AlbumaiNaujienosRenginiai

Mhh: Opera, Chicago, lietus ir senas tiltas

2019-ųjų metų gale susidūrėm su faktu, kad per visus metus buvo išleisti max kokie 5 albumai… 2020-tieji savo ruožtu prasidėjo gan stipriai, albumai arba EP pasipylė vienas po kito. Į vieną iš jų pristatimų nutariau nušliaužti ir aš, ypač, kad prieš tai man nėra tekę matyti šios grupės pilna sudėtim ant scenos. Smalsumas nugalėjo blogą orą ir kitus planus, tad užsukau pažiūrėti ką paruošė Operatyvūs ir ko gero bus galima tikėtis iš “Chikagos”…

Jau prie durų supratau, kad ko gero būsiu daug vyresnis už daugumą svečių… būrys klasiokų ir ne tolimos vaikystės draugų bandė rasti savo vardą sąraše, panašu, kad Tilto klubas burbės po visko, nebent jiems pasisieks jeigu jaunimėlio tėvai padarys šiokią tokią apyvartą barui .

Klubo atmosfera kažkodėl vos nukėlė į 90-tųjų hiphopo erą. Keletą vaiku ant scenos, rimtu veidu žaidžiantis DJ’us, karts nuo karto dūmai užpildantys tuščią salę, mieguista barmenė ir kažkur tamsoj susėdę žmonės. Tačiau garsas išties neblogas, na gal tik tos kolonėlės/decoras turėtų maišyti žmonėms ant scenos ir žiūrovams. Aš nesu didelis naujosios mokyklos dabartinio hiphopo gerbėjas, bet man patinka, kaip jis skamba, kaip jis drebina orą, kaip jis pakrauna kažkokia specifine energija. Aplink viskas skamba gan vienodai, į lyriką išvis nėra kam gilintis, bet tai tik mano nuomonė… o juo labiau, kad kaip  ir visada iš to gausis kažkas įdomesnio… Man tik buvo ne ramu, kad po tiek trapinės klasikos, pagrindiniai atlikėjai gali skambėti blankokai.

Po kurio laiko atsirado vos daugiau, o kartu ir keletą vyresnių žmonių, kiek suprantu, kai kurie atstovavo kviestinę spaudą, kai kurie buvo dalyvių tėvai, o kai keliems, kaip ir man – tiesiog buvo smalsu.

Maždaug 21:30 pasirodė Operatyvius apšildantis White Kat, man teko prieš tai jį matyti gyvai tik MC battle. Prie scenos atsirado būrelis klausytojų, bet vis tiek tas mokyklinės diskotekos įspūdis nedingo. Šiaip White Kat šį kartą mane šiek tiek nustebino, man ne labai patiko MC Battle kaip jis repuoja, bet čia jis gan neblogai padirbėjo. Taip – jam trūko patirties, taip – sudėtinga būti scenoje prieš pus tuščią sale. Bet jis stengėsi, bendravo, gan neblogai repavo, pareklamavo savo solinį albumą, kurį suplanavo balandį – na bendrai imant tikrai ne blogai. Netgi galima sakyti patiko, žaloka, bet tame ir pliusas, taigi – mano komplimentai.

Po White Kat ir trumpos pertraukos be jokio paskelbimo ant scenos pasirodė ir patys vakaro kaltininkai. Draugai pajudėjo link scenos, tėvai prie baro, įsijungė telefonų ekranai.

Šiaip jau nuo pirmų kūrinių supratau keletą dalykų. Pijus yra grupės lyderis, jis yra ta dominuojanti persona, kuri pasiima didžiąją dalį dėmesio, kurio ego gal net kiek užspaudžia visus kitus grupės narius į šešėlį arba į “backvokalų zoną”. Panašu, kad grupė repetavo prieš pasirodymą. Nuo scenos vyko malonus bendravimas, o kadangi tai albumo pristatymas buvo papasakota, kaip buvo kuriami vieni arba kiti albumo gabalai. Gal kas ir pamokė, kaip tai daroma, nors išties manau Operatyviems per tiek metų, ir patiems buvo daug progų pasisemti reikiamos patirties ir čia neturėjo kilti daug nereikalingų klausimų.

Kitas dalykas, kuris krenta į ausį, kad Operatyvūs vis dar nerado savo stiliaus, savo nišos. Dainų skambesys svyruoja nuo sunkesnio trapo iki tokio pop hiphopo… tekstuose daug naivumo, paprastumo. Nors iš kitos pusės, taip galėjo nutikti ir dėl to, kad į  albumą galėjo patekti kūryba sukurta skirtingu laiku… Netgi tas faktas, kad jis kaip toks buvo užbaigtas beveik prieš metus – vien tai palieka jaučiamą savo pėdsaką. Kitas albumas parodys, kur viskas nukels, kol kas apie tai ankstoka šnekėti.

Taigi laikas susumuoti. Koncertas išties nebuvo anšlagas, bet netgi dideli vardai turėjo koncertus koridoriuj prie tualeto… Kas bus toliau, galima tik spėlioti… jeigu Operatyvūs ir toliau darys, ką daro, kas čia žino, keli geri hitai ir gal vieną dieną jų laukia arenos… Ypač, kad tam potencialo kažkokio yra.  Kaip minimum vienas repuoja labai gerai, antras tarsi pernelyg drovus, bičas darantis bytus lygtai skamba gerai… Patirtis ant scenos atsiras su laiku , ir labai svarbu dirbti kaip grupei… – jeigu visus bytus jums daro vienas žmogus ir jūs patenkiti jo darbu = pristatinėkit jį, kaip ir save…

Būtų super, kad albumas įgautų kažkokią vientisą jungiantį konceptą, bendrą mintį. Kad jis neskambėtų, kaip rinkinys arba antalogija, tada ir pasirodymas ant scenos gali įgauti daugiau prasmės. Ir man atrodo, kad potencialo, jėgos ir smegenų Operatyvūs tikrai tam turi, pasirodymas po pasirodymo, koncertas po koncerto ir viskam savo laikas.

Dauguma to, ką mačiau man išties patiko, nors tai ir ne mano hiphopo forma, bet koncertas padarė savo darbą. Man išties įdomu išgirsti patį albumą, ir sužinoti, kur nuves šis kelias mūsų jaunas žvaigždes, o dėl kritikos nereikia pykti, karts nuo karto sveika gauti mažą spyrį į užpakalį… svarbu teisingai tai panaudoti.

Sėkmės! – įdomu, kas toliau (Operatyvių naujienas pirmi sužinokite Facebooke https://www.facebook.com/operatyvus/ )

Žymos

Susiję

Close