AlbumaiNaujienosStraipsniai

Netgi nemėgstantys negali paneigti efekto. MAD MONEY – „Baltas warnas“ [City Sounds; 2016] apžvalga.

mad money2014-tais mane pirmą kartą rimčiau pasiekė šio kauniečio kūryba (nors ir anksčiau teko matyti MNFST, betlus, „tau tai patinka“ posūkį…). Tačiau grįžtam prie 2014 metų atsiminimų, kai tai tik pasirodė, tai buvo naujoviškas skambesys paremtas senais standartais. Susidarė jausmas, kad grupė klauso ne to, ką visi kiti.  Tai kaip jie skambėjo, tiesos kurias jie propagavo, jų klipai, gyvi pasirodimai… jau tada buvo nauja spalva LT hip hopo paletėje.

Kas buvo įdomu netgi didžiausi mūsų hip hopo heiteriai gan teigiamai vertindavo Mad Money kūrybą, arba bent jau jos neignoruodavo… Tais pačiais metais jie startavo su albumu „Viskas arba Nieko“. Stiprus startas… man pasidarė dar įdomiau. Mad Money parodė save ne kaip vieno kito gabalo grupę, bet gan profesionaliai ir įdomiai skambantis projektas arba kaip jie patys sakė „judėjimas“. Atrodė, kad jie tiesiog daro tai, kas jiems patinka ir taip kaip jiems patinka. Nešiodami savo tiesos vėliavą virš galvos. Koncertai, nominacijos, daug kalbų, dėmesio, nauji gabalai, dar klipai… ir štai ilgam netempdami gumos, šį kartą be ypatingo triukšmo ir fanfarų internete pasirodė  antrojo jų albumo viršelis. „Baltas Warnas“… su pirmais siuntimais ir aš gavau savo kopiją…

Dar pirmo albumo metu man vis iškildavo klausimas, o kaip būtų galima „užvadinti“, į kokius rėmus galima įkišti Mad Money kūrybą? Kai užklausiau jų pačių ir kelių pažįstamų, vienareikšmiško atsakymo nebuvo… Bass boosted hip hop? Na gal, bet vėlgi tai liečia daugiau muzikinę pusę… O bendrai koks skirtumas… ir ką tai pakeis?

Kažkodėl man atrodo, kad Mad Money yra vienas iš tų variantų, kai kartu į vieną studiją sueina skirtingų muzikinių stilių atstovai, ir jie padaro kažką bendro… nes jeigu mes paimtume ir atskirtume vokalus nuo muzikos, gautųsi gan smagus, stiprus ir gan klasikinis repavimas ir toks tamsus elektroninis, bosų prisotintas muzonas… Jie pilnai galėtų egzistuoti ir vienas be kito. Vokalas pilnai priliptų ant kitokio intrumo, tas pats ir su intrumu… Jie gražiai ir harmoningai gyvena kartu, vienas kitas efektas ant balso, vienas kitas kompromisas… ir mes turim tai, ką turim.

Būtų melas iš mano pusės jeigu sakyčiau, kad tai ką daro Mad Money yra mano hip hopas… toli gražu. Dažniausiai palieku už borto tokią hip hopo formą, bet kadangi tai mūsų kultūros atmaina, ką daro Mad Money ir man tampa labai įdomu.

Mad Money turi savo stilių, savo pasaulį, savo minčių išdėstymo formas. Jų tematikos skiriasi nuo daugumos, o garsas išlaiko savo autentiką. Ir tai jų didelis pliusas ir privalumas liginant su kitais. Mad Money su savo kūryba sukuria tamsaus miesto pasaulį, mašinos, merginos, tiesos supratimas, naujos kartos problemos, naujos kartos neapykanta. Kai pradedi klausyti iš pradžių atrodo, kad albume daug pykčio, kažkokių „panetkių“, bet vėliau supranti, kad tai toli nuo tiesos. Yra tame kažkas sintetinio, tarsi kažkokia įtaka iš šalies… net nežinau – laikas parodys.

Kaip ir pirmam albume chebra pilnai susitvarkė savo jėgomis. Vėlgi 13-ka gabalų, tik pora kurių padarė kviestinis beatmakeris FRGMNTS… ir tai gan logiška. Svečių sąrašas irgi išliko netgi labai panašus, tas pats Beeta, tas pats Jad variklis Faytas, vėlgi JSK, plius naujas vardas G.Jo . Panašu kad grupė buvo ir yra patenkinta tuo, ką jie darė ir daro, o jeigu taip – tai kokio velnio keisti, kviesti daug „žvaigždžių“, bandyti sudėti į vieną albumą viską ir visus. Tai labai dažna problema paskutiniu laiku. Kiek gabalų tiek beatmeikerių, kiek gabalų tiek feat‘ųMad Money padarė viską tvarkingai, ir protingai nepakartojo kolegų klaidos. Malačiai.

Nežinau, kodėl man būtų labai įdomu normaliai iš salės pamatyti jų gyvą pasirodimą. Kiek aš mačiau panašiai skambančių kitų grupių – tie bosai ir ta garsine tamsa sukurdavo nerealią atmosferą salėj. Tada netgi nemėgstantys tokios hip hopo formos negali paneigti efekto kurį jie sukuria.

Mad Money su šiuo albumu parodė ir įrodė tokiems ortodoxams kaip aš, kad ir jų kelias yra teisingas, ir jis turi ateiti. Kad hip hopas nepasibaigė 90-tais, kad jis auga, transformuojasi. Kartu, kad toks kelias atsispindi ne vien MTV ir parduotuvių lentynas, bet ir dalies gatvės pulsą…

Mano pagarba.

Žymos

Susiję

6 komentavo

  1. na ir koks jis , ar jo muzika būtų , bet galiu pagirt ir atiduoti pagarbą už šia recenzija
    0    0
  2. Cia antireklaminis sapmlas, ar albumo reklama? :/ Nes del puses istrauku jau sako – nepirkit manes, o likusios tik vercia galvot, ar toki CD pirkt, nes realiai tik i stalciu det… Kolekcionieriams sueis, o klausytojams reiktu gal palaukt sekancio, gal daugiau darbo ides…
    0    0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close