AtlikėjaiStraipsniai

MoNaDa: kol esame mes, esu ir aš (HipHop.lt 2007)

Užtenka mestelti žvilgsnį į Lietuvos muzikinę padangę ir pasidaro aišku, jog jos margumynas gerokai pralenkia visų lūkesčius: kiekvienas gali rinktis savo prijaučiamą, mėgstamą (gal dievinamą?) muzikinį stilių, pasimesti tarp gausaus atlikėjų bei grupių asortimento ir klausyti to, ko tik geidžia. Muzikinis kokteilis tikrai spalvingas ir vienaip ar kitaip patraukiantis įvairią klausytojų publiką.

Intensyvią garsų spinduliuotę mūsų šalyje teikia ir hip hopo muzikos srityje besisukantys kūrėjai, laužantys standartų ledus ir siekiantys vis platesnio šio stiliaus pripažinimo. Pastaraisiais metais ne naujiena išgirsti, jog kažkas iš pogrindžio išleido savo kūrybinį vaisių CD pavidalu, tam talkina įvairios leidybinės firmos, žodžiu, galimybės vis labiau atsiveria. Repo muzika yra puoselėjama, auginama, tad smagu sulaukti vis naujesnių atlikėjų ar grupių kūrybos pasirodymo.

Kaišiadorių repo grupė MoNaDa susibūrė 2005 metų gegužės mėnesį, tai trijų vaikinų bendras projektas. Grupės narių sąrašą sudaro trys žmonės: Rolis, Sharas ir SampLe. Grupės gyvavimo pradžia buvo sėkminga: su kiekvienu nauju kūriniu atlikėjai vis labiau gludino savo repavimo žinias, ieškojo savitumų, galų gale tobulėjo ir įrašams atlikti skirta technika. Dauguma grupės kūrinių buvo perrašyti siekiant priimtinesnio skambėjimo rezultato. MoNaDa į pagalbą pasitelkė grupelę bendraminčių, su kuriais turėjo galimybę įgyvendinti sumanytus projektus. Tai ir šiaulietė atlikėja Penta, su kuria MoNaDa įrašė bendrą kūrinį „Pradėkim Mintimi“ taip pat reperis ArtA ir jungtinis kūrinys su juo „Ad Astra“. Grupės instrumentalų arsenalą gausiai papildė „beat‘ų“ kūrėjas Rolis iš Kauno. MoNaDa turėjo progą savo kuriama muzika pasidalinti: tai ir dalyvavimas koncertuose, įvairiuose renginiuose, kūriniai buvo prieinami internete, keletą kartų nuskambėjo per radiją.

 

 

Šiandieną grupė MoNaDa išleidžia savo dviejų kūrybinių metų darbo ruošinį: kompaktinį diską „AŠ – MES“. Tai albumas, talpinantis 15 grupės kūrinių, kuriuose blyksteli ryškiausios ir labiausiai propaguojamos vaikinų idėjos, pamąstymai su lengvu filosofiniu prieskoniu, vyrauja atvirumas ir požiūris, kuriam per šiuos du metus buvo siekiama užbrėžti ribas ir kuo aiškiau įprasminti muzikinėje formoje. Kiekvienas kūrinys perėjęs ilgokas tobulinimo fazes. Albume galima surasti keturis bonus takelius: tai visiškai šviežias MoNaDos kūrinys „Laisvai“ bei trys senos įrašytų kūrinių versijos (2005 – 2006 m.). Grupė albumą išleido namų sąlygomis, t. y. nesikreipė į leidybines firmas, o savo produktą ruošė pagal turimas galimybes. Rezultatu MoNaDa yra patenkinta: tikriausiai du metus plušėta ne be reikalo, su užsidegimu ir svajone įgyvendinti savo tikslą. Grupės albumo pavadinimas atspindi bene svarbiausią trijulės credo: jei skirtingi žmonės vienijasi dėl bendrų siekių, jei jie vadovausi svajonės orientyrais, susikalba tarpusavy ne vien žodžiais, bet ir mintimis, vadinasi šios asmenybės tarsi tampa vienu, darniai dirbančiu ir egzistuojančiu organizmu, kol galiausiai siekimas tampa vienas ir Muzika tampa Vienas. Todėl pasirinktas albumo pavadinimas „AŠ – MES“ – kol esame mes, esu ir aš (ir atvirkščiai).

 

Grupė tikisi, kad apie jų kuriamą muziką sužinos platesnė žmonių auditorija, išgirs tie, kurie galbūt ras kažką artimo sau MoNaDos kūrinių skambesyje ir tekstuose. Visi tie, kuriems artimas asmenybės ir mąstymo tobulėjimas. MoNaDa ir toliau lieka ištikima savo svarbiausiam kūrybos varikliui: save auginti ir tobulinti pakopomis. Greičiausiai – iki kito albumo.


MoNaDa – “AŠ – MES“. / ALBUM SAMPLER / Kaina – 10Lt (monada2007(at)gmail.com)


 

 

Autorius MoNaDa

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close