Interviu

ODEGOV (AMICO, SHPIL)

Interviu su Odegov (aka Amiko) iš grupės Sphil apie neseniai  išleistą  albumą, kurio tikslas tapti geriausiu. Taip pat apie lietuvių rusakalbį repą, ar Lietuva fronto linija tarp RU ir USA rep’o  ir kaip gauti Level Up’us

 

Soundclound = http://soundcloud.com/odegov (rasite ir albumą)

“Takogo Artista Net” gabalu palaidojai Amiko? kodėl? Kuo Odegov skiriasi?

Dar mokykloj Amiko buvo vienas iš mano nickų mIRC’e, skype ir t.t. Kai pradejau repuot nesiparinau ir tiesiog paėmiau tą nick’ą, kurį naudojau internete. Po kažkurio laiko buvo mintys, kad reikia sugalvoti kažkokį rimtesnį rap name’ą, kuris būtų man artimesnins, bet sugalvoti tikrai gerą variantą, kuris galėtų pakeisti tada egzistavusį buvo sunku. Galų gale, kai baiginėjau įrašinėti albumą pasakiau sau “dabar arba niekada” ir atsirado keli variantai, tarp kurių buvo Odegov (kas yra mano tikroji pavardė). Odegov skiriasi nuo Amiko tuo, kad jis daro viską rimčiau ir apgalvotai, nors kartais ir atrodo – kad jis pokštauja.

Kaip gyvena Шпиль? Kuris laikas jau neteko girdėt naujų darbų iš Jūsų pusės.

 

Kolektyvas Shpil gyvena. Pastaruoju metu ne tiek daug naujienų iš mūsų grupės pusės tikriausiai dėl to, kad Rusyj išvažiavo į užsienį ir dabar jeigu norim kažką kurt tryse – tą padaryti yra sunkiau negu buvo ankščiau. Bet Shpil gyvuos ir rašys naujus trekus, jau dabar po truputi vyksta darbas.
Apie albumą: kaip klausytojai sutiko “Коммерсант”? Kaip pats vertini jį?
Albumą visumoj sutiko pakankamai gerai. Skirtingiem žmonėm patiko skirtingi trekai, dauguma žmonių albumą komentavo pozityviai, tikriausiai tie, kuriems nepatiko – tiesiog nieko ir nesakė. Bet kokiu atveju – savo tikslą albumas pasiekė. Aš vertinu “Kommersant” kaip tokį studentišką repą, jokių rimtų įsipareigojimų, just unity and having fun.
 Kodėl tokia tematika, ką ja norėjai perteikti?

Iš pradžiu, kai tik pradėjau mąstyti apie albumo koncepciją – norėjau padaryti kažką neįprasto ir to, ko prieš tai dar ne buvo. Plius, norėjau padaryti lengvai skambantį repą, kurį galima būtų klausyti kokią saulėtą dieną. Pačią tematiką – tikriausiai dėl to, kad repavau apie tai, kas buvo aplink mane, o pastaruosius keturis metus studijavau Tarptautinėj Verslo Mokykloj, kuri tikriausiai ir padarė tokią įtaka mano kūrybai. Dabar, kai darbas baigtas, manau, kad man pavyko padaryti viską kaip ir norėjau pačioj darbo pradžioj.
Asmeniškai patiko koncepsija nuo aprašymo iki atskleidimo. Ilgai galvojai prieš darydamas ar susidėliojo savaime? Kiek truko albumo kūrimas?

turiu galvoj:
Добро пожаловать в материальный мир коммерсанта, где уволившись – вы можете казать yes всему миру, инвестировать свои силы в будущее, стать коллекционером денег и обладателем херовой кучи этих денег, а так же позволить себе стать человеком в рубашке и боссом своей жизни, пренебрегать сетевиками и говорить «fuck» всему спаму, путешествовать по миру, говоря встречным «hola», найти себе взаимовыгодное партнёрство, а так же хорошо питаться мясом, в общем перенестись в мир, где всё как в фильмах у Джеки Чана. Представляю вам — «Коммерсант»!

