AlbumaiNaujienos

NETIKRUMO PRINCIPAS – „Pasaka Rytais” [ ….;2013]

netikrumo principasAlbumą „Pasaka Rytais“ NETIKRUMO PRINCIPAS pristatė dar 2013-ųjų metų rudenį. Pristatytas jis be šurmulio, be palydinčių koncertų ir „AH, OH… OHOOO!“. Gal būtent todėl šis tik dabar pateko į mano rankas ir pasiekė mano ausis.

Na, jeigu kas nors nežino, už šio aštuonių dainų albumo yra pasislėpę gana žinomi žmonės:  Lietuvos MC Ramūnas Baranauskas, mūsų tarpe kitaip žinomas kaip Nasty Shit, ir albumo muzikine puse pasirūpinęs Vidmantas Brukštus.

Albumą galima perklausyti paspaudus šią nuorodą.

Visų pirma, stebina rinkinio skambesys. Nekreipiant dėmesio į viršelį susidaro įspūdis, kad tai – išskirtinai akustinis albumas. Mušamieji, klavišiniai, groja saksofonai ir visi tie kiti instrumentai… Tačiau kuomet pradedi į visą šį reikalą gilintis, supranti, jog visa ši instrumentalinių svečių gausa tėra tik keli saksofonistai (Baritonas saksofonas: Alvydas Mačiulskas, Tenoras saksofonas: Edgaras Juška) o tai reiškia, jog visa likusį garsų spektrą sukūrė ir įgrojo ponas Brukštus. Išties puikus darbas. Galbūt toks skambėsys mūsų kraštuose nėra labai įprastas, bet aš bet kokiu atveju galiu įsivaizduoti kaip „Pasaka Rytais“ skambėtų visiškai gyvai. Kažkur mažame klube drauge su gyva grupe, barzdotu DJ‘umi ir linksmai girtu Nasty Shit‘u prie mikrofono.

Viename interviu Brukštus pasakojo kaip buvo įrašomas albumas. Nepaisant to, kad užtruko nemažai laiko, abi grupės pasirinko sudetingą ir gana neįprastą kelią. Brukštus  tiesiog duodavo Nasty Shit‘ui beat‘ą, na, gal šiek tiek daugiau. Anas sukurdavo ir įrašydavo savo tekstą, o Brukštus tik vėliau apipindavo įrašytą vokalą ir beat‘ą visais kitais garsais. Ieškant pasauliniu mastu galima rasti ir daugiau panašių pavyzdžių, tačiau kalbant apie Lietuvą – vargu. Bet kokiu atveju, rezultatas tikrai vertas sugaišto laiko kuriant ir viso įdėto darbo.

Kas liečia Nasty, jis irgi nutarė su viskuo susitvarkyti vienas, be jokios kitų pagalbos ar įprastos palydos. Ir, kiek man leidžiama spręsti, gerai. Nasty Shit nors ir rečiau girdimas šiais metais, bet yra vienas iš stipriausių Lietuvos MC, turintis ir savo repavimo manierą, ir balsą. Jį visuomet lengva atpažinti iš visos krūvos kitų balsų. Ne vieneri metai patirties taip pat leidžia jam lengviau laviruoti tarp įvairių stilių į savo kūrybą įtraukiant daugybę skirtingų technikų ir intonacijų. Cituoti klasiką ir kurti ją pačiam. Išties, nesu girdėjęs jo darbų jau gana ilgą laiką. Šis albumas mane labai nudžiugino. O ypač džiugu, kad lyrinė albumo pusė yra žymiai brandesnė už tam tikrą stereotipą, kuris iki šiolei mano sąmonėje buvo susietas su šio MC persona.

Negaliu nepaminėti ir albumo viršelio, nes chebra, sekdama savitas Lietuvos meno tendencijas, pasirūpino gana paprastu, menišku, ale Čiurlionišku variantu, kurį labai keistai, bet papildo maža knygutė, įdėta į diską, o dar Islandos nuotraukos… Kadangi man ir pačiam gerus metus teko praleisti šiame senosios magijos, begalinių lavos laukų ir vedinių namukų gatvelėmis išraižytame krašte, iš karto jaučiu to krašto nuotaikas, garsus, jo rutiną. Puikus sprendimas. Džiaugiuosi, kad šiuo albumu galiu papuošti savąją kolekciją.

Taigi, puikus, tikrai dėmesio vertas albumas. Lietuvoje rasti analogų tokiam albumui, matyt, beveik neįmanoma (neskaitant special for gyviems pasirodymams sukurtų projektų, bet CD pavidalu – tikria ne). Ačiū Nasty ir Brukštui už puikų darbą. Jūsų „Pasaka Rytais“ dar ilgai ilgai neapsineš dulkėmis kažkur giliai tarp mano lentynų.

Skanaus.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close