Interviu

Mtw – Pirkčiau Muziką Jei Turėčiau Lygiai Tiek Pat Pinigų Kiek Muzikos Noriu Išgirsti

Pokalbis tikriausiai vyko prie arbatos. Nežinau nei ar vaisių, ar žaliąją, ar su cukrum, o gal su medum, ar iš mažulyčio puodeliuko, ar iš milžiniško bokalo mano oponentas gėrė, bet patvirtino tikrai tai darantis. Ne, neesu aklas, tik matot šis mini interviu vyko virtualiai. Tris kartus valio žaliajai skype pievelei!

 

Taigi. Jis vardu Mantvydas. Išvysti jį galima ten, kur skelbiasi grosianti „Shiaure“, na, o gerbėjai šį vaikinuką šaukia MTW pseudonimu. Taip, taip, čia tie patys jonaviškiai, kuriantys savitą muziką bei skleidžiantys jazz, funk, hop prisodrintos muzikos interneto kabeliais tiesiai į jūsų ausis.

 

Žinau, kad myli muziką lygiai taip pat kaip žigolo myli turtingas moteris. Visgi muziką perki ar kaip tūlas lietuvis propaguoji jos vagimą?

 

Bandysiu išsisukti (šypsosi) – pirkčiau jei turėčiau lygiai tiek pat pinigų kiek muzikos noriu išgirsti.

 

Na, o jeigu kažką pakeitus muzikos rinkoje? Tarkim, jei sekant užsienio pavyzdžiu būtų leidžiama dainas masiškai įsigyti už menkus pora litų?

 

Tikrai nepirkčiau. Kaip jau minėjau – neturiu tam tiek laisvų pinigų. Na, bet neslėpsiu, jog yra keletas mano „herojų“ albumų, kuriuos su mielu noru įsigysiu atsiradus pirmai palankiai progai.

 

Išduosi stebuklinguosius „herojų“ vardus?

 

Be abejo. Mano superherojai grupė Atmosphere, atlikėjas Slug ir melodijų autorius Ant.

 

Tiesa, skaudu būtų jei tavo sunkiu darbų į rinką išleistą cd tampytų alkani muzikiniai piratai?

 

Manau tiem kam mano (mūsų) atliekama muzika svarbi – nusipirks. Na, nuo muzikos vagimo juk nepabėgsi. Visgi mūsų pasąmonėje dar ilgai veiks logika „kam mokėti kai gali klausyti dykai?“

 

Gal todėl savo pirmąjį (ir kol kas vienintelį) albumą platinote būtent internetu, ir būtent tik „už gražias akis“?

 

Toks albumo leidimo pobūdis buvo pasirinktas nes tik taip mus gali išgirsti daug daugiau žmonių. Juk kol kas nesame tokie žymūs, kad mūsų vardus skanduotų aikštėse. Tad pirmiausia klausytoją norėjome supažindinti su tuo ką darome. Vėlesnis albumas galbūt turės jau ir kietą pagrindą, nes visgi dabar jau matome, kad šie darbai patiko ir atrado tokios muzikos išsiilgusias ausis.

 

Ką veiktum jei tavo gyvenime nebeliktų muzikos?

 

Manau bandyčiau užsiimti profesionaliu sportu.

 

Vadinasi tai antroji tavo aistra? Tad nušviesk, kas tai – dartai, šaškės, boksas, imtynės, futbolas, krepšinis?..

 

Ne, ne, ne (šypsosi, matyt nelaiko šaškių rimtu sportu). Net nežinau kam teikčiau pirmenybę, galbūt tai būtų bėgimas, o gal sunkumų kilnojimas…

 

Vadinasi esi žmogus savo kumštyje gniaužiantis mažumėlę jėgos. Darosi įdomu ir netveriu kailyje nepaklausęs – kam iš žinomesnių asmenų norėtum gerai vožtelėti?

 

(prapliupęs juokais MTW ginasi jog tai vienas kvailesniu klausimu, na, o aš savo ruožtu nenorėdamas sutikti kurstau jį prieš visuomenės klounus).

 

Nejaugi niekas neerzina? Netgi Antanas iš „Dangaus“?

 

Erzina daug kas (nenustoja šypsotis). Kaip, manau, daugelį mūsų. Bet išvesti iš kantrybės tiek, jog pulčiau muštis, tikrai sunku. Tai tikrai nėra mano stichija. Na, bet jei kalbant apie Lietuvos scenos „supermenus“, mažai kas čia išvis patinka.

 

Na, na, bet juk yra kas patinka net kritiškiausiam skoniui?

