AlbumaiAtlikėjaiĮdomu!Straipsniai

Messiah – galininku tau per subinę (HipHop.lt 2006)

Pasiekus ketvirti amžiaus pradeda gasdinti pasaulio akceleracija. Atsiranda laiko savoka “musu laikais” ir pamažu pradeda atrodyti, kad tie vikrus jaunuoliai turi daugiau hemoglobino, sugeba atsiminti daugiau asmenvardžiu ir žymiai greiciau spaudyti pele. Kai mano kartai buvo 19 metu, mes nelabai gerai žinojom, kaip albumai atsiranda, o dabar tiek pat stuktelejimu turedamas reperis Messiah pasakoja, kaip spalio 20 d. Vilniaus bare “Grasas” ant scenos bus dvi gitaros, bugnai, trys puciamieji, pritariamieji vokalai, dydžejus, nes butent tada paleidžiamas pirmasis jo ilgagrojis “Antimaterija”.

 

Po pirmu 10 pokalbio minuciu atrodo, kad ji sutikti šeštadieni 5 ryto butu puikiausias nuotykis. Argi taip buna, kad reperis, iš kurio tikiesi tave apiberti lietuviu, anglu ir rusu kalbu salotomis, prabyla taisyklingai lietuviškai, per visa pokalbi jam neprasprusta nei vienas “ta prasme” ar “tipo”, o kilus lengvam nepatogumui del benutrukstancio pokalbio sumurma knygiška fraze. I can’t believe this shit, man. Nors gal tai ir ne siurrealu, kai sužinai, kad Žygis (taip vadina tevai ir valstybe) studijuoja lietuviu filologija, t.y., pagrindini reperiu instrumenta.

 

Aha, iš reperio visi tikisi visai ne to. Lietuvoje dažnai i mus žiuri su pašaipa ir nelaiko kurejais. Galbut tai iš dalies yra ir todel, kad pati scena idejiškai nera itin subrendusi, truksta originaliu ideju, ypac iš tekstines puses. Dabar tokia faze, kad daug kas bando prilygti užsienieciams, bando daryti panašia muzika i ta, kuria klauso, taciau taip dingsta lietuviško repo identitetas”, sako Messiah ir žodžius užsigeria kava, kuria albume ir šlovina vienu kuriniu.

 

Identitetas? Taip, abstrakcijos nuo jo lupu nedingsta visa pokalbi. Kelis kartus per pokalbi jis mini idejas, butinybe tureti ideju, jeigu nera idejos nera meno kurinio, forma tampa nereikšminga. Jo reikalavimai sau, rodos, milžiniški:

“Pats pradejau nuo anglu kalbos. Todel juk ir Messiah, o ne mesijas. Taciau mano galva, reikia išmanyti ir literaturine kalba, o ne tik šnekamaja – ir tai su klaidom. Tam ir pagyvent reikia užsieny. Be to, ir viena seniausiu Europos kalbu pasididžiuot norisi”.

 

Muzika Žygis, 4 metus praleides “Ažuoliuko” chore, kure ne pats, taciau tik tai pasakes iškart užpuola aistringais paaiškinimais – jis niekad neatiduodavo viso darbo, nes norejo kontroliuoti visa procesa, todel su laiku atsirasdavo vis daugiau idejiniu pastabu. Netgi albumo leidyba stebejo.

 

Savo atliekama muzika Messiah vadina abstrakciuoju hip-hopu. Žodis “abstraktusis” nera tas džiaugsmas, nuo kurio visokiems rinkodarininkams ima niežeti kuna, taciau nepanašu, kad šis vilnietis noretu prie ju taikytis:

“Iš abstrakciojo hip-hopo nesitikekit nieko, nes jis visada bus kitoks nei tu tikejais. Zipas (ZIP FM) sureagavo labai palankiai, taciau jeigu “Antimaterija” tiko, kitkas gali visai netikt. Radijo stotims niekas nebuvo taikoma, bet joms suejo lengvesnis džiazo prieskonis. Abstraktusis hip-hopas išsilaužia iš žanro remu ir neturi isipareigojimu formai. Man nepatinka didaktika, noris šviežiu ideju, rasti nauja spalva, pats rašau proza, poezija, kuri vis tiek po to visada aprengiama muzikiniais rubais”.

 

Vis daugiau jaunu žmoniu ima mikrofonus i rankas ir tampa reperiais, vis daugiau sroviu ir techniku randas, pasakoja Messiah, nors dar ir neverta jomis skirstyti, nes tik po viena du rušies atstovus kartais buna, ir greitai ne tik “G&G Sindikato” saule danguj švies, ir kitu šviesuliu ten atsiras.

 

Cia jis apie save? Šuds, nepaklausiau.

Pagal: www.mtv.lt

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close