Albumai

O.S.T.R. – „Jazz, Dwa, Trzy“ [Asfalt Rec.; 2011]

O autorinių teisių dieve, meldžiu tavęs atleidimo! Aš norėjau nusipirkti šį albumą, palaikyti atlikėją ir, dar daugiau, jo leidybinę firmą, bet nesiunčia jie į Tailandą albumų… Atleisk, aš jį nusikroviau iš interneto, nusidėjau, degsiu už tai pragare, nors… kiek suprantu, kartu degt turėtų nebloga kompanija, gal ir linksma, bus apie ką pašnekėti, kol virs sriubikę kankintojai. Įtariu, tai ne pirmas ir ne paskutinis kartas, ir autorinių teisių dvasios turėtų suprasti, albumas juk vertas nuodėmės.

 

O.S.T.R. – štai, kaimynas varo albumą po albumo, ir vis įdomius, vis suranda kažką naujo, kažką, kuo galima nustebinti. O čia dar ir dvigubas darbas (nors, prisimenant leidybinę pono istoriją, beveik visi jo darbai buvo dvigubi).

 

Kiek aš supratau, O.S.T.R. nutarė lengvai pakeisti savo stilistiką, nuėmė nuo lentynos krūvą senų vinilų, kasečių ir šiaip užmirštų idėjų, susėdo su draugais aplink ir įrašė šį gan nemenką darbą.

 

Kas dėl vokalo, viskas kaip ir anksčiau – puikus MC, įdomus MC, gal jokių eksperimentų, bet veža. O kur dar tekstinė pusė – gilai, protingai, galima skaityti, surimuota, kaip knyginė poezija, laimei hiphope vis dar yra mąstančių ir turinčių ką pasakyti MC. Tuo pačiu suprantu ir tuos, ką purto nuo tokiu MC kaip O.S.T.R., Fish arba ELDO, esą ką ten tie lenkai primąsto, kokį gyvenimą jie mato, jeigu visą laiką kažką įrašinėja ir koncertuoja, ar tai gyvenimas, veikiau prisiskaito knygų ir kartoja savaip, kaip papūgos. Bala žino, bet aš gal liksiu prie pozityvaus termino „poezija“, kurios labai įdomu klausytis, skanumynas hiphopo gurmanams, ypač suprantantiems lenkų kalbą, nes be kalbos supratimo nepajusi nė pusės to malonumo.

 

Jeigu kalbėsim apie muziką, man asmeniškai, nors O.S.T.R. ir pristatinėjo albumą kaip naujų idėjų rinkinį, muzika vis dėlto primena senus albumus. Sutinku, puikus didžėjaus darbas, daugybė įdomių sempliukų ir sprendimų, tai variantas, kai muzika gali gyventi ir be MC, bet ji ir su juo puikiai „sulimpa“.

 

Antrasis diskas – tai lyg vadovėlis arba, tiksliau, instrukcija, kaip būti geru hiphoperiu, kaip laimėti geriausiojo titulą. Savotiškas ir gan sėkmingas bandymas sujungti visumą po vienos idėjos vėliava. Vietomis užsimiršti, bet tas malonus ir rimtas balsas primena, ką jūs turite daryti, kaip gyventi, ką klausyti. Verta įsiklausyti, juk patarimus jums žeria ne kas kitas, o patsai O.S.T.R., savo tėvams tiesiog Adam, įsiklausykit ir patirkit malonumą, skanaus.

 

O dėl piratavimo, tai teko girdėti gandus, kad greitai CD iš viso nebebus gaminami, liks tik internetas. Sunku patikėti, prisiminkit vinilus ;).

 

 


 

TRACKLIST:

01. Introstan

02. Wiecznie drugi

03. I co powiedžieć

04. Szpiedžy tacy jak my

05. W miłosci

06. W nienawiści

07. Jeśli nie masz

08. Moje życie

09. Na luzie skit

10. Mózg wolność siła

11. Nie potrzebuję noża

12. Abstynent

13. Boję się zestarzeć

14. Na własne oczy

15. R.e.l.a.k.s.

16. ŁDŽ skit

17. Doba

18. Outrostan

 

 

Autorius Miron

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close