 

Aišku, didžiulės pagarbos nusipelno senbuviai G&G, Vaiperis su Shmėkla, Messiah, Dada… Na, net nežinau. Galiu vardinti ir vardinti. Juk ši vieta turėtų būti skirta visų prisidėjusius prie hip-hop‘o kilimo Lietuvoje paminėjimui.

 

Gerai. Tarkim pakviesčiau tave į punk, rock ar tarkim dainuojamosios poezijos koncertėlį / „tūsą“. Palaikytum kompaniją?

 

Greičiau palaikyčiau tau kompaniją drum‘n‘bass, jungle, regio „tūse“ (kikena).

 

Jei kada teks ką nors panašaus lėkti klausyti pažadu pasikviest. Tiesa, šimtu procentų patvirtintais faktais, žinau, kad iškeitei jonaviškio statusą į prierašą „gyvenu Vilniuje“. Kas labiau jauties? Jonaviškis ar vilnietis?

 

Aš visada buvau ir busiu vaikinukas iš Jonavos.

 

Visgi naudojies didmiesčio „privalumais“? Teatras, kinas, autobusų kamščiai, koncertai?.. Na ir iš tikro, kokie pliusai bei minusai lyginant šiuos du, manau, be galo skirtingus miestus?

 

Viešuoju transportu tenka naudotis nes vargšui studentui nėra kitos išeities. Bet tai, kaip pats supranti, tikrąja to žodžio prasme – užknisa. Visgi gera, kad nebereikia išleisti 30 litų kelionei, vien tam, kad užsuktum į sostinėje vykstantį renginį. Na, bet šiuo metu tik grįžus į Jonavą atrodo, kad kiekvienas gatvės kampas yra tavo namai. Čia taip jaukų ir viskas sava. Bet, žinai, kad ir kaip sverčiau pliusus bei minusus manau tėra tik menka tikimybė, jog kada nors grįšiu gyventi tėviškėn. Nes baigiant mokslus randi darbą, kyli karjeros laiptais, pripranti prie aplinkos. Na bus matyti, dar daug laiko.

 

Dainuojat apie pieno kainų kilimą, apie kontrolieres, apie politiką… Ar tau tikrai svarbu kylančios pieno kainos? Ar dažnai patenki kontrolierėm į rankas? Ar tikrai domies politika? Gal kada rašysit apie artėjančią ekonominę krizę? O gal čia tiesiog įsijautimas į konkretų personažą atmetant save patį kaip lyrinį „aš“?

 

Apie politiką rašo mano kolega Big-D (šypsosi). Pieno kainos taip pat man nėra įdomios ar ganėtinai svarbios, tiesiog tai labai šmaikšti tema. Klausei dėl kontrolierių? Žinok klysti – visada turiu bilietėlį, juk esu geras vaikis (kikena). Tiesiog dauguma dainų gimsta iš to ką matau gyvenime ir kas mane erzina, pykdo bei atrodo keistai. Tai, apie ką mes dainuojame, dažniausiai dirbtinai sukurti personažai neįkūnijantis mūsų pačių elgsenos ar mąstysenos, bet pašiepiantis ar atskleidžiantis kitų charakterio savybes ar gyvenimo būdą…

 

…pokalbis su kiekviena minute darėsi vis įdomesnis ir įdomesnis, o mūsų numatytas laikas tiksėjo į pabaigą. Tiesa dar išgirdau, jog ponaitis MTW neieško galimybių įrašyti bendrus kūrinius su pripažintais reperiais, sužinojau ir tai, kad dainų (išskyrus vieną – mirusiam broliui) niekam nededikuoja, taip pat nustebino ir tai, jog kišenėse pas šį žmogų nerasime nei tušinuko, nei užrašų knygutės, nei mp3 grotuvo, mat ten vietos niekam nepalieka piniginė, raktas bei telefonas (turbūt visi gigantiško dydžio). Ai, visko daug sužinojau. Ką jau čia. Baigiam. Tiesa. Dar. Įdomu ką šis ponaitis duotų paklausyti paprašytas „šiltos muzikos“?

 

Šiandien be jokių išlygų gautum Atmosphere – Happymess (vėlgi lauktoji šypsena)

 

Ačiū tau žmogau. Tiek už tavąją muziką, tiek už Atmosphere – Happymess, tiek už atvirumą bei sugaištą laiką. Tikiuos greitu laiku apie jus / iš jūsų išgirsime ką nors šviežio bei gaivaus.

 

Autorius Hamelion

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close