Džiugu, kad įvertinai tai. Kaip jau ir minėjau – visa koncepcija turėjau prieš rašant albumą. Iš pradžiu buvo sugalvotas albumo pavadinimas, po to po truputi atrinkinėjau temas, bytus ir tik tada pradėjau rašyti tekstus. Visas darbas truko apie 2-2,5 metų, tuo tarpu beveik visas albumas buvo įrašytas du kartus. Iš pradžių viską įrašiau į instrumentalų demkes, o kai gavau visų bytų finalines versijas – nusprendžiau, kad viskas turėtu skambėti kitaip ir perrašiau visą albumą.

Albumą pristato klipas “Партнёрство”, kodėl pasirinkai jį? Kaip sekėsi filmuot?

 

Albumą turėjo pristatyti kitoks klipas ir šiaip bendrai jų turėjo būti trys (bet gal būt dar ir bus, tik nežinia kada). Kai jau buvo filmuojamas pirmas klipas (trekui “Miaso”), mano buvusi klasiokė, kuri studijuoja kino meną Anglijoje atkeliavo į Lietuvą vasarai. Aš pasiūliau jai nufilmuot kokį nors klipą man, jeigu jai tai būtų įdomu. Ji sutiko ir pati išsirinko treką, kuriam norėjo nufilmuoti klipą. Tiesa sakant, iš pradžių ji isširinko treką “Hola”, bet apgalvojus viską, buvo nuspręsta nefilmuot klipo šiam trekui, nes turėjom daug idejų ir mažai laiko, kad išpildyti viską kokybiškai. Taip ir atsirado klipas “Partniorstvo”, už kurį aš labai dėkingas Nataljai Safronovai.

Prie albumo prisidėjo nemažai žmonių, bet visi lietuviai (atrodo), todėl spėju, kad nors ir “Kommersant”, bet didėlio išskaičiavimo eiti į rusų rinką nebuvo?

 

Tikrai taip, visi, kas prisidejo prie albumo – Lietuvos piliečiai. Iš MC – Kristal iš Vilniaus, Kef is Visagino, GRA iš Klaipedos ir mano chebra iš grupės Shpil. Visus beat’us darė Phoenix’as, už skretchius atsakingas DJ Swix, už vokalą – Natalja Chareckaja, už suvedimą ir masteringą – Corbie, už viršelį – Karolina Ostapenko. Atvirai pasakysiu – mano tikslas buvo padaryti kokybiškiausią Lietuvos rusakalbių albumą ir šiek tiek patekti į Rusijos rinką. Apie albumo gerumą – labai subjektivus klausimas, bet gavau komentarą iš Johny, kad “Kommersant“ yra kokybiškiausias ir šiolaikiškiausias iki šiol išleistas rusiškas repo albumas iš Lietvuos ir man to užtenka, kad suprasčiau, kad man pavyko padaryti tai, ko norėjau. Jeigu nors vienas žmogus taip pasakė, vadinas aš pasiekiau savo tikslą. Taip pat dėl Rusijos pilnai pasiekiau to, ko norėjau. Albumas buvo išleistas internetiniam leible “Rap-A-Net”, kur taip pat leido savo albumus tokie žinomi Rusijos repo veikėjai kaip Tispi Tip, the Chemodan, Muza Skat ir t.t. Plius, albumas ir klipas pateko į populiariausią Rusijos repo web-site’ą rap.ru. Daugiau nieko ir neplanavau savo debiutiniam albumui. Antras albumas turės didesnius tikslus.

Studijuoji anglų kalba, repuoji rusiškai, gyveni Lietuvoje – ar nekyla noras maišyti kalbas repuojant?

Kažkada Urbanzine battle vienam treke bandžiau miksuot rusų ir lietuvių kalbas. Dar karta vienam kvietimui į tūsą parašiau du tekstus – vieną rusų kalba, o kitą lietuviškai (kurį repavau ne aš). Gal būt kadanors įrašysiu ir treką visom trim kalbom.
Koks  rusakalbių MC lygis lietuvoje?

