Interviu

"Monologas" jau dienos šviesoje!

„Ar kada vedei su savim monologą?“, – išgirdau klausimą ir susimąsčiau. Atsakyčiau, kad taip. O jūs? Šiandien miestomuzika.lt rekomenduoja nekasdienį monologą – žmogaus, kuris dar ne taip seniai dalyvavo nemažo dėmesio sulaukusiuose projektuose 3.M.A.U. ir CorTho. Lietuvą vis dar „krečia“ malonūs siurprizai iš klaipėdiečių pusės. Šį kartą savo solinį albumą „Monologas“ pristato Coras. Savo kūryboje jis verčia naują puslapį ir klausytojams siūlo įdomią, bet nelengvą užduotį – išnarplioti ir suprasti jo vidinius monologus. Kad galėtumėte juos lengviau narstyti, į pagalbą Coras pasikvietė du talentingus muzikos kūrėjus – Corbie ir Phoenix bei dar keletą gerai žinomų vardų. Jei mūsų padangėje pasiilgai šviežio ir kokybiško hiphopo – įsimesk šį albumą į savo grotuvą ir spausk „play“.

Prieš perklausant albumą maloniai siūlome paskaityti pokalbį su Coru.

Ar pasikeitė Cor‘o požiūris į muziką nuo 3.M.A.U. ir CorTho laikų?
Be abejo, pasikeitė. Visų pirma pradėjau klausyti gerokai daugiau muzikos. Praplėčiau akiratį – klausau ir klasikinio džiazo, kartais ir rokas užkabina, taip pat susidomėjau elektronine muzika. Labiau nei kada nors anksčiau pradėjo dominti eksperimental muzika. Tai, manau, atsispindi ir albume.

Ar pakito požiūris į hip-hopą?
Anksčiau nemažai užsiminėjau graffiti, bet nusprendžiau tai padėtį į antrą planą, kad galėčiau pradėti repuoti. Kai mečiau graffiti, hiphopas man atrodė tiesiog kaip paprastas užsiėmimas, laisvalaikio praleidimo forma. Tačiau vėliau tai išaugo į gyvenimo dalį. Dabar man tai yra tarsi psichologas, kuris man padeda išsikrauti.

Dėl to pasirinkai ir tokį albumo pavadinimą?

Iš tikrųjų taip. Visas mano vidinių minčių procesas yra perteikiamas ne kokiam nors psichologui (žmogui), o būtent dainų pavidalu. Noriu, kad mano monologas pasiektų kuo daugiau klausytojų ausų.
Kalbant apie monologą, norėčiau pastebėti, kad visgi daug žmonių tiesiog neperpranta mano tekstų. Aš juos sąmoningai blokuoju, nes nenoriu, kad bet kas galėtų prieiti per daug arti manęs. Žmonės tarsi ir yra verti tos prieigos, bet ne kiekvienas yra man artimas tiek, kad galėtų sužinoti apie mane viską. Tie, kurie mane gerai pažįsta, gali iššifruoti visus albume esančius tekstus ir suprasti mano monologą. Tie, kas nesupranta , tegu paklauso jo antrą, trečią… dešimtą kartą ir galbūt supras atradę kažką artimo sau.

Išduok, kaip gimė mintis išleisti savo solinį albumą?
Yra daug niuansų. Visų pirma tai principo dalykas, atsiradęs po mano ankstesnių projektų. Nenoriu nieko įžeisti, tačiau po to, kai iširo 3.M.A.U. ir CorTho buvo kalbų, kad aš daugiau nieko doro nenuveiksiu šioje srityje. Iš tiesų po CorTho mano karjera sustojo. Thomukas rado maršrutą (8‘as maršrutas, – aut. past.), džiaugiuos, kad jie padarė gerą produktą. O solinio albumo idėja kilo kilo (susimąsto minutėlę, juokiasi)… Aš atvažiavau į Vilnių, su Stiklu (iš Mirazh Squad, – aut. past) buvome sumąstę išleisti albumą, bet vėliau galutinai supratau, kad projekte dirbti yra sudėtinga. Darbe, kuriame yra daug skirtingų žmonių, tu visada atrandi tai, kas tau nepriimtina. Taip išsivysto požiūris, kad vienas tu gali pasiekti geresnį rezultatą negu su komanda. Tai yra sunkiau, bet, mano nuomone, jeigu šią pakopą įveiki vienas, tuomet jautiesi vertingas pats sau. Manau, kad net jei būtų įsivažiavę 3.M.A.U. ar CorTho projektai, vis tiek kada nors būčiau įrašęs savo solinį albumą.
Mintis jį išleisti kilo maždaug prieš metus, kai aš atvykau į Vilnių. Atvažiavęs įrašiau tris albumui skirtas dainas. Viena man jų pasirodė gana silpna, viskas staiga stabtelėjo. Bet vėliau atėjo metas rimtiems sprendimams. Ačiū Corbie, kuris mane pastūmėjo, primygtinai siūlydamas albumo įrašus atlikti per du mėnesius. Taip ir kibom į darbą.

Koks jausmas įrašius albumą?

