InterviuNaujienos

"Nieko niekada nerašau šiaip sau" [Interviu su Shamanu ir Rela]

Apleistoje karinėje bazėje nufilmuotas naujausias Shamano darbas “Tik dėl tavęs” iš karto pasirodė labai asmeniškas. Tačiau šiuo atveju tai nėra blogai, nes gausiai pateikiama įdomių detalių ir kartu išlaikytas unikalus stilius, todėl daugeliui taip pat lengva įsitraukti į visą šią liepsnojančią istoriją. Taigi šis interviu su Shamanu bei Rela ir suksis apie ugnį, asmeniškumus, video ir vasarą.

Naujame kūrinyje bemaž 40 kartų pakartoji įvardžius „tu, tavęs, aš, savęs…“ – ar sutiktum su mintim, kad tai ko gero yra asmeniškiausias tavo darbas, kurį mums iki šiol teko girdėti? (Net įskaitant tai, kad praeitas kūrinys vadinosi „aš“)

Shamanas: Didžioji dalis mano kūrybos labai asmeniška, paskutinės dainos be abejonės yra būtent tokios. Man tiek kūrinys „Aš“, tiek ir dar senesni kūriniai yra labai asmeniški, tad aš neišskirčiau šios dainos. Atsakyti gal būtų lengviau po kurio laiko, nes dabar, kaip ir visada teksto rašymo, vokalo įrašymo, filmavimo, montavimo, publikavimo, aš gyvenu daina. Taigi, ji man dabar jautresnė negu prieš tai buvusios.

[ytp_video source=”EARmPwdjako”]


Gabale daug tikslių detalių, į kurias galima žiūrėti konkrečiai ir lygiai taip pat lengvai praleisti pro ausis, kaip apstrakčias mintisi (tarkime „šaltas gruodis“ vėliau minimas rugpjūtis….) – kaip yra iš tiesų? Ar į tai išvis vertėtų žiūrėti, kaip į vientisą nuoseklią istoriją?

Shamanas: Visos detalės atspindi tiesą, nieko niekada nerašau šiaip sau, geriau ištrinsiu dvi eilutes, nei sužaisiu vienoje vien sąskambiu. Klausytojai, sekantys mano kūrybą, lyg seka ir mano gyvenimo istoriją. Gruodis – tai mėnuo, kuomet gimiau, apibūdinu jį kaip itin šaltą, nes tais metais buvo viena šalčiausių praėjusio šimtmečio žiemų Lietuvoje. Rugpjūtį prasidėjo istorija, be kurios nebūtų šios dainos. Tai nėra story tellingas, tai greičiau jausmingas monologas su mylimu žmogumi, nereikalaujantis jokių atsakymų, tuo pačiu ir dialogas su savimi ir į savo apmąstymus ir pasvarstymus atsakau dainos pabaigoje.

Visą video jungia ugnies motyvai, kodėl pasirinkot būtent šį simbolį?

Shamanas: Dar mąstydami apie būsimus kadrus praeitos dainos klipui „Aš“, mes nusprendėme emocijas perteikt vaizdiniais, panaudojant ugnies žaismą. Tą padarėme ir rezultatas mums patiko. Dainai „Tik dėl tavęs“ nuvažiavę ir apsižiūrėję lokacija, joje pradėjom garsiai mąstyti, tartis, pradėjome matyti, kas ir kaip tūrėtų būt ir vėl atgimė naudota patirtis, kai aplinką apima ugnis, bei pridėjome personažus fakyrus.

Rela: Ugnis yra vienas iš reiškinių, į kuriuos galima žiūrėti valandų valandas, jos nepasikartojantys judesiai ir galia prikausto akį, tad ir klipuose tai labai tinka. Man asmeniškai ugnis yra vardinė metafora, simbolizuojanti žmogų, kurią (kartais dūmų pavidalu) stengiuosi naudoti kuo dažniau savo darbuose, ypač tuose, kuriais pats tikiu. Manau, kad tai jau galima būtų vadinti parašu.

Tai jau daugiau nei 5 kartas, kai prie video dirbate kartu – kaip tai veikia visą procesą?

Shamanas: Asmeniškai mane labai teigiamai. Esame subūrę komandą, padedančia filmavimų metu. Su Rela dirbt man super paprasta, suprantam vienas kitą iš pusės žodžio, abu esam perfekcionistai, mintys dažnai sutampa, ginčų nekyla, nes abu esame rezultato žmonės ir visada prieinam prie teisingiausio sprendimo. Visiškai nesvarbu, kieno idėja būtų priimta ar atmesta proceso eigoje. Su laiku ir padarytais darbais užauga abipusis pasitikėjimas. Jeigu man atrodo, kad aš viską gerai dvidešimt kartų padariau ir Rela sako, jog kadro mes neturim, reiškia gerai nepadariau ir filmuojam dar tiek kartų, kiek reikia.

Rela: Shamanas yra vienas iš nedaugelio atlikėjų, kurie į kiekvieną savo darbą įdeda visą save. Dirbant kartu mums nėra kažko neįmanomo, paprasta yra dirbti su žmogumi, kuris reikalui esant, dėl gero kadro gali rizikuoti gyvybe. Taip pat manau, kad labai svarbu yra ir tai, kad visa komanda tiki tuo, ką rašo Shamanas, aš pats nejausčiau užsidegimo ir malonumo dirbdamas prie darbo, jei nemanyčiau, jog dainos žodžiai atspindi ir mane.

Klipo filmavimo metu užsidegei, o Rela apsinuodijo benzino garais – kaip tai nutiko? Ir ar po šio filmavimo bus įdomu filmuoti kažką paprasčiau ar ieškosit dar didesnių iššūkių?

Shamanas: Nežinau iš kur tiksliai atskriejo mane uždegęs ugnies šaltinis, nes toje scenoje degė grindys, aš mojavau fakelu ir triukus atlikinėjo fakyrai. Laimei, nukentėjo tik rūbai ir batai

Rela: Kadangi filmavimai vyko uždarose patalpose, benzino ir kitų degiųjų skysčių garai nespėdavo išsisklaidyti tarp kadrų. Per visas scenas buvau gana arti veiksmo, tad ir teko pakvėpuoti ne pačiu švariausiu oru. Prieš kiekvieną filmavimą sau išsikeliu tą patį tikslą: gaudyti tokius kadrus, kurių niekas negalėtų pakartoti, parodyti tai, ko niekas niekada nemato, todėl tikrai nieko paprasčiau neketiname daryti.

Vasara su repu ar atostogos?

 Shamanas: Su repu. Jeigu nekuriu, jaučiuosi tuščiai.

Lyrika, tekstas, žodžiai: https://hip-hop.lt/shamanas-tik-del-taves-tekstas-lyrika-zodziai/
Apie video: https://hip-hop.lt/daug-ugnies-shamano-naujame-vaido-klipe-tik-del-taves/
Visos naujienos Shamanas fb: https://www.facebook.com/ShamanLietuva

 

 

 

 

Žymos

Susiję

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close