Straipsniai

Mike Shinoda

Michael Kenji Shinoda (gimęs 1977–ųjų metų Vasario 11–ą dieną) yra amerikiečių muzikantas bei įrašų prodiuseris, labiausiai žinomas kaip MC iš New Metal grupės Linkin Park bei savo antraeilio projekto Fort Minor.

Shinoda gimė japonų amerikiečio Leslie Shinoda ir vengrės Kim Shinoda šeimoje. Reperis užaugo Los Angele, Agoura Hills priemiestyje.

Pirmasis jo noras įsilieti į muzikos biznį buvo dar tuomet, kai jis mokėsi vidurinėje mokykloje ir apsilankė bendrame Public Enemy ir Anthrax koncerte. Po šio įvykio jis pradėjo lankyti pianino pamokas, studijuoti klasikinių pianistų grojimo technikas, vėliau savo domėjimosi muzika sferą perkėlė ties džiazo ir hiphopo kryptimis. Taip pat į savo repertuarą jis pridėjo repavimą, grojimą gitara.

Praėjus paauglystei Shinodos repo interesai rado padrąsinimo šaltinį – Maiko draugą Brad Delson. Kartu šie draugai pradėjo rašyti bei įrašinėti dainas mėgėjiškoje studijoje, kuri buvo įrengta Maiko kambaryje. Baigiant vidurinę mokyklą prie dueto prisijungė dabartinis Linkin Park grupės būgnininkas Rob Bourdon. Trijulė, save pavadinusi Xero, dar labiau pradėjo puoselėti viltis paaukoti savo jėgas muzikos industrijoje.

Baigęs vidurinę mokyklą Shinoda įstojo į Art Centre College of Designe ir studijavo grafinį dizainą bei iliustraciją. Čia susidūrė Maiko bei Dj Joseph Hahn keliai. Hahn ir jo studijų draugas Phoenix greitai buvo įtraukti į Xero sudėtį.

Shinodos grupė (šiuo metu jau vadinama Hybrid Theory) sulaukė antrojo vokalisto Chester Bennington, kuris pakeitė Mark Wakefield. Grupė jau ruošėsi išleisti 6 dainų albumą, tačiau sukliudė nesklandumai su autorinėmis teisėmis dėl grupes pavadinimo.

Šis incidentas privertė Hybrid Theory persivadinti į Lincoln Park. Tačiau ta pati istorija pasikartojo ir su naujuoju grupės pavadinimu. Tuomet Lincoln Park buvo pervadinta į galutinį grupės pavadinimą Linkin Park.

Kadangi straipsnis yra skirtas hiphopo subkultūros liaudžiai, apie New Metal grupę Linkin Park platesnės informacijos nepateiksiu ir papasakosiu apie kitus Mike Shinoda projektus bei biografinius faktus. Vienas iš jų – antraeilis Shinodos projektas Fort Minor.

Projektas buvo sukurtas tarp 2004 ir 2005 metų. Priežastis – nepakankamos galimybės parodyti savo, kaip MC, sugebėjimus grupėje Linkin Park. Projekto pavadinimo reikšmę jis paaiškino viename iš savo interviu: ,,Fort atspindi agresyvesnę muzikos pusę, Minor gali turėti keletą reikšmių: jeigu jūs kalbate apie muzikos teoriją, minorinė nata yra tamsesnė. Norėjau labiau išryškinti albumo pavadinimą nei turėti savo vardą ant kompaktinės plokštelės viršelio. Aš noriu, kad žmonės susikoncentruotų į muziką, ne į mane.”- kalbėjo Mike Shinoda.

Debiutinis Fort Minor albumas „The Rising Tied” buvo išleistas 2005–ųjų Lapkričio 22 dieną. Jame galime išgirsti tokių kviestinių žvaigždžių kaip Styles Of Beyond, Lupe Fiasco, Common, Black Thought iš grupės The Roots, John Legend, Holly Brook, Jonah Matranga bei visiems gerai žinomą Jay-Z (Shawn Carter) kaip prodiuserį.

„Remember The Name”, antrasis singlas iš albumo „The Rising Tied”, tapo garso takeliu minutinių pertraukėlių metu NBA 2006/2007–ųjų metų sezone. Taip pat albumas atnešė dar vieną stiprų gabalą „Where’d You Go”, kuris melomanams tapo šiokiu tokiu siurprizu.

Daugelis muzikos kritikų, hiphopo liaudies atstovų arba paprastų žmonių, klausančių įvairią muziką, Fort Minor vadina atokvėpiu po pastaruosius metus virstančios milžiniškos lavinos komercinio repo. Patinka ar nepatinka mums jų kūryba, turėtume juos gerbti jau vien už tai, kad būdami repo, sklindančio iš už Atlanto, atstovais, „chebra” išdrįso savo klipuose nepavaizduoti nei armijos sintetinių gražuolių, nei kalnus pinigų vertų automobilių, nei storesnių grandinių ir už tas, kuriomis Lietuvos provincijoje močiutės karves pririša. Nors panašu, kad mūsų subkultūros tėvynėje tai jau tapo vyraujančia tendencija.

Na, o pabaigai – keli faktai apie asmeninį Mike Shinoda gyvenimą…

Maikas turi žmoną Anna (Hillinger) Shinoda, sutuoktuvės įvyko 2003–iais metais. Šiuo metu ji užsiima vaikiškų knygų rašymu. Daina „Where’d You Go” Shinoda dedikavo būtent jai.

Diskografija:

(Kaip grupes Linkin Park nario)

Xero Sampler Tape (1997)

Hybrid Theory EP (1999)

Hybrid Theory (2000)

Reanimation (2002)

Meteora (2003)

Live in Texas (2003)

Collision Course (feat. Jay-Z) (2004)

Minutes To Midnight (2007)

(Kaip projekto Fort Minor nario)

The Rising Tied (2005)

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close