InterviuNaujienos

Nauja SLJ ir HDZ žinia iš praeities "Straight From The Past" EP (interviu)

SLJ ir HDZ Straight from the past EP
SLJ ir HDZ Straight from the past EP

Geros muzikos kūrimui svarbiausia noras ir atsidavimas. Puikiai atsimenu, dar gerus 5 metus atgal, kai studentavimo laikais , užsukdavau pas SLJ ir ten iš paprastų paprasčiausių kolonėlių ir kompiuterio, kur neretai net Youtube užlagindavo be perstojo buvo daromi bytai ir lingsėdavo galvos. Ir štai taip didelio atsidavimo šiam skambėsiui dėka viskas su laiku rutuliojosi, rutuliojosi ir dabar sulaukėme puikių naujienų ir pirmojo Lietuvoje 90’s remixsų EP. Prie to gerai paplušėjo du beatmeikeriai, jau mintėtas SLJ ir, neką mažiau aplodismentų vertas, jo kolega – HDZ. Jei jau spėjote išgirsti, manau sutiksite, kad tai tikras desertas visoms senojo skambėsio megėjų ausims. Tad buvo įdomu, ką apie savo naująjį darbą, kurį tikiuosi išgirs ne tik Lietuva, mano patys autoriai.

Sveiki, kieno idėja buvo EP ir kaip jai sekėsi išvysti dienos šviesą?

HDZ: Labas, maždaug prieš metus turėjau sukaupęs nemažą šusnį darbų, vieni buvo paviešinti, kiti – ne. Tuo metu ir SLJ buvo aktyviai pradėjęs kurti remixus, tad nusprendėme kodėl gi nesuvienijus jėgų ir neiškepus bendro oficialaus leidinio, tuo labiau, jog mūsų bytų stilistika ir skonis labai panašūs. Visus metus kaupėm, kūrėm naujus kūrinius, atrinkinėjome ir galiausiai po maždaug metų nuo idėjos pradžios EP išvydo dienos šviesą.

SLJ: Sveikas, aš jau gerai nepamenu, bet, ko gero, tikrai tai buvo HDZ idėja, nes jis dažniau darė remix’us. Kadangi ir pas mane kompiuteryje guli labai daug nepanaudotų projektų tai sutikau. Tuo labiau, jog abu mėgstam 90’s skambesį. Dienos šviesą EP išvydo gana sklandžiai, nors taip ir nepavyko susitarti dėl galutinio mastering’o. Nors pajuokaujame, kad dėl to EP bus dar daugiau “undergroundinis”.

Dabar, jau kuris laikas, “ant bangos” būtent naujojo elektroninio/beats ir panašių atšakų remixavimas – kodėl pasirinkote būtent 90’s repą ir, kaip ir sako EP pavadinimas – „Straight from the past“ skambesį?

SLJ: Nesivaikau madų, o darau tai kas man labiausiai patinka. 90’s skambesys man visada atrodė pilnesnis, tikresnis ir turintis savyje daugiau sielos bei jėgos. Taip, naujasis skambesys susilaukia daugiau dėmesio, bet ne tame esmė, nes žinau, kad atrasiu savo klausytojų ratą.

HDZ: Ne tik remix‘ai, tačiau ir atskiri mūsų instrumai turi tokią stilistiką. Tiesiog 90‘s repas yra ta pirmoji hip-hop‘o patirtis ir tai įsicementavę į pasamonę, turiu tokį suvokimą ir nuostatą, jog būtent toks repas ir turi būti, toks turi būti tikras hip-hop‘as. Aš asmeniškai neturiu nieko prieš šiuolaikinį skambesį, yra labai daug kokybiškų reikalų, pats nemažai klausau ir domiuosi tačiau skonis, sentimentai ir aistra ima viršų.

Kaip ir pagal ką atsirinkote ir pasidalinote gabalus?

HDZ: Kažkokios specialos atrankos nebuvo, tiesiog stengemės pagal galimybes atsirinkti kuo retesnių gabalų akapelas, nes manom, jog tokių kūrinių žmonėms žymiai įdomiau būtų klausytis, nes nežinantiems originalo – tai skamba kaip naujas, nežinomas gabalas.

SLJ: Kaip ir sake HDZ, norėjome remix’uoti retesnių atlikėjų dainas, nes populiarių reperių dainų remix’ų jau ir taip pilnas internetas .O ir klausytojas gali atrasti dar negirdetų jam vardų. Kaip pasirinkome gabalus? Tiesiog rasdavome patinkančią bei tinkamą akapelą ir griebdavomės darbo.

Kiek laiko dirbote prie EP?

HDZ: Maždaug nuo idėjos pradžios iki jos įgyvendinimo praėjo vieneri metai.

Ar bandysite jį pristatyti ir už Lietuvėlės sienų?

SLJ: EP patalpintas Soundcloud ir Youtube `kartu su atsisiuntimo nuoroda. Tad jį galės atrasti ir užsienio klausytojai.