Mano manymu – rusakalbiu MC lygis Lietuvoje yra pakankamai geras. Reiketų tik daugiau noro ir iniciatyvos iš vietinių repėrių. Man nepatinka tas, kad daug perspektyvių rusakalbių MC Lietuvoj rašo savo albumus po 5-10 metų. Su tokiais tempais nėra vietinės konkurėncijos, nėra tokio greito progreso, nes kiekvienas daro sau pačiam. Dėl tos pačios priežasties retai ir koncertuoja rusakalbiai MC. Gal būt tokia situacija pasikeis su laiku. Aš tuo tikiu.

Kaip Rusijoje reaguoja į atlikėjus iš pabaltijo? Ar besidomintys žmonės žino Шпиль ir kitus lietuvos atstovus?

Didelio susidomejimo kol kas nėra, sunku pasakyti kodėl. Pirma – pas mus nėra atlikėju, kurie stabiliai leistų albumus ir klipus. Tačiau manau, kad priežastys ne tik muzikinės, bet ir politinės ir tokiam pokalbiui reikėtu daugiau laiko. Bet pavyzdžiui Noize MC, kuris koncertavo Vilniuj, sakė, kad jis girdėjo apie Katlavano ir Kipisho pirmuosius albumus.

Ką manai apie Alhi viename interviu išsakytą mintį, kad lietuviškas hip-hop’as tarsi fronto linija tarp amierikietiško ir rusiško repo?

Tikriausiai sutiksiu, bet abėjoju ar pavadinčiau tai būtent fronto linija. Lietuviškam hip-hop’ui daro įtaką amerikietiškas hip-hop’as (kaip ir viso pasaulio hip-hop’ui), bet dėl musų istorijos ir kitų priežasčių – mum yra artimas ir Rusijos hip-hop’as, kuris turi savo unikalus bruožus, vis stiprėja ir turi savo svorį. Dėl to, kad vietiniai reperiai klauso ir tą ir tą – taip ir atsitinka, kad mes turim kažkokių bruožų iš abėjų pasaulių.

Kaip vertini repo pažangą Lietuvoje per pastaruosius metus? Kur pozityvu, kur dar trūksta?

Labai džiugina, kad apart G&G Sindikato atsiranda žmonės, kurie tikrai daro kokybišką repą. Gerai, kai yra  iš ko isširinkti, nors ir dabar dar perdaugiausiai kokybiškių ir idomių atlikėjų nėra. Džiugu, kad Lietuvoj atsiranda vis daugiau vaizdo klipų ir gerai surengtų tusų. Man patinka tai, kas darosi Lietuvos hip-hop’e. Trūksta tikriausiai tik lietuvos rusakalbiams tiek pat entuziazmo ir iniciativos.

Aktyviai dalyvaudavai RU ir LT battluose ar tęsi tai? Kiek manai tau kaip MC tai naudinga ?

Norėčiau sudalyvaut didžiausiam Rusijos battl’e ir išbandyti savo jėgas ten. Dar kaip Shpil norim sudalivaut didžiausiam Rusijos komandiniam battl’e. Kažkada jau dalyvavom ten su Rusyj ir patekom tarp 32 geriausių komandų iš 900. Battle’ai – yra geras dalykas, kadangi MC turi laikotarpį per kurį turi parašyti treką. Tada žmogui tiesiog neišeina sugalvoti sau priežasčių, dėl kurių jis nieko nerašo. Kai aš dalyvavau battle’uose aš visada turėjau įkvepimą ir azartą – tai yra malonus jausmas.

Odegov kūrybos tikslai? Ką planuoji ateityje? 

Nenoriu atskleisti visų tikslų, mėgstu dalintis tuo, ką jau padariau. Ateityje bus dar vienas albumas ir tikriausiai ne vienas, bet taip toli dar neplanavau. Bus klipai, bus grupės Shpil relizai. Turiu norą ir planus patekti į Rusijos repo rinką ir gaut savo pyrago gabalą. Laikas parodys kaip viskas susiglostys.

Albumas kurį rekomenduotum išgirst skaitantiems?

Sage Francis – Li(f)e

 

Kad kažkas butų, reikia kažką daryti. Nemėgstu sedėti vietoj ir jum linkiu to nemėgt. Kiekvienas naujas žingsnis tai yra nauja patirtis. O kai surenki pakankamai experience’o – gauni Level Up’ą. Malonu ir naudinga gauti Level Up’us.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close