AtlikėjaiĮdomu!InterviuNaujienos

Omerta ir jo vidiniai anticiklonai (interviu 1 dalis)

Omerta
Omerta

“Štai tokia tema”, kuria “važiuojam per gyvenimą” ir sutinkam “Savus”. Supratote teisingai, greitai praėjo laikas nuo paskutiniojo pokalbio su Omerta, daug visko buvo, daug visko padarytą per tuos metus ir prisiminimai turi svorį, tačiau šiandien jums prieš akis pokalbis daugiau apie dabartį ir kas yra ir bus Omerta joje. Taigi skanaus, pirmoji iš dviejų interviu dalių apie grupės sudėtį, “Savus”, Facebooką ir dar daugiau.

Kas pasikeitė nuo 2007 metų?  (Tada davėte savo paskutinį interviu  HIP-HOP.lt https://hip-hop.lt/omerta-garbingas-zmogus-hiphop-lt-2007/ (jame rasite visą grupės istoriją) )

Per tuos metus daug kas pasikeitė. Aplinkybės ir laikmetis keitė mūsų požiūri, mąstymą, tikslus, įpročius, vertybes ir prioritetus. Bet kokiu atveju, tie šalutiniai veiksniai įtakojo ne tik mus, kaip asmenybes, bet ir mūsų kūrybą. Galiausiai atėjom iki to taško, kada OMERTA – tai jau nebe grupė, o atlikėjas.

Išties Big T išėjimas iš grupės buvo kiek netikėtas, ar tai įtakojo kūrybą ir veiklą?

Kai vyko 2013 metų Lietuvos hiphopo apdovanojimai, atrinktai komisijai kilo nemažai klausimų kas yra OMERTA, ar tai grupė ar mc, bet žinant tuos žmones, tai buvo viso labo tik pretekstas. Jau keletą metų OMERTA realiai buvo vienas asmuo.

Atvirai kalbant, aš pavargau prie kažko taikytis ir derintis. Kas liečia muziką, tai maksimalizmo ir ambicijų neliko nei lašo manyje, tiesiog noriu, kad tai neįpareigotų ir nekeltų pretenzijų sau. Aš jau ilgą laiką svarsčiau apie tai, nes kai kurios smulkmenos pradėjo erzinti ir mūsų bendravimas vienu momentu per ilgai buvo atsirėmęs į sieną. Tokiu atveju sprendimą priimt nėra lengva, bet būtina.

Karta individualistų, kuriuose neretai įvairios tuštybės ima viršų ir tai neigiamai veikia kūrybinį procesą. Tai labai aiškiai matosi kai kuriose repo grupėse, šiek tiek sėkmės ir jose nebeliko darnos. O mes su Tomu net nesusipykom, aš labai gerbiu jį, bet ateina laikas kada reikia sudėlioti visus taškus ant “i”. Aišku, visus taškus aš sudėjau vienas, taip buvo kur kas paprasčiau, bet, manau, kad turėjau tam pagrindo ir visą teisę. Gal būt dialogo nebuvimas man padėjo atsiriboti, bet dabar jaučiuosi kaip niekada laisvas savo pačio kūrybinėje erdvėje.

 

2014-02-08 22.36.01Jau ilgą laiką planuoji išleisti albumą. Ko iš jo tikėtis? Ar jis dar bus aktualus tiek klausytojui, tiek pačiam sau?

Tiesa pasakius, nežinau ko galima tikėtis. Jis nebus konceptualus, bus daug kūrinių ir jie, regis, visi labai skirtingi, tad kiekvienas žmogus tikrai ras sau artimą temą. Nesitikiu, kad tai bus metų albumas, bet giliai širdyje norėčiau, kad žmonės įvertintų jį deramai.

Kas liečia aktualumą, sakykim taip, kad albumas bus pusiau šviežias. Tokie kūriniai kaip „Pulsas“, „Tikiu“ ir „Alibi“ jau ilgą laiką sukasi radijo stotyse. „Savi“ – taip pat jau bus girdėtas, „Saliut“ dalinai, jį darau su nauja aranžuote. Kiti kūriniai kol kas dar kūrimo stadijoje, bet man pačiam labai įdomu kas gausis. Bus bendri gabalai su Morda MC, Karu, Kastetu, Yga, Svaru, Paškium iš grupės ANBO, Proper Heat ir daugeliu kitų atlikėjų.

 

Prieš keletą mėnesių išleidai singlą kūriniui “SAVI”, o neseniai pristatei ir patį vaizdo klipą, kuris vertinamas labai prieštaringai. Ar toks tikslas ir buvo – provokuoti?

Išleisti singlą “SAVI” mane paskatino idėja. Tai pirmas tokiu pavidalu išleistas singlas Lietuvoje, plius viso labo 50 vnt. tiražu. Antra, norėjosi įnešti kažko naujo į sustabarėjusią Lietuvišką hiphop kultūrą. Labai tikiuosi, kad tie žmonės, kurie gavo tą singlą suvokia, kad tik 50 žmonių tokį teturi. Nors cd era kažkada pasibaigs, viliuosi, kad tai taps raritetu.

Aš žinojau, kad klipas susilauks prieštaringos reakcijos, daug kam, tai buvo netikėta. Kažkodėl visi mano, kad pažysta mane ir jiems viskas atrodo neįprastai. Jeigu kalbėti atvirai, aš nesitikiu nei sėkmės, nei tūkstantinių peržiūrų. Pats kūrinys yra stiprus, beje kaip ir klipais, bet tai yra repas. Repas su žiauriai kietu, svinguojančiu bytu. Klausimas lieka tik ties tuo, kaip žmonės tai suvokia. Aišku, akivaizdu, kad amžiaus cenzas ir apribojimai taip pat daug ką parodo.

Šiai diena mes turime be galo daug klausytojų, bet didžioji dalis vis dėl to nesupranta šio žanro. Man rašė daug nusivylusių žmonių pakibusių ant „Alibi“, tuo pačiu rašė ir nemažai mc ir hiphopo kultūros atstovų, kurie suprato, kad mūsų žanre, tai realiai stiprