AlbumaiInterviuNaujienos

Omerta: "aš užaugau su šiuo albumu" – interviu

DSC_9968Ar jau girdėjote Omertos albumą? Tikrai daug įdomių akcentų jame, daug dėmesio bei peržiūrų ir internete, tad tiesiog privalėjome pasikalbėti su autoriumi ir sužinoti dar daugiau.

„Pasverk vidinį aš, arba kažkas arba niekas/Pasverk laiką, arba dabar arba niekad“ – galėtum pasvert laiką skirtą keliui link jau visai tuojaus pasirodysiančio albumo?

Studijoje praleidau per 300 val., neskaičiuojant to laiko, kurį praleidau prie tekstų, suvedimų ir perklausų prieš išleidžiant albumą. Tam, atidaviau daug laiko ir pastangų. Paskutiniame etape, tai net gi peraugo į lėtinį nuovargį. Bet jeigu atvirai, nesigailiu nei dėl vienos sekundės. Aš užaugau su šiuo albumu ir peržengiau vidinius slenksčius, kurių ilgą laiką negalėjau peržengti.

Albume beveik 40 gabalų – turėjo būti žiauriai sunku visus sustatyti į eilę, kaip ir pagal ką tai pavyko padaryti?

Tai nekonceptualus albumas, jis tiesiog per didelis tam. Tad, tracklistas buvo vienintelis dalykas, kuris nepareikalavo jokių pastangų, tiesiog sumečiau kūrinius atsitiktine seka pagal nuotaiką.

Po daugeliu postų apie albumą vis atsiranda komentaras „svarbiau kokybė ne kiekybė“ – ką jiems atsakytum?

Aš pats visada prisilaikau šio posakio, nes labai vertinu kokybę. Kitas klausimas, kas kaip suprantą tą savoką – kokybė. Ar tai skambesio kokybė (mixsingas/masteringas) ar bendrai kūrinių kokybė (tekstai, išpildymas, flow, idėja, žinutė ir t.t.). Manau, kokybiškas kūrinys sutalpina į save viską ką paminėjau, visa kita lieka žmogaus supratimo ir skonio reikalas.

Su manimi labai nelengva ir aš džiaugiuosi, kad chebra kantriai ir kryptingai padėjo įgyvendinti mano įnorius. Nebuvo nei vieno kūrinio, kurio neperrašyčiau ar nepataisyčiau po įrašo. Prieš albumo išleidimą dariau arti 10-ies jo perklausų, o masterį taisėm keturis kartus. Tad, apie kažkokią ne kokybę net kalbos nėra, o tie kas garsiai rėks kitaip, arba nieko nesupranta arba greičiausiai bus tiesiog dar neklausė šio albumo apskritai.

Teko girdėti, kad prie albumo dirbo labai gausi ir net geografiškai plati komanda. Ar tai tiesa? Ir kaip pavyko suburti visus vienam tikslui?

Nepasakyčiau, kad tai komanda, tiesiog to reikalavo aplinkybės. Pradžioje aš bytų ieškojau soundcloude ir kitose platformose. Ten ir susipažinau su prodiuseriu BoomBaptist iš JAV, su Frank Liariano iš Puerto Riko, Kamska iš Lenkijos, beje, pastaroji yra mergina. Jų buvo ženkliai daugiau, bet finale aš atsisakiau Jų bytų. Labai netikėtai susipažinau Raude ir Frgmnts, jie abu ir tapo kertinis šio albumo skambesys, labai džiaugiuosi, kad susikirto mūsų keliai ir aš labai juos vertinu.

IsoreAr kurdamas įsivaizduoji savo klausytoją?

Jeigu atvirai aš apie klausytoją išvis negalvoju. Apskritai, man svarbiausia tik rašymas ir pasinėrimas į save. Visa kita, darbas studijoje, koncertai, video klipai, fotosesijos – tai tik šalutinis poveikis, kuris mane galutiniame variante tik išsunkia. Bet aš lipu per save, nes suprantu, kad negaliu nuvilt tų žmonių, kurie tiki manimi ir vienaip ar kitaip laiko savo ranką ant mano pulso.

Viename interviu buvo pasakyta, kad „Omerta“ reiškia/simbolizuoja ištikimybę vertybėms, tam ką tu darai – (sunku save vertint, bet) kiek tai atsispindės albume?

Aš sudėtingas žmogus, bet visada buvau savimi ir visada stačiau savo moralinį ir dvasinį pasaulį ant vertybių, kurios man yra labai svarbios. Kas įdėmiai klausys albumą, tai supras.

Ant ko laikosi Hip Hop Lietuvoje?

Manau, ant begalės skirtingų žmonių, kurie gerbia ir vertina vieni kitus, kurie kuria ir saugo šią citadelę, nuo tų, kurie išsivaizduoja gebantys dalinti auditorijas ar įtakoti kažkokius “pardavimus”, kurie labiau galvoja apie uždarbį nei apie kūrybą .

Kada greičiausiai bus galima išgirsti „Omertą“ ir visas naujienas gyvai?

Visas naujienas vargu ar kada nors sugrosiu per vieną koncertą, bet su nauja programa koncertuose “Galapagai”, „Granatos“, „Kerlingas“, „Kylam“ ir kituose renginiuose. O albumo pristatymus kituose miestuose darysiu rudenį, planuoju apvažiuoti nemažai miestų, žiūrėsim kaip seksis.

Kur ir kaip galima įsigyti albumą „Alibi“?

Albumo galite ieškoti visose didžiosiose „Maxima“ parduotuvėse. O jeigu liks neišparduotų cd lentynose, tai už 3-4 mėnesių jie sugrįš pas mane ant rankų ir Jūs galėsit įsigyti albumą iš manęs asmeniškai.

OMERTA_Alibi_virselis_previewPalinkėjimas žodis žmonėms

Palinkėsiu visiems geros vasaros ir daug įspūdžių, tikiuosi pasimatysime festivaliuose ir aišku rudeniop per koncertus.

Visas Omerta naujienas rasite facebook’e https://www.facebook.com/Omerta.lt

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close