Albumai

MRR-ADM – „Now-Again“ [Dirty Drums; 2011]

Michael Raymond Russell ir Adam Douglas Manella (kad būtų paprasčiau, MRR-ADM, dar paprasčiau – MHE). Benaršydamas internete ir bandydamas rasti kokios nors informacijos apie šį albumą, aš radau tik jų bendrus darbus su Ghostface Killah, Malcolm Catto, Mike Burnham, keletą miksų ir gyvu pasirodymu įrašų, daugybę gerų recenzijų jų „one10“ EP, išlestam savo jėgomis ir tapusių tikra retenybe keistoko hiphopo (ir ne tik) gerbėjų tarpe. Radau dar tokį puslapį www.dirtydrums.com, jame apsilankę, galite pagroti būgnais su savo klaviatūra. Dar truputį informacijos apie šitą debiutinį jų albumą (nors koks ten debiutas, abu kaliforniečiai jau seniai drebina viską aplink save). Taigi tai pirmas pilnavertis albumas, bet žodis „debiutinis“ čia netinka.

 

Kalbant apie patį albumą, visumoj instrumentinis darbas, jo skambesys labai jau primena 10-ojo dešimtmečio psichodelinį trip-hopą, tokį sunkų ir apsipūtusį. Bet šitam albume be įprastų elektroninei muzikai dalykų dar yra daugybė mušamųjų partijų suprantama, abu bičai dievina stuksenti pagaliukais į būgnus ir lėkštutes, tai juk toks gazas. Labai gerai prie viso šito dera ir pats albumo apipavidalinimas, iškart prisimini, kad be muzikos jie dar kuria visokias instaliacijas ir kitokius menus. Albumą tikrai malonu paimti į rankas, laiškas pakvietimas gerai praleisti laiką. Kiek aš suprantu, dar egzistuoja leidiniai su papildomu disku, kuriame dar yra 7 paslaptingi kūriniai, gaila, mano versija be šito gėrio. Taigi muzika tamsiam šokių vakarui netiks, seksui… bala žino, nebandžiau, važinėtis po miestą – manau, kad taip, bet tai sukurs keistoką nuotaiką geriau gal naktį, tuščiomis gatvėmis. Na, bent jau man asmeniškai labai gerai dirbasi besiklausant šio darbo. Gal galima dar išskirti porą gabalų, pavyzdžiui, „5ive“ arba „9ine“, jie priverčia atsitraukti nuo pašalinių dalykų, užkabina ir paskandina, kaip kačiuką maiše, išties puiku.

 

Dar vienas įdomus ir svarbus aspektas tas, kad albume dvejose gabaluose sudalyvavo dar viena Kalifornijos undegraundo legenda, San Diego pasididžiavimas, MC, dainininkas, DJ, jogos treneris, gimęs 1978 m. dailios meksikietės ir etiopo šeimoj, tikra palaima mano ausims – ponas Gonjasufi (Sumach Ecks arba dar Sumach Valentine). Taip, tas pats iš „Warp rec.“, pasidarbavęs su Flying Lotus, Masters of the Universe ir daugybėj kitų projektų, be to, jo albumų ir singlų irgi negalima pamiršti. Taigi du pilni kreatyvo muzikos kūrėjai ir trenktas bei apsipūtęs kito pasaulio gyventojas.

 

Pažįstantys Gonjasufi turėtų atsiminti jo specifinę dainavimo manierą, tokį repavimo, bambėjimo ir kalbėjimo hibridą su krūvele vidinių garsu. Čia ponaitis išbandė kažką naujo (tai, matyt, jo jogos pamokos segmentas), jis tampa albume tarsi instrumentas, sukurdamas kakofoniją vidinių garsų, savotišką vibraciją, kurią išties sunkoka atskirti nuo bendro gabalo fono, jeigu nebūtų prierašo, kad čia sudalyvavo Gonja, ir nesuprastum, bet kita vertus, tokio žmogaus vardas, veikia, kaip reklaminis magnetas (aha, jeigu čia yra jis, turėtų būt įdomu), ypač kai labai dažnai jo vardas buvo pastatomas greta MRR-ADM vardo.

 

Na štai, aš suprantu, kad albumas mėgėjams, ir kad daug kam jis bus nepriimtinas ir nuobodus, bet bus ir tokių, kurie (kaip kad aš) ras jame kažką savo nuotaikai, prisiminimus, įdomius perėjimus ir fragmentus.

 

Skanaus.

 

 


 

 

TRACKLIST:

 

01. 1ne

02. 2wo

03. 3hree

04. 4our

05. 5ive (Feat. Gonjasufi)

06. 6ix

07. 7even (Feat. Gonjasufi)

08. 8ight

09. 9ine

10. 10en

11. 11leven

12. 12welve

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close