Praleisime grupes gyvavimo metus… Kaip atsitiko, kad grupe iširo? Galbut, sekant kitu hiphopo veteranu pavyzdžiu, galima tiketis kokios nors „3rd Bass“ reinkarnacijos?

Serch: Grupe iširo kaip ir dauguma tokiu projektu – mes visi norejome eiti skirtingais keliais… Aš pradejau dirbti su Nas‘u ir OC, be to, kartu aš labai norejau tapti tevu. Pete savo ruožtu pradejo darba su „Curious George”, planavo ikurti savo nuosava irašu kompanija. Kas del reinkarnacijos, mes bandeme kažka panašaus 2000-aisiais, meginome irašyti dar viena albuma. Bet išejo tik viena daina, kuria galite parsisiusti iš mano tinklapio www.serclitemusic.com. Ji buvo irašyta tais paciais 2000-aisiais. Aš tik ka buvau išleides dar neišleistu „3rd Bass“ dainu albuma „Many Young Lives Ago“.

 

M.: „3rd Bass“ buvo antroji grupe po „Beastie Boys“, pasirašiusi kontrakta su legendine „Def Jam Records“. Kaip jus patekote i „Def Jam“ globotiniu saraša?

Serch: Ruselas Simonsas mane pamate, kai dalyvavau MC Battle „New Music Seminar“ ir pasiule pasirašyti kontrakta. Kai pasakiau jam, kad turiu grupe, jis po savo sparnu priglobe mus visus.

 

M.: Kaip prasidejo tavo solo karjera?

Serch: Po „3rd Bass“ iširimo man vis dar norejosi ne vien prodiusuoti kitiems, bet ir irašineti ka nors savo. Tuo metu aš gyvenau Los Andžele, kur pradejau irašineti naujas dainas, kurias viena diena parodžiau Russellui. Jam labai patiko, jis netgi skyre man biudžeta irašyti visam albumui, ir aš irašiau savo pirmaji solini albuma „Return of the Product“.

 

M.: Kitas klausimas apie „Wild Pitch Records“. Kaip buvo ikurtas „Serchlite Management“, ir kaip tu pradejai dirbti su Nas‘u, OC ir „Non Phixion“?

Serch: Po to, kai išejo mano solinis albumas, man pasiule užimti vice prezidento posta „Wild Pitch Records“. Bet aš pasakiau, kad nepriimsiu šio pasiulymo, kol jie su manimi nepasirašys kontrakto del leidybos su OC. Nas tuo metu pasiraše kontrakta su „Columbia“ (kitaip tariant, „Sony“), taigi man beliko kur nors parupinti vieta OC. Maždaug tuo paciu metu aš susipažinau su Sabac – jis supažindino mane su Ill Bill‘u ir DJ Eclipse. Taigi mes kartu nutareme ikurti „Non Phixion“ ir 1996 m. parupinome grupei kontrakta su „Geffen Records“. Bet, pradejus dirbti su „Geffen“, viskas tarsi iširo – jie pratese savo veikla, o aš 1997-aisiais grižau prie darbo su „Def Jam“.

 

M.: O kas dabar yra pagrindinis „Serchlite Management“ klientas?

Serch: Iš tikruju mes dirbame su skirtingu leidybiniu kompaniju grupemis – patys i ju kuryba ir leidyba nesikišame. Kas del musu grupiu, šiuo metu mes dirbame su Detroito firma „Singles Club“ ir ju atlikeju Mr.Wrong. Taip pat dirbame su „Othaz Records“ iš Karolinos prižiuredami ju atlikeja P Wonda.

 

M.: Tu dalyvavai filmuojant Spike’o Lee filma „Bamboozled”. Ar tau patiko dirbti su tokia asmenybe?

Serch: Tai buvo išties vienas ispudingiausiu momentu mano gyvenime. Aš puikiai praleidau laika… Spike’as su manimi elgesi kaip su tikru aktoriumi…

 

M.: Dabar klausimas apie darba „Detroit Urban Radio Station FM 98 WJLB“. Kodel tu nutarei palikti laida po ketveriu metu darbo?

Serch: Tai buvo dar vienas nerealus mano gyvenimo etapas. Gaves ši pasiulyma, aš negalejau praleisti galimybes padirbeti tokioje legendineje radijo stotyje. Taigi ir išeiti pats tikrai nenorejau, tiesiog radijas nutare po keturiu laidos gyvavimo metu ja nutraukti ir tiesiog mane atleido… Štai taip viskas paprasta.

 

M.: VH1 vis dar rodo „Ego Trip‘s The White Rapper Show“, kurios vedeju tu esi. Kokia buvo originali šio projekto mintis ir kada pasirodys antrasis šio realybes šou sezonas?

Serch: „Ego Trip‘s“ papraše manes sugalvoti ir sukurti realybes šou apie tai, kaip sunku ka nors pasiekti baltaodžiams reperiams. Ideja buvo parodyti, kaip iš tikruju sunku buti baltu MC juodaodžiu kulturoje. Pavyko ar nepavyko, spresti jums. Kas del naujo sezono, mes ji planuojame pradeti maždaug po poros savaiciu. Jis bus skirtas merginoms MC, nepriklausomai nuo ju odos spalvos ir tautybes. Manau, tai bus idomus reginys…

 

M.: Ka manai apie interneta kaip buda reklamuoti naujus atlikejus?

Serch: Tai vienas iš puikiausiu išradimu, kurio deka atlikejai gali atidaryti tukstancius nauju duru… Aš visiems savo globotiniams rekomenduoju pasirupinti tinkamu prisistatymu per interneta.

 

M.: Gal žinai kokiu nors atlikeju iš Europos? Gal turi savo megstamiausius?

Serch: Iš tikruju nelabai… Na, gal tik Dizze Rascal, kuris man labai patinka. Aš su malonumu jo klausausi.

 

M.: Pastaruoju metu vis daugiau amerikieciu grupiu ir MC išleidžia savo albumus Japonijoje del labai geros vietines rinkos. Ka apie visa tai manai tu?

Serch: Na, apie tai kažkaip negalvojau. Bet tai labai gera ideja… aciu…

 

M.: Europos hiphopo scena vis dideja ir stipreja. Ar nemanai, kad ateis ta diena, kai Amerikoje hiphopas atsidurs antrajame plane?

Serch: Sutinku, kad pas jus viskas stipreja. Vokietija, jeigu neklystu, yra ketvirta šalis pagal hiphopo albumu pardavimus, Prancuzija savo ruožtu turi didžiausia radijo laida pasaulyje… Kas žino, kaip bus toliau…

 

M.: Kaip atrodo iprastine tavo diena?

Serch: Na, išlipu iš lovos, pabuciuoju žmona, nuvežu vaika i mokykla, o tada sedžiu ir atsakineju i telefono skambucius ir elektroninius laiškus…

 

M.: Labai aciu už interviu. Noretusi tiketis, kad viena diena apsilankyti ir pas mus, Lietuvoje. Gal dar nori ka nors pridurti?

Serch: Na, jeigu atsirastu galimybe, aš mielai apsilankyciau pas jus, juolab su koncertine programa. O visas malonumas iš tikruju buvo man, aciu jums.

 

Na štai, kaip viskas paprasta… Keletas trumpu klausimu, keletas trumpu atsakymu.

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close