Albumai

MEDONAS – Maskaradas [ Medonas; 2008]

Panašu, kad reikės išskirti dar vieną lentyną lietuviškiems albumams, diena iš dienos jų vis daugėja ir daugėja. Net šypsena ant širdies. Nors kol kas mes dar negalime lygintis su kaimynais, bet vis tiek smagu.

 

Medoną mes galime drąsiai statyti į vieną eilę su tokiais MC kaip Banjoos, Messiah, Shmėkla, Spagis, Svaras arba Moo (atsiprašau visų, ko nepaminėjau, bet jie irgi verti sekančių žodžių). MC, kurie gali drąsiai pasigirti savo nuosavu repavimo stiliumi, savo pasaulio matymo, savo minčių pateikimo forma ir būdų. MC, kuriuos labai lengva atskirti iš minios kitų. Stilių formuojanti kasta…Asmeniškai man tai labai svarbi dalis, avangardas, kurių dėka formuojasi mūsų kultūros ateitis, taip, kaip tai savo laiku buvo su Shmėkla, Svaru arba Banjoom…MC, ant kurių auga jauna karta, MC, kuriuos klauso ir tiki. MC, kuriuos gerbi, netgi kai jie pasitraukia arba pradeda nusidainuoti.

 

Galbūt jo technika ir repavimo maniera  (ypač gyvų pasirodymu metu) ir keldavo keistoką jausmą, bet jau savo kelio pradžioj Medonas buvo asmenybė. Eilė žmonių, tarp kurių buvau ir aš, buvo įsitikinę, kad jis turi ateitį ir iš jo vertėtų laukti ryškių pėdsakų…

 

Taip dienos šviesą išvydo ,,5 minutės”, ,,Kas tu, kas aš, kas”, ,,Muzika” arba metų superhitas ,,Hip Hop”. Ir pagaliau 2008 metais, po neilgų gandų pasirodė ir debiutinis albumas, kurį su malonumu Jums ir pristatau, o, tiksliau, išsakau savo nuomonę (pabrėžiu – savo).

 

Pradėsiu nuo pačio MC. Na, po visos krūvos gerų žodžių, parašytų anksčiau, būtų keista, jeigu aš dabar pradėčiau jį kritikuoti. Taip, galbūt kartais erzina mažybiniai žodžiai arba pakankamai senamadiška repavimo maniera, bet būtent tai ir yra vienas iš pagrindinių prieskonių, kurių dėka Medonas ir yra toks unikalus. Jis įdomus ir jo dainas įdomu klausyti, jos yra kitokios nei pas daugumą, jis kitaip sugeba pateikti įprastus dalykus (“Kritikams į akį” arba tas pats ,,Hip Hop”), jis sugeba rasti labai įdomias temas (,, Istorijos tinklas”, skrydis virš istorijos žemėlapio).

 

Tiek pat gerų žodžių galima pasakyti ir Medono muzikos kūrėjo Corbie adresu. Jaučiasi, kad žmogus žino, ką daro, ir daro tai ne vienus metus. Kartais jo darbai skamba pakankamai archaiškai (,,Damos”), bet kartais labai naujoviškai, taip, kaip ko gero labiausiai man patinkančiam albumo kūrinyje “Kritikams į akį”(beje, jame super padirbėjo ir kitas stilių formuojantis Lietuvos MC Messiah bei repuojanti panelė vardu Sheez_OH… Mano aplodismentai).

 

Jeigu jau užsiminiau apie albumo svečius, tai negalima nepaminėti tokių vardų kaip Vudis  ir Aurytė. Negaliu pasakyti, kad be jų albumas daug ką prarastų, bet jų balsai gan maloniai pagerino bendrą paveikslą, ypač žavus Aurytės balsas.

 

Jeigu dabar reiktų rinktis, kas man labiausiai patiko, o kas ne, būtų sunkoka, nes netgi tie atgroti kūriniai, tokie kaip ,,Hip Hop” arba ,,Kas tu, kas aš, kas” vis tiek skamba įdomiai, gal ne taip stipriai kaip pirmą kartą, bet laiko egzaminą tikrai išlaikė…Vėlgi aplodismentai.

 

Aš negaliu pasakyti, kad tokia hiphopo forma, kurią kuria Medonas ir Corbie, yra tai, nuo ko man sulaiko kvėpavimą iš malonumo, bet albumą ir bendrai tai, ką daro Medonas, aš perklausau su malonumu ir ne po vieną kartą. Retai būna, kad albumas tuo pačiu sugeba priversti susimastyti ir atsipalaiduoti…

 

Na ką, galima laikyti šį albumą (beje, savo gamybos ir dar tokios, kad legalūs produktai galėtų pavydėti) pirmo pasiruošimi etapo uždarymu. Aš jau pradedu su nekantrumu laukti, ką toliau įrašys ,,geras milžinas”, kuo dar nudžiugins mano ir jūsų ausis ir smegenis.

 

Finalui tik noriu pridurti, jog rekomenduoju…Žinau, kad tai nėra paprasta, bet siūlau pulti ir ieškoti, kur jį įsigyti, nes jis tikrai vertas jūsų pastangų…

 

Autorius MIRON
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close