Albumai

Ne visi gabalai tokie lengvai suprantami, kaip "Sijonėlis". JBC – „4Elementai“ […;2002]

jbcVisą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti https://www.pakartot.lt/#!/album/4-elementai/4-elementai

Štai kas atsitinka kai dvi grupės susitinka, atitinka ir patinka… Kaip ir reikėjo laukt, po to kai viena iš pagrindinių lietuviško hip-hop grupių G&G tapo laisva nuo kontraktų, tokios firmos kaip Bomba pradėjo ieškoti kitos grupelės, kurią būtų galima prasukt ant bangos.Taip bandė daryt Muzikine Partija, taip padarė ir buvę G&G leidėjai Bomba Rec.

Pradžia, kiek aš suprantu, buvo padėta Sindikato ture po Lietuvą, kurio metu suportu buvo JBC. Savotiškai prasukti ir išgirsti, reiškia – galima bandyt. Kadangi grupė toli gražu ne debiutantė, viskas buvo paprasčiau, reikėjo tik perrašyt keletą gabalų iš naujo, įrašyt keletą naujų ir t.t.

Tiem kas nežino, dabartinis JBC – tai hibridas dviejų grupių JB ir Organix . Tiksliau trijų veikėjų hibridas, veikėjų, kurie liko po savotiško šių grupių iširimo. Taigi JBC, tai Broo,Talik ir N.O.K. Kiek suprantu jie visi ir MC, ir iš dalies prodiuseriai, o N.O.K. dar ir grupės DJ’us. Pasakyčiau, kad JB buvo labiau mainstryminis dalykas, dauguma jų gabalų buvo tiesiog pažymėti lemties tapti hitais, pradedant kultiniu gabalu apie bobas, kurio clear variantas turėtų būt instrumentinis ir baigiant “kai pataikai” arba “Sijonėlis”.

Kas dėl Organix – tai buvo labiau undegraundinis hip-hopas su psicho/intelektualiniais tekstais.Toks gavosi ir bendras albumas, balansuojantis nuo radio formato gabalų, tokių kaip “Sijonėlis” iki “Vaško” ir “Sūkury”. Kas gerai, kad albumas ganėtinai gerai subalansuotas, jis skamba kaip vientisas produktas, vietomis ganėtinai monotoniškas, bet dėka sultingų vokalų ir nestandartinio ir nemonotoniško repavimo.

Kas del mc’ingo- visiems trims dar reikėtu padirbėt, ryškiai girdisi, kad N.O.K. savotiškai bando imituot tai, ką daro Broo, kurio repavimo technika, jau ganėtinai nusistovėjusi, galima pasakyt, kad Broo turi savo savitą techniką, savo veidą, nors kitaip ir būt negalėjo, juk už jo pečių tiek metų patirties. Dėl trečio- Talik, tai vėlgi ganėtinai atidirbtas vokalas, nors besiklausant albumo girdisi, kad technika dar nepastovi. Taigi mano manymu, JBC savo MC’ingo dėka yra ganėtinai savita ir išskirtinė grupė mūsų hip-hopo scenoje.

Tačiau dėl muzikos, viskas ne taip jau puiku, bet ir čia galima pasakyt, kad viskas dar ateity. Galima pasakyt ir kitaip – albumo muzikinė dalis, kol kas neverta būti išleista instrumentinio albumo pavidalu. Muzika čia tiesiog geras fonas geriems tekstams, fonas kuris nemaišo klausytis, fonas, kuris puikiai atitinka. Vietomis jis gal kai ką primena, na kaip pvz ‘Sijonėlio “muzonas.

Kaip nekeista, albumas nepasižymi bendrų projektų kiekiu. Iš svečių gal tik Benjooz ir Montė. Išskirtinis gabalas, ne tik savo ilgumu, bet ir muzonu, kadangi jo autorius tas pats Banjooz, tik kažkodėl man susidarė toks įspūdis, kad aš jau girdėjau šį instrumentalą, tik su kitu vokalu, gal tiesiog panašumas, kaip ne kaip tuos gabalus darė tas pats žmogus.

Albumas manau turėtų patikti, aišku nevisi gabalai tokie lengvai suprantami kaip  “Sijonėlis” arba “2×2” , bet tai ne problema, tai albumo pliusas, tai gal nuotaikos dalykas.

Tikiuosi, kad kas nors nepakabins ant JBC kūrybos komercijos štampo, nes taip nėra. Jeigu albume ir yra kompromisinių gabalų, tai tik mūsų visų labui. Mano manymu, kiekvienas kas vertina Lietuvišką hip-hopą turėtų išgirsti šį albumą, o ne nukopijuoti, nes tik taip mes galėsim palaikyt mūsų kultūra, tik taip mes galim sukurt ateitį.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close