Albumai

MONADA – „ Ash Mes“ (Katilaz Records, 2007/ DEMO)

Aš visiems ir visada sakau, kad nereikia bijoti leisti savo demo. Tegul tai bus paprastu spausdintuvu padarytas viršelis, diskas su ranka išraitytu pavadinimu. Tai labai svarbu. Kaip bežiūrėtumei, pirmieji bet kurios grupės kūriniai yra tik būdas išlavinti kažką savo, išbandyti save, suprasti, kas yra įdomu, kaip norėtųsi skambėti, geras būdas išmokti dirbti studijoje, pradėti ruošti aukštesnio lygio produktą.

 

Labai smagu, kad į mano rankas per pastaruosius metus pateko ne vienas toks albumas. Tai jau praeitame numeryje aprašytas „Omertos“ mini albumas, Phoenixo darbų suvestinė… Ir štai grupė iš Kaišiadorių – „Monada“. Tiems, kas nežino, priminsiu, kad ši grupė, jeigu neklystu, savo veiklą pradėjo 2005 m., ją sudaro trys nariai: Rolis, Sharas ir Sample. Daina po dainos susirinko krūvelė „gabalų“, su kuriais reikėjo kažką daryti. Ir teisingai padarė: parūpino paprastą, bet pakankamai gerą, kaip namų gamybos albumui, viršelį, kompaktinis diskas su poligrafija ir 15-iolika dainų, tarp kurių netgi intro ir outro po 3 minutes.

 

Negaliu sakyti, kad man viskas patinka, manau, ir patys „Monados“ vyrukai tai supranta. Bet yra tikrai neblogų kūrinių, tokių kaip, pvz., „Kur tu eini?“ arba „Ash“. Žinoma, jie dar „žaloki“, bet juose yra kažkas tokio… Kartais man net atrodo, kad būtent toks „žalias“, dažnai netobulas, nuoširdus hiphopas yra atraminis mūsų kultūros akmuo, o ne tas blizgantis, išvalytas ir išgražintas.

 

Beje, albume yra svečių, tarp kurių pakankamai gerai žinoma „Pentagrama“ ir man beveik negirdėta „ArtA“, kurie prie bendro skambesio taip pat pridėjo kai ką savo.

 

Na, apie šį albumą gal tiek. Nežinau, ar jums pasiseks papildyti savo kolekciją šiuo disku, bet pabandyti verta. O kaip tai padaryti, manau, galite sužinoti parašę laiškelį į monada2007@gmail.com. Kas ten žino, gal vyrukai „prikeps“ savo raritetinio albumo kopijų…

 

O aš norėčiau dar kartą palinkėti nesustoti pusiaukelėje ir daryti tai, ką darote, nes panašu, kad pasirinktas teisingas kelias. O kitiems – sekti „Monados“ pavyzdžiu ir leisti, leisti… Tik nepamirškite, kad netgi pačioje subjektyviausioje kritikoje yra tiesos, kurią verta išgirsti, ir tai tik į gerą.

 

Autorius MIRON
Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close