Albumai

Nevera – “Raida” mixtape [….;2013]

raidaTechniškai mixtape’ai hip hop’e visada būdavo DJ’ų pašalinis produktas, bet pastaraisiais metais vis daugiau už mixtape’o stovi MC. Formulė labai dažnai nesudėtinga: reikia pririnkti instrumentalų, jeigu yra galima savo, jeigu nėra – pilna internete, neproblema jeigu jie girdėti… tame ir gazas, iš tokių mixtape’ų niekas babkių nesidaro ir apie pyrago kąsnį niekas pretenzijų nepareikš. Toliau reikia turėti kažkokių tekstų… dažniausiai tai kokie nors senoki, nepanaudoti, užmiršti arba tiesiog nelabai tinkantys į kokį konceptą… vienu žodžiu visi, kurie kažką reiškė , ir labai nesinorėtų, kad jie ištirptų istorijos puslapiuose , arba aplamai į ją nepatektų. Na kas dar reikia kažkur įrašyti,suvesti, gal dar koks draugas, draugė arba žmogus su patefonais… kas kaip, nors tai ir taisyklės, atsiminkit – taisyklių nėra… viskas priklauso nuo autoriaus. Panašiai atsitiko ir čia.

Nevera kiek suprantu per metus kūrybinių galvos skausmų pririnko medžiagos, kurią nutarė paleisti į intreneto platybes, na ir šiaip draugams padalinti. Parinko instrumus, kaip lietuviškus taip ir užseniečių… vienu žodžiu viskas, kas patiko ir kas tiko. Kiek suprantu šį bei tą pakeitė juose ir įrašė “Raida” mixtape.

Visų pirma muzika Nevera parinko gerai, toli gražu ne klasikinis hip hop’as, daug elektroninių įdomesnių akcentų, pakankamai tamsoka, giloka, vietomis netgi atrodo ar ant šio instrumo galima repuoti?… bet, kai viskas sueina, kartu su vokalu… albumas sueina labai netgi gerai… nenuobodžiai ir tesingai.

Antras aspektas man sukėlė prieštaravimus. Nežinau kodėl, galbūt dėl vardo ant viršelio, bet pas Neverą yra kažkas tokio repavimo technikoj, kas primena ankstyvą Shmėklos kūrybą, taip jaučiasi, kad gabalas nuo gabalo, Nevera tarsi keičiasi, nes, kai kurie gabalai… skamba paprasčiau, bet, kai kuriose, atsiranda sudėtingesnių vietų, įdomesnių akcentų. Nesu tikras, bet, ko gero, tarp kai kurių gabalų yra laiko skirtumas, ir tas skirtumas tesiog natūralus augimas Neveros, kaip MC. Bet galų gale tam ir yra tokie Mixtape’ai, kad tai parodyti, kad surinkti viską po vienu stogu.

Panašus progresas jaučiasi ir tekstuose. Nevera mėgsta pripinti daug, sudėtingų terminų, minčių, išties netgi sudėtinga vietomis pagauti, o a pie ką jis ten repuoja, kame kampas, arba ką jis tuo nori pasakyti? Bet jeigu techniškai jis sudėtingėja su laiku, čia kitaip, galima lengviau suprasti kas prie ko. Bendrai, kai viskas kartu, muzika ir raimai, man pakankamai patiko, ypač kad aš ko gero dar turėsiu ne vieną kartą paklausyti šio albumo nuo pirmadienio iki sekmadienio, ir raidos… kad pilnai pagauti visus kampus.

Nežinau ar galima vadinti tai debiutu, ar ne… bet darbas gavosi pakankamai solidus ir brandus. Puikus startas, ir išties vertas dėmesio… Dabar belieka sulaukti, o ką gi dar tokio ponas Nevera pagimdys artimiausiu laiku, nes kaip taisyklė tokie darbai, tarsi apšildo prieš kažką didesnio, kažką įdomesnio.

Lauksiu su malonumu …

Albumo lyrikas galite rasti https://hip-hop.lt/lietuvishkasrepas/category/nevera/

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close