Interviu

MUTANTLAZER – Nežinomi istorijos puslapiai (HipHop.lt 2006)

Ryte atėjęs į darbą tradiciškai patikrinu paštą ir tarp visų reklaminių šiukšlių, internetinių prekybų, viagrų ir visokių kitokių nesamonių atsirenku tai kas išties yra mano. Tarp laiškų iš draugų, visada pasitaiko vienas kitas iš nepažystamų žmonių … Taip vieną dieną aš gavau pora dainų ir trumpą aprašymą vieno vyruko iš Klaipėdos…:

 

“Sveiki, galiu siūsti tik po vieną dainą……Esame du nebespoguoti jaunuoliai iš Klaipėdos…, vadinames MUTANTLAZER, susikūrėme prieš 4 metus, tada ir įrašėme šiuos įrašus. Tekstai nesudėtingi ir netgi kvaili, taip mes įsivaizduojame ir iš savo patirties piešiame šiuolaikinio paauglio paveikslą. Nerepuojame apie tai, ko neišmanome, kai kas iš asmeninės karčios (dabar jau juokingos- patirties ), o kai kas sugalvota remiantis tai ką matome. Ankščiau esame siuntę savo įrašus į tuometinę Ultra Vires repo laidą Janui, bet turbūt dėl įrašų kokybės mūsų neikišo į eterį. Su įrašais kuriuos atsiūsime galite daryti ką norite. Muzika kūrėme tokią, kuri mums patiems patinka, negalėčiau tai pavadinti tradiciniu hip-hopu, nors apie jį nelabai ir nutuokiame. Labai norėtumėm paplisti bent internete. Ačių. “

 

Perklausiau pirmus du kūrinius, mane sudomino. Kaip vyrukas ir rašė- repavimo technika senamadiška, tekstai paprasti, bet yra tame kažkas įdomaus, gal būt nostalgiško, plius nestandartinis muzonas, vėlgi primenantis Lietuviško hip-hopo aušrą… Taigi aš nutariau padėti kuo galiu ir šito trumpo intervo paskirtis- pristatyti jums ko gero nežinomą grupę.Gal kam nors kaip ir man patiks…

 

HHLT: Kodėl grupės pavadinimas būtent toks?

MUTANTLAZER arba LAZERMUTANT, kad ir kaip besusidėliotų vistiek išlieka tas pats. Pavadinimas sugalvotas labai greitai ir jis nieko nereiškia, tiesiog tai du nederantys žodžiai ir skamba įsimintinai bei kvailai, nu taip mūsų manymu smagiau nei pasivadinti pvz. “žudikai iš tamsos” arba “plieno kulkos” ir t.t.Mes neįsivaizduojame to- ko nėra.

 

HHLT :.Kas sudaro grupę? Kaip ir kada susibūrėt?

Grupe sudarome dviese- Pasikores bzz ir Dablas (Granitas) susibūrėme prieš 8 metus, nors pažystami esame jau 16 metų. Šiaip esame iš Šilales miestelio, bet šie įrašai padaryti prieš 3 metus Klaipėdoje, gyvenant bendrabutyje studijuojant. Esame baigę socialinį darbą, esame kvalifikuoti socialiniai darbuotojai, bet šio darbo nedirbame.

 

HHLT: Kas už ką atsakingas jūsų grupėje?

Mūsų grupėje aš- Pasikores bzz, kuriu tekstus ( jei juos taip galima vadinti ), bei muzika, aš ją ir atlieku. Dablas (Granitas) yra fanklubo Vienintelis narys, taip pat ir jo įkūrejęs bei prezidentas, pelnytai save gali vadinti protingiausiu ir gražiausiu klubo nariu, nes kaip minėjau yra vienintelis. Dablas (Granitas) kai kuriuose dainose dar ir atlieka backinga.

 

HHLT: Ka nuveikėte per tuos metus?

Per tuos metus nieko taip ir nenuveikėme, trūko noro ir entuziazmo, o ir laiko nebuvo, labai stropiai mokėmės, teko padirbėti priklausomybės ligų centre, Psichoneurologiniame pensionate ir Vaikų teisių apsaugoje, tai suteikė daug naudingos patirties kuria ir “aprepavau”. Dabar daug dirbame. Kažkada planavome patektiįi lietuviško hip-hopo rinkinį, bet įrašai buvo dar žiauresni (kokybės prasme) nei dabartiniai, todėl mums pasiūle perrašyti įrašų studijoje, bet neprisimenu kodėl mes to nepadarėme, turbūt dėl finansų.

 

HHLT: Ar pasitaiko pagroti, ar bandėte save scenoje?

Ant scenos savęs dar nebandėme ir tikiu, kad būtų gan sunku, o gyvai esame groję tik savo kambariokams (barake per išgertuves).

 

HHLT: Kaip patys apibūdintumėte savo kūrybą?