Manau, kad išsakiau viską, ką norėjau ir dabar jaučiuosi psichologiškai išsikrovęs. Nemanau, kad kažko netekau, tiesiog perdaviau kitiems. Kartu galbūt jaučiuosi savotiškai išsilaisvinęs, dabar galiu sutelkti savo jėgas kitoje srityje. Įgyvendinau savo pirmąją svajonę, dabar reikia eiti prie kitų.
Kita vertus, pamenu, klausiau Medono: „įdomu, kaip tu jausies įrašęs pirmąjį albumą?“ Mano atsakymas panašus į jo – nejaučiu nieko. Likau tokiu pačiu žmogumi.

„Monologo“ muzika pakankamai spalvinga. Albume galime sutikti ir „funk‘ovų“, labiau tradicinių hip-hopo beat‘ų, taip pat nemažai elektronikos, vietomis net drum‘n‘ bass elementų. Ar stengeisi nurodinėti beatmaker‘iams, ar palikai jiems daugiau laisvės?
Phoenixas buvo pagaminęs nemažai instrumentalų demo, tad vėliau prie jų sėdėjome kartu, ieškojome tinkamų sprendimų. Kita vertus, tiek Phoenixui, tiek Corbie palikau daug laisvės, norėjau, kad jie kurtų tai, kas jiems artima, o man prisitaikyti nebus sunku. Manau labai sėkmingai sutapo mūsų skoniai.

Matyt, neveltui albumo viršelyje matome ne tik tavo, bet ir abiejų beatmaker‘ių vardus?
Žmonės, kurie labiausiai prisidėjo prie šio darbo, kurie tempė mane, yra būtent jie. Su jais abiem galiu dirbti nuo A iki Z. Phoenixas planavo išleisti ir savo solinį albumą, tačiau nusprendė padėti man. Corbie puikiai padirbėjo įrašant kūrinius. Taigi didelė dalis albumo vertės priklauso jiems.

Albumo dainų sąraše randame ir svečių. Tarp jų – vienas užsienio atlikėjas – Skazo iš Estijos. Kaip susisiekei su juo?
Savotišku tarpininku buvo Phoenixas. Jis koncertavo Kaune, vienam StreetUp renginyje, kuriame buvo ir Skazo. Ten jie apsikeitė kontaktais, parodė mūsų abiejų kūrybą. Kadangi Skazo yra vienas tų, kuriems kalbos barjeras nekliudo mėgautis muzika, jis mane priėmė teigiamai. Po to mes jį privertėm instaliuotis „Skype“ programą (juokiasi). Vėliau teko kartu koncertuoti Latvijoje per „Write 4 gold“, nuo tada tapome gerais pažįstamais ir vėliau tai išsivystė į pirmą bendrą įrašą.

Atsakyk klausytojams, ką norėjai pasakyti savo albumu?
Kiekvienas žmogus, kuris savo vidiniame pasaulyje ką nors mąsto, gali visa tai perteikti į lapą, fotografiją, ant sienų… Yra labai daug būdų. Tad mano žinutė klausytojams: žmonės, nebijokite perteikti savo minčių išoriniam pasauliui, nebijokite užmegzti kontakto su kitais žmonėmis. Aš padariau savo, albume rasite tai, ką norėjau pasakyti, o dabar ketinu savo jėgas sutelkti kitam užsiėmimui – fotografijai. Aš išvykstu, bet jokiu būdu nesakau, kad ateityje nebus naujų projektų.

Minėjai, kad nemažą kertelę tavo gyvenime yra užėmusi fotografija. Ar tai atsispindi albume?
Visų pirma tai rodo albumo viršelis. Jame matyti mano darytos nuotraukos, kurias vėliau kiek pakoregavo Paulius iš MiestoMuzika.lt. Kai kuriuose tekstuose galima išgirsti, kas mano gyvenime užima svarbiausias vietas. „Foto, MC, graffíti – nepykit, meilės, bet jūs mano širdy labiausiai esat pasilikę…“. Aš stengiuosi judėti į priekį kuo stipriau ir tai išreikšti man tinkamiausiais būdais. Žinau, kad sugebu užsiimti fotografija bei repavimu ir noriu visiems įrodyti, kad tikrai esu geras šiose srityse.

Kam skiri šį albumą?
Tai tiesiog skirta visiems, kas manęs klausys. Lygiai taip pat tai skirta man, o ateityje gal ir, jei turėsiu (labai norėčiau), savo vaikams (šypsosi). Skiriu tai ir savo šaknims… Rezultatas turi įrodyti, kad ne bergždžiai buvo viskas daroma.

Paskutinis klausimas. Ką slepia albume taip dažnai minima mistiška kombinacija „727“?
Tai yra inicialai, kurie priklauso ir yra svarbūs man. Tam, kad juos iššifruoti, reikia pažinti mane ir mano tekstus. Jei pasidomėsite mano biografija ir albumo klausysite įdėmiai, viską suprasite. Palikime klaustuką žmonėms, kurie galbūt šių skaičių niekada nesupras.

Visi norintys paklausyti albumo, gali jį rasti www.miestomuzika.lt

O tie kas mėgsta kokybišką skambesį ir padeda lietuviškai muzikai judėti, gali

susisiekti elektroniniu paštu shop@miestomuzika.lt ir sužinoti kaip galima

įsigyti CD!

Autorius Deep Shoq

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close