Albumai

N.A.S.A. – The Spirit Of Apollo [ANTI- Rec.;2009]

Taip, tropikų karštis ir nuotaikos daro savo, tu pradedi skęsti kitokio nei anksčiau hiphopo ritmuose, daugiau karščiu alsuojančio, hipnotizuojančio savo ramumu, ragga ritmais… Bet hiphopas išties yra galingas ginklas, koks aptingęs nuo karščio tu bebūtum, geras albumas, geras kūrinys sugeba tave pakrauti taip, kaip retai kas gali, sugeba priversti tavo širdį plakti savo ritmu.

 

Taigi, vieną karštą tailandietišką popietę sėdėjau savo name ir klausiau, ką ten Svarelis ir Mamania leidžia ir kalba Gatvės lygos etery. Ir štai nuo pat pradžios, puikumėlis, vieną po kito Mamka paleidžia į eterį keletą velniškai gerų šmotų, šiek tiek grupės istorijos, šiek tiek nuomonių…Man jau įdomu – naujas, anksčiau negirdėtas vardas…N.A.S.A. Na ką, teks pabūti piratu, nes, patikėkit, mažoj saloj nėra daug galimybių prasisukti su gera muzikine parduotuve, o paštas čia toks pats miegantis ir lėtas…(Na va, pasiteisinau…Taigi, pirmyn.)

 

Manau, tie, kas klausė tą Gatvės Lygą kartu su manim, įsidėmėjo dalį informacijos, na, kad N.A.S.A. – ne įžymi Amerikos skraidančių dešrų ir lėkštučių paleidimo kompanija, (nors, aišku, viskas iš dalies stilizuota į tai), o tai yra “North America / South America”. Na, jei trumpai, tai chebrikė nutarė kartu sudėti abiejų Amerikos žemynų skonius, beje, ta chebrikė tai ponas Sam Spiegel (aka Squeak E. Clean) ir jo kolega, savo laiku gan įžymus riedlentininkas ir San Paul‘o bei Rio de Janeir‘o klubų plokštelių gadintojas, plius šiaip mėgėjas paremiksuoti kitiems šį bei tą, na, talentą bičiukas turi. Visi norintys sužinoti daug daugiau apie šią chebrikę gali tesiog pagooglinti grupės vardelį, ko rezultate rasit ir jų myspace‘ą ir ANTI- puslapį ir daug daugiau…Taigi, nekartosim interneto…

 

Na va, kaip ten sako, susirinko du draugai ir pradėjo kurti savo muziką, sukurdami jie nuspręsdavo, kas superiškai tiktų šitam arba anam gabalui, o tada atsirasdavo jų fraugai , o kartais draugų draugai ir taip po kelių metų nuo pirmo gabalo įrašymo atsirado šitas gan bombinis albumėlis…Galiu prognozuoti – tai bus vienas iš šių metų vasaros mano ir, manau, ne vien mano, hitas.

 

 

Na, “Intro” kaip intro, trumpai paaiškinta kas ir kaip, kodėl ir taip toliau…Ramiai ir taktiškai…Laikas veda atbulinį skaičiavimą prieš startą.

 

“The People Tree”…Na, Chali 2na kaip visada nesumaišomas su niekuo ir neprilygstamas, tą patį galima pasakyti ir apie Gift of Gab. Nežinau, ką tiksliai padarė Z-Trip, bet skamba viskas uždegančiai, smagus mišinukas latino, funk ir dar velnias žino ko…Uh, kabino. Na, ir aišku ponas David Byrne, nepakartojamas prieskonis, priduodantis savitumo, beje, tokių perliukų yra ne vien šiam kūrinį, toliau jų vėlgi pilna, N.A.S.A. parodė save kaip tikri perliukų ir retų prieskonių virtuozai.

 

 “Money”. Na va, ir vėl David Byrne‘o balsas, plius solidus būrys – pensininkas Chuck D, vėlgi jau sudalyvavęs Z-Trip, Ras Congo su gera raggos doze ir man nelabai žinomas Seu Jorge, bet kūrinys vėlgi bombinis.  Beje, siūlau pasižiūrėti N.A.S.A. klipus (internete tikrai rasit ne vieną ), irgi geruliai…Na, kol kas trečias gabalas, o tempą laiko, nepaleidžia…Niekaip…Puiku.

 

Ketvirtoj pozicijoj – kitoks, bet neprastesnis “N.A.S.A. Music”. Visų pirmą, užkabina muzika, na, E-40 gal ne taip, bet po jo einantis Methodman’o priedainis ir  toliau sekanti partija nurauna stogą…Puikumėlis.

 

Method Man’o estafetę perima dar vienas WU grandas, ponas RZA akomponuodamas Barbie Hatch ir Johno Frusciente, kūrinys vėlgi kitoks, bet stiliuką chebra laiko, plius jaučiasi RZA įtaka, braižas, na, ir jo partija kaip visada neprilygstama. Panašu, kad WU iširimas atsikiriems jų nariams pasidarbavo tik į naudą…RZA – vienas iš tokių.

 

Va, šitam gabalui irgi superinis klipecas, kai tik jį išgirstu – iškart matau vaizdą, o matydamas vien  vaizdą, galvoj atsiranda gabalas. Taigi, “Hip Hop”, kiek  suprantu, buvo pirmas bičiukų kūrinys, įrašytas gerus penkis metus atgal, būtent po jo įrašymo buvo nuspręsta šito reikalo taip nepalikti. Na, ir kurgi – juk gabale sublizgėjo senukas KRS-One ir originalusis Fatlip, na, ir mažiau man žinomas, bet irgi neblogas Fatlip‘o kolega iš Pharcyde laikų Slim Kid Tre.