HDZ: Taip, plius bandysime promote‘inti užsienio hip-hop‘o portaluose.

Abu aktyviai dirbate ir su Lietuvos MC – ar šis darbas smarkiai skyrėsi?

HDZ: Esminis skirtumas, kad turėdamas akapela jau žinai ir įsivaizduoji, kaip atitinkamai turėtų skambėti pats instrumas ir galutinis kūrinio variantas. Taip lengviau atsirinkti tinkamą akapelą. Dirbdamas su MC tu nežinai, kaip skambės galutinis variantas. Kitaip tariant tau arba patiks, arba ne, priklausomai nuo pačio MC įdarbio ir skills‘ų, taip kad, net gi, dažniau dirbti su savo atsirinktomis akapelomis būna lengviau ir maloniau.

SLJ: Skambesio prasme – nesiskiria niekuo. Tik laiko prasme viskas vyksta daug greičiau. Kaip ir HDZ minėjo, kad turėdamas akapelą jau įsivaizduoji kaip tas gabalas turėtų skambėti. Nors tiesa pasakius nelabai dirbu su Lietuvos MC. Gal dėl to, jog labai mažą darbų dalį viešinu internete ir taip neatrandame vienas kito.

Ar patys esate patenkinti pirmuoju tokio stiliaus EP Lietuvoje ir ko galima tikėtis toliau?

SLJ: Visada smagu būti pirmu. Nors ir maža dalele, bet prisidėti prie Lietuvos hip hop’o ir mylimos muzikos plėtojimo. Neužilgo išeis mano kartu su Beep albumas, prie kurio dirbam jau ilgą laiką. Taip pat bandome daryti ilgalaikį projektą dar su keliais reperiais. O kalbant apie “Straight From The Past Vol. 2” – galit net neabejoti, jog toks busJ

Nors ir ne į temą, bet norėčiau labai padėkoti Wzick už fotosesiją ir albumo apipavidalinimą.

HDZ: Taip, visumoje tikrai esame patenkinti. Aišku, vėliau atrodo, jog galėjai kažką patobulinti ar pakeisti, tačiau nori nenori taisytinų vietų būna beveik visur ir visada, taip betobulinant albumą galima užtempti ir iki 5 metų, kai jau patys gabalai iš esmės bus atsibodę, morališkai atgyvenę ir nieko nesinorės relyzinti. VOL. 1 jau pats savaime išduoda, kad tikrai viso to nepaliksime, ir ateityje bus dar panašaus tipo leidinų. Tikimės, jog prie projektų prisijungs ir nauji beatmaker‘iai (jau šiuo metu tariamės ir derinam ateities planus). O vien faktas, jog tai pirmasis tokio tipo leidinys Lietuvoje tikrai verčia džiaugtis ir tikėsimes atsiras žmonių kurie pamėgs šį EP ir, apskritai, pradės labiau domėtis mūsų kūryba 🙂

Ir pabaigai?

HDZVisada malonu, jog kažkas domisi ir vertina tai, ką labiausiai mėgsti daryti. Džiugu, kad kažkada atrodęs pasižaidimas prie kompo po kiek laiko virsta visai rimtu ir neblogu reikalu. Noriu padėkoti SLJ, su kuriuo tikrai malonu dirbti visur ir visada, labai atsakingas bičas, taip pat noriu padėkoti Wzick‘ui už puikų EP coverį, o labiausiai dėkingas žmonėms, kuriems patinka, kurie vertina ir domisi mūsų kūriniais. Na o jei atsiras žmonių su įvairiais klausimais, pasiūlymais ar pageidavimais – kontaktiniai duomenys nurodyti apačioje. Taika, it‘s straight from the past…

SLJ: pritariu – dėkui Wzick ir visiems, kurie ras laiko paklausyt!

EP galite parsisiųsti: http://www.mediafire.com/download/q27r2ubtlmycuv7/SLJ+%26+HDZ+-+Straight+From+The+Past+Vol.+1+%282014%29.rar

Kontaktai:

HDZ https://soundcloud.com/hdz-beats
SLJ https://www.youtube.com/user/GhettoLordsSoulJa

 

Žymos

Susiję

2 komentavo

 1. xebra, puikus realysas! Katik perklausiau viska ir ziauriai patiko. Visi gabalai skirtingi ir visi tokie atrodo busi prazioplines gerus realius trekus is oldschoolo ir fainai kad gabalai nenudrosti, realiai daug negirdejes kad palygint kaip skamba is tikro – bet chebra geras acapelas isdigino!
  KRC kiekvienas gabals axuenas visiskai, nu super zodziu.
  Negaliu isskirti geriausio kol kas bet va viska perklausius is paskutiniu labai uzkibau ant Street Smartz – Problemz (HDZ Remix) Visiskai Cella dwelas perfect match vibes!!
  Laukiu nekantriai vol 2, o sita banginsiu tacyloj ;)!
  0  0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close