Albumai

Nei čia grūzas, nei linksmas vasaros šėlsmas, čia toks specifinis produktas. TERMIT – „Shtaketnich del mastera“ [Rap Rekordz. RU ; 2001]

TermitNa va, pagaliau dar vienas Lietuvos MC albumas pateko į mano grotuvą. Šį kartą tai rusakalbių atstovas, manau daugeliui Termito pristatinėti nereikia, ypač vilniečiams. Ne paslaptis, kad jis aktyvus visų tūsų dalyvis ir dažnas savanoris repuotojas. Maloni šio albumo staigmena buvo tai, kad keletos gabalų ankščiau man neteko girdėti, šis faktas padarė perklausą ne tokią banalią. Vienas Rusijos interneto puslapis (tiesa, gal dar nepasakiau – albumą išleido Rusijos įrašų studija “RAP Recordz”) palygino Termitą su Decl’ u, tipo Termitas, tai Lietuvos Decl… Mano nuomone toks palyginimas labai “nevtemnas”.

Bet arčiau reikalo. Pirmas minusas – albumas nėra vientisas, jis labiau primena rinkinį, o juk kažkam tereikėjo teisingai sudėti gabalus. Juk galima buvo prirašyti “intro”, vėlgi tačiau buvo galima tiesiog teisingai gabalus sudėliot ir tiek. Na pvz pradėjom gerai, gan energingas gabalas “Dobroje utro”. Viskas tvarkoje, kažkas pabudo ir prasidėjo “ego veličestvo hip- hop”, “každij sam za sebia” ir kiti gabalai, puikiai tinkantys karštai vasaros dienai. Po to aš įmesčiau tuos naktinius gabalus “idi za zvezdoi”, “nočnaja svoboda” ir pačiam gale labai tiktų “liudi spite”. Trumpai sakant, galėtų išeiti viena diena iš ilgo vieno žmogaus gyvenmo. Truputi nervina tas faktas, kad gan skiriasi kai kurių gabalų kokybė, čia aš apie techninę pusę, kažkas tiesiog patingėjo suvedinėdamas. Vienas gabalas garsiau, kitas tyliau. Maišo klausytis.

Tekstai: kada žmogus apsipučia, jo mintyse šioks toks bardakas… Toks pat bardakas ir čia, retkarčiais gan sunku suprasti – o apie ką šitas gabalas? Tačiau visumoje Termitas nėra banalumų ir dirbtinumų meistras, vyrukas rašo gan realistinius gatvinius tekstus, kuriuos gan sunku klausyti. Pvz, kai aš klausiau “Ego veličestvo hip-hop” iškart nesupratau prie ko čia tas hip-hop? Gal pavadinimas ne iš tos operos? Bet nutariau pažiurėti, gal ten viskas tiesiog simboliška ir iškrapščiau spalvas, žodzius, garsus, nuvaliau viską maskuojančias dulkes…  klausimas ar Termitas toks talentingas raimų rašytojas ar jam dar treniruotis reikėtų.

Kai klausai albumą, jaučiasi kad Termitas dar tik ieško savo stiliaus. Sakau tai, nes albume pora gabalų “alia” Kasta raim stiliukas, čia tau White Hot Ice (aš apie toki gabala, kaip “každyj sam za sebia, kuriame netgi muzika skamba lygtai būtų padaryta namų sąlygomis). Trumpiau tariant  – daug skirtingų spalvų.

Muzika: mano nuomone ji kai kur stabdo reikalą, na pvz “Buria” tekstuose gal ir buria, bet muzikoj ta “Buria” jau kadais praėjo, na tiesiog trūksta kažko tokio. Tas pats ir su “ego veličestvo hip-hop”, tekste skrenda žmogus, bet muzika tempiasi, vietoj to, kad padėtų dar aukščiau kilti. Nežinau kaip kitiems, bet man toks gabalas kaip “nashi golosa”, nors užmušk taip primena vieną gan gerai žinomos rusų grupės gabalą. O šiaip Viva – žmogus turintis šviežių idėjų, kas daro muziką ne tokią monotonišką.

Svečiai: Termitas surinko gan įdomią ir kokybišką kompaniją, ypač norėčiau išskirti puikaus vokalo savininkę Mary D, dar galima išgirst Moo (Black Sam), Džokerį, Slangą (Visagino atstovas), Mykolą, Ritm (BDB) ir dar porą.

Šiaip albumas gan geras, bet mūsų ir Rusijos rinkai tobulumo ribos dar toli. Mano nuomone šiam albume kažkas stabdo, kažkas nepabaigta. Nei čia grūzas, nei linksmas vasaros šėlsmas, čia toks specifinis produktas. Aš įsitikinęs, jeigu tu nesupranti rusiškai – tau šis albumas bus gan nuobodus. Na bet nieko, tai pirmas, kas svarbu idėjinis albumas (pirmas visada būna įdėjinis ), beto reikia turėti omenyje, kad tarp gabalų yra šioks toks laiko skirtumas, o tai irgi gan svarbus faktorius.

By MIRON

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close