AlbumaiNaujienos

Nauji laikai, naujas žaidimas Casual – “Big Head Science” #93

Gegužės 1 dieną vienas iš legendinių Hieroglyphics MC, išleido savo vienuoliktą solinį albumą. Albumą, kuris brendo 7 metus, albumą kuriame Casual išdėsto savo mintis, apmąstymus ir naujus konceptus apie dabartinį muzikinį verslą ir ne tik. Tiesą sakant besiruošdamas perskaičiau keletą jo interviu ir pasisakymų šia tema. Pripažįstu, jog pilnai nesuprantu, ką būtent jis turi omeny, ir kaip tai veiks, bet pabandysiu trumpai pristatyti esmę.

Anksčiau grupės ir atlikėjai išleisdavo po kokį albumą per metus ir to užtekdavo. Plius jie buvo labai priklausomi nuo savo leidybinių firmų, platinimo kontraktų ir t.t. Mūsų laikais, kai muzika ir informacija plinta daug greičiau, sena formulė nustojo veikti. Atlikėjams reikia leisti daugiau ir dažniau, jiems nereikalingi dideli leiblai, nes jie turi kiek galima daugiau tiesiogiai bendrauti su savo klausytojais. Jie patys gali derinti savo koncertus ir turus, reklamuoti save, pardavinėti merčą, ir galų gale nustatinėti kainą savo muzikai.

Kai Casual Gegužės 1 paleido savo albumą Bandcampe, o vėliau ir kitose platformose, jis leido klausyti albumą nemokamai, bet norintems jį įsigyti reikia sumokėti net 100$… Į šią kainą kiek suprantu įeina ne vien albumas, bet ir keletas extra kūrinių, kiek suprantu gal netgi fizinė albumo versija ir kažkoks merčas. Panašu, kad Casual pats galutinai neapsisprendė dėl galutinio paketo. Bet jis įsitikenęs, kad jeigu atlikėjai, ir klausytojai investuos į savo mėgstamus atlikėjus ir kolegas, tai sugrįš jiems. Taip biznis galės išgyventi, ir jam nebus baisūs jokie karantinai… Muzikos verslas turi atrasti naujus būdus, naują kelią….  Asmeniškai aš manau, kad man reiktų dar kiek labiau įsigilinti į visą šį didelių protų žaidimą, galbūt aš supratau kažką ne taip, arba suprasiu geriau, bet yra kaip yra.

Kas liečia patį albumą – išties puikus darbas, Casual liko Casual, gan senamadiškai, bet kabinančiais garsais, plius kaip ir anksčiau jis puikus MC. Metai koncertų su Hiero ir solo veiklos, išties yra neįkainojama patirtis. Ir Casual žino, kaip ją parodyti ir ja pasidalinti.

Be pačio Casual albume dar galima išgirsti vieną kitą svečią, jo Hiero broliai Phesto ir Tajai plius veteranai Planet Asia, TriState, Ghostface Killah, Killah Priest, Izrell, Ras Kass ir Sally Green.

Panašu, kad chebra paturėjo gerą laiką įrašant šį albumą, ir manau, kad beklausant ir jūs pasikrausit tuo. Skanaus!

Tradiciškai dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/ . Taip pat nepamirškite balsuoti ir už Gatvės Lygos top 10 –> https://gatves-lyga.lt/lt + nepamirškite atiduoti savo balso albumo rinkimuose!

Žymos

Susiję

Close