 

Na, septintoj vietoj –vieta, kada galima parūkyti, pailsėti, tiesa, labai trumpai, bet taip jau suplanuota.

 

Aštuntoj vietoj – išties nerealus svečias, Ol’ Dirty Bastard…Bet kai uždainuoja Karen O…tai kažkas, taip ir norisi atidaryti langą, tipo va, klausykit, koks gali būt hiphopas , o ne viena tas pop šūdas, kuris karaliauja Tailande. Na, o jeigu daugiau apie gabalą – čia vėlgi senukas Fatlip, sunkokai atpažįstamas, bet jis…Taigi, “Strange Enough”  – tai vienas iš geresnių šio albumo kūrinių.

 

Na, toliau senis Kool Keith ir vokalo unikumas Tom Waits. Ir gabalas gavosi ohoho…Gal daugiau grūzo, bet užtat kaip…Imk peilį į rankas ir varyk naktį žudyti žmonių, tai juk “Spacious Thoughts”…Tai kūrinys man…Grūzas…

 

Na, tai, kas eina po mano grūzo, man ne itin limpa, bet savo žavesio tame yra, įsivaizduoju, kad šiek tiek sintetikos irgi neblogai. “Gifted” su meškiuku Kaney West ir baisiai elektroniškai komerciškom mergų partijom…Na, šita gabalecą, jaučiu, MTV ir klubeliai oi, kaip griebtų. Aš paliksiu jį už borto, kažkoks jis svetimkūnis, lyginant su tuo, kaip prasidėjo.

 

 “A Volta” – aha, vakarėlių ir MTV tema tęsiasi, tik šį kartą tokio DUB ar kaip tai vadinasi, ritmu, Sizzla vokalas plius dar pora vėlgi man negirdėtų pagalbininkių…Na, šitas gabalecas man irgi nelabai prilipo, prasuksiu…

 

O, dar vienas veteranas, tik šį kartą funk‘o…Pats stilingiausiais George Clinton, na, talkinat dar ir Chali 2na. Gabalas ne toks, kaip du prieš tai, bet vis tiek, buvo ir geresnių. Gal nuotaikos reikia kitokios…

 

Na, toliau – tikras beprotis Spank Rock, lūšnynų milijonieriaus super pupa M.I.A. ir dar pora nežinomų man vardų. Na, nežinau, ar tai galima vadinti hiphopu, bet klubecui, apsikapojus kokios chemijos ar energetinių gėrimų su degtine, manau, bus super. Bet aš gal sudėsiu jį į kitą lentyną, kur guli rečiau klausomi gabalai.

 

“O Pato” – na, ančiukas Donaldas, Kool Kojak ir gan šustras DJ Babao pasidarbavo gan šustrai, vėlgi į šoną nuo pirmos albumo pusės, bet kažkodėl man pradeda atrodyt, kad toks ir buvo sumanymas, ne veltui buvo ta parūkymo pertraukėlė septintoj pozicijoj.

 

Nors stop, ką gi mes turim 15toj vietoj…”Samba Soul”, skanus ir užvedantis, su vieno iš mano visų laikų favoritų Delo vokalu (beje, reikia paskanauti jo naują albumą), na, ir nepakartojamas DJ Q-bert…Kaip bebūtų keista, nežiūrint į šiuos vardus, gabalas iš dalies atitinka antrą albumo pusę…

 

Priešpaskutinis “The Mayor” su dar vienu WU veteranu Ghostface, tada seniai girdėtas senis Scarface ir paskutinių metų žvaigždės The Cool Kids, na, ir prie jų DJ AM. Kūrinys išties geras, bet silpnesnis nei ta krūvelė pirmoj pusėj. Stiliuką laiko…

 

Na, ir finalui apsauginis išvaro visą girtą šutvę į gatvę grojant seniems funk‘o ritmukams… Norintis gali pašokti breiką – čia tinka.

 

Na, ką aš galiu gale pridurti. Nežiūrint į, mano manymu, esančius minusus, albumas bomba, klausiau aš jį jau tūkstantį kartų ir dar tiek pat klausysiu…Noriu tik tikėtis, kad toks velniškai geras debiutas neužlūš su antru albumu… Sėkmės ir skanaus jums pasiklausymo.

 

 


 

 

 

 

Track List:

 

01. Intro

02. The People Tree (feat. David Byrne, Chali 2na, Gift Of Gab & Z-Trip)

03. Money (feat. David Byrne, Chuck D, Ras Congo, Seu Jorge, & Z-Trip)

04. N.A.S.A. Music (feat. Method Man, E-40, & DJ Swamp)

05. Way Down (feat. RZA, Barbie Hatch, & John Frusciante)

06. Hip Hop (feat. KRS-One, Fatlip, & Slim Kid Tre)

07. Four Rooms, Earth View

08. Strange Enough (feat. Karen O, Ol’ Dirty Bastard, & Fatlip)

09. Spacious Thoughts (feat. Tom Waits & Kool Keith)

10. Gifted (feat. Kanye West, Santogold & Lykke Li)

11. A Volta (feat. Sizzla, Amanda Blank, & Lovefoxxx)

12. There’s A Party (feat. George Clinton & Chali 2na)

13. Whachadoin? (feat. Spank Rock, M.I.A., Santo Gold, & Nick Zinner)

14. O Pato (feat. Kool Kojak & DJ Babão)

15. Samba Soul (feat. Del Tha Funkee Homosapien & DJ Qbert)

16. The Mayor (feat. The Cool Kids, Ghostface Killah, Scarface & DJ AM)

17. N.A.S.A. Anthem

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close