Albumai

MF DOOM – Expectoration LIVE [Gold Dust; 2010]

Ne paslaptis, kad aš visada buvau didelis Doomo gerbėjas ir jo kūrybos propaguotojas, neatsikračiau to pomėgio ir pasitraukęs į šiltus kraštus, juk šiais laikais visur yra Internetas. Taigi kai į mano rankas pateko šitas gan kontraversiškas Doomo darbas, aš negalėjau nepasidalinti savo nuomone apie jį.

 

Kiek galima spręsti iš pavadinimo, tai dar vienas Doomo gyvas įrašas, ir jau pats šitas faktas sukėlė šokį tokį susidomėjimą, kai šitas darbas buvo pristatomas. Koncerte jūs galit išgirsti Dooomą geriausios formos kažkur praeito dešimtmečio pradžioje. O kas matė Doom gyvų pasirodymų DVD arba apskritai jo gyvus pasirodymus, ko gero, nesiginčys, kad jis toli gražu ne scenos valdovas, storokas, pavargęs, daug valgantis ir geriantis, jis greičiau studijos valdovas. Galbūt būtent dėl šito fakto buvo daug abejonių, ar iš tikrųjų tai koncertinis albumas, ar tiesiog dar vienas studijinis darbas, imituojantis gyvą pasirodymą, ypatingai žinant Doom apgavystes su neegzistuojančių koncertų posterias ir fiktyviais įrašais. Man netgi teko skaityti straipsnį, kur buvo nagrinėjamas minėtas albumas, gabalas po gabalo, siekiant suprasti, ar tai tikrai vykusio koncerto įrašas, ar sumontuota fikcija.

 

Būdamas ganėtinai produktyvus atlikėjas, jis kūrė ir muziką, Doomo diskografijoje pasitaiko vienas kitas prisvilęs blynas. Tarp visų kultinių albumų, kiek aš tik bebandžiau, man po perklausos lieka įspūdis, kad viskas jau buvo – ir gabalai vis tie patys iš „MM Food“, „Madvillainy“, „Vaudeville Villain“, „Operation: Doomsday“, ir kaip gi nepaminėjus mano favorito „Take me to Your Leader“. Bet kaip bebūtų keista, kai trupiniai iš kiekvieno šedevro susilipdo į vieną koncertą, dalis malonumo dingsta, pasidaro viena makalynė (beje, tas pats buvo su jo „Live from Planet X“), todėl koks didelis Doomo fanas aš bebūčiau, šitas albumas ir jam analogiški manęs neužvaldo ilgam, kažkas su jais ne taip, toks jausmas, kad tai tiesiog dar vienas būdas užsikalti žalią traškantį dolerį iš savo gerbėjų. Laimėj, paraleliai pasirodo ir kitokie rinkiniai bei albumai, apie kuriuos pažadu irgi parašyti.

 


 

http://www.mfdoom-expektoration.com/

 


 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close