Albumai

OMERTA – “EP” (OMERTA RECORDS, 2007)

Viskas susiklostė taip, kad “Omertos” veiklą tenka stebėti praktiškai nuo jos susikūrimo pradžios. Mano manymu, tai viena ambicingiausių ir principingiausių mūsų hiphopo grupių, bet kartu galbūt būtent dėl tų pačių principų jie tarsi išlieka šešėlyje. Praktiškai neįmanoma „pagauti“ jų gyvų pasirodymų, norint gauti jų „EP“ taip pat reikia paplušėti. Beje, ir patys grupės MC bei muzikos kūrėjai nelinkę lįsti į viešumą ir apsikabinti stereotipiniais „blingblingais“. 

 

„Omerta“ jau kurį laiką žada išleisti savo debiutinį albumą, bet, matyt, tobulinimo procesas pririnko padorų kiekį kurinių, kurie yra geri, bet nebus įtraukti į albumą. Ką gi su jais daryti? Juk gaila, jeigu jie dings kažkur tarp apdulkėjusių kompaktų. Taigi po ilgų apmąstymų (žinant „Omertą“, būtent taip ir turėjo būti) vyrukai nutarė pauktoti savo pinigus, laiką, energiją ir nedideliu tiražu išleisti būtent šį „EP“. O kad liktų ištikimi savo įsitikinimams, nutarė jį ne pardavinėti, o tiesiog padalinti tiems, kam iš tikrųjų rūpi hiphopas, kam rūpi Lietuvos hiphopas, ir kartu tarsi apšildyti klausytoją prieš pagrindinį savo produktą. Rinktinis albumas – rinktinei publikai. Jeigu nepatekę į albumą kūriniai yra tokie įdomūs, tai kas bus albume? Išties gudrus sprendimas, tinkamas pasaulinės praktikos panaudojimas.

 

Įdomu, kad savo dydžiu „EP“ toli gražu netelpa į klasikinį mini albumo supratimą: devyni pilni kūriniai, vienas intro ir (tarsi ditirambai grupės muzikos kūrėjams Marko bei Kshysiakui) dar keturi instrumentaliniai kūriniai. 

 

Kalbant apie „EP“, nuodėmė būtų nepaminėti svečių, kuriuos su savimi į studiją pasikvietė M.F. ir Big T. Shidlas („Žodžių Magija“), šiuo metu reziduojantis kažkur Dubline, Spagis („Štai tokia tema“), Moo – vienas iš lietuviško hiphopo veteranų („Sūnūs“ ir „Muzika“), Zee ir Striz – jauni, bet pavojingi rusakalbiai „MC‘ingo“ atstovai mūsų kraštuose („Muzika“). Taigi, kaip matote, kompanija garbinga. Darosi įdomu, ką bus galima rasti albume?… Matyt, bus nebloga puokštė svečių.

 

Gilindamiesi į „Omertos“ rašomus tekstus, juose madingų ir linksmų reklaminių plakatų, abu MC daug mąsto apie gyvenimą, stebi aplinka, taigi albumas labai gerai išreiškia tai, kas jiems rūpi, tai, kaip jie mato aplinkinį pasaulį. Gal iki cituojamos literatūros vyrukai dar nepriėjo ir kartais sunkoka susigaudyti tarptautinių žodžių bei painių minčių labirinte, bet vis tiek tai – labai įdomus ir nuoširdus produktas.

 

Daug gero galima pasakyti ir apie minėtus grupės muzikos kūrėjus. Galbūt jų kūriniai nėra išskirtinumu pasižymintys šedevrai, bet vyrukai gerai jaučia ir suprantą tą kūrimo formulę, kurios pagrindas yra klasikinis hiphopas. Jų kūryboje jaučiama kaimynų lenkų įtaka, klasikinės prancūzų mokyklos akcentai. Kiekviena gali rasti tai, kas jam patinka, lygiai taip pat, kaip ir tai, kas nepatinka. Bet juk ne veltui, pradėjus kalbą apie geriausius Lietuvos „beat makerius“, yra minimas Kshysiako ir Markos „duetas“.

 

   Na, štai, manau, kad tie, kas turėjo klausimų, nors dalį atsakymų rado, na, arba, nors įsivaizduoja, kas per daiktas yra „Omerta“ ir su kuo reikia valgyti tą jų „EP“. Tuos, kurie sugebėjo gauti šį produktą, sveikinu – saugokit, kas žino, kad po kelerių metų… Na, ir laukite to žadėto pilnaverčio albumo. Sėkmės.

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close