Savo muzika galėčiau pavadinti “old schooline” labiau ir tokia biški prie roko gal? Iš tikro tai net nežinau. Tik tiksliai pasakyti galečiau, kad esu, o gal norėčiau būti “Nekenčiu” religijos pradininku, nes labai daug ko nekenčiu ir tai bandau “aprepuoti” ir visaip kitaip pranešti, tikrai daug ko nekenčiu. Teisingiausiai galėčiau savo muziką pavadinti Haterepu arba Hatehopu ar kažkas panašaus.

 

HHLT: Apie ką jūsų kūryba?

Mūsų kūryba apie tai ką matome kiekvieną dieną ir apie tai, ką patys patyrėme sunkiu paauglystes laikotarpiu, dabar atrodo juokinga, o ankščiau tai buvo kartu kaip ir pats gyvenimas, tai dabar ir juokiamės is savęs ir iš kitų kvailių. Dainuojame apie tai tarkim, kaip apgaiėetinai mus pagavo policininkai girtus ir kokia gėda buvo mokykloje, o nemeluojame, kad vartojome narkotikus ar dalyvavome razborkėse, nu nemeluojame, esame nuoširdūs.

 

HHLT: Ką klausote patys?

Abiems patinka beveik ta pati muzika, Uzi (tokia graži muzika, o tekstai is to rimtumo tik juokingi), ŽAS (senuosius kai dar repavo). Wu tang clan, Cypress hill, Kaney West (nemeluoja), Dieviname Nirvana, Marlyn manson, Metallica, My chemical Romance, Sex Pistols ( HHLT: Štai iš kur tas punk’ovas skambesys kai kurių kūrinių) ir netgi graži daina Pikaso SUDIE, Requiem, Bix, labai įvairi muzika. Mūsų nuomone klausytis tik vieno žanro yra pavojinga sveikatai, galima išprotėti, nedieviname vieno stiliaus, manome, kad kiekviename stiliuje yra gražiu dainų ir tikrai talentingų ir charizmatiškų atlikėjų. Nereikia būti trumparegiu ir buku.

 

HHLT: Kaip sekasi derinti hip-hopą ir kasdieninį gyvenimą, darbą , mokslus, šeimas jeigu tokios arba tokie yra?

Normaliai, kadangi aktyviai nedalyvaujame hip-hope, tai ir derinti sekasi. Tik kai rėkaudavome prie mikrafono barake gaudavome pyzdy nuo budėtojų ir nuo šalia gyvenančių kaimynų. Dabar gyvename atskirai, bet toje pačioje gatvėje, pastaruoju metu labai nekuriame, tik kartais prisėdu prie kompo, kokia tai muzikikę niūrią į mašiną pasidarau.Kadangi aktyvesnis grupėje esu aš (Pasikoręs bzz) tai vienam ir nekyla noro kažką daryti ar dalyvauti, o Dablas (Granitas) yra pasyvus, tiek gyvenime, tiek ir kūryboje.

 

HHLT: Savo laikais galima buvo drąsiai pavadinti Klaipėdą lietuviško hip-hopo sostine, kaip dabar jūsų manymu?

Nemeluosiu, apie padėti hip-hopo Klaipedoje nieko nenutuokiu, žinau tik, kad Uzi buvo iš Klaipėdos, daugiau nieko nežinau, jei ir vyksta kokie renginiai, tai turbūt undergraudiniai, apie juos nieko nežinau. Apskritai Lietuvoje su šios muzikos propagavimu ramu. Lyg ir vyksta repo festivalis Plateliuose, bet mažai apie jį žinau, o gal klystu?

 

HHLT: Kodėl po tiek metų “darymo sau”, kilo noras paviešinti savo kūrybą?

Senai paviešinti norėjau, bet noro buvo mažai, o ir galimybių nebuvo, nežinojau kur ir kaip tai padaryti.

 

HHLT: Ar yra kokios nors ateities vizijos ar mintys susijusios su hip hopu? Gal koks albumas ( kaip tai madinga ) ar dar kas nors?

Jo, albumas būtų gerai, matote aš nežinau ar dar neįsitikinau ar kam nors mano muzika patinka išskyrus mano fanklubo narį. Apie ateitį, galvoju tik tiek kaip materialiai apsirūpinti, na o pomėgiai neleidžia rutinoje paskęsti.

 

Štai toks gavosi trumpas intervas, paprasti klausimai ir ganėtinai paprasti atsakymai, jokių aukštų materijų ir neaiškių idealų. Jei kam įdomu, po straipsniu galite rasti keturis MUTANTLAZER kūrinius, įvertinkit tai ka jie darė savo laikais, perspėju dar karta- tai nėra nauji kūriniai, jiems jau ne vieni metai, taigi …geros perklausos…ir ačių už dėmesį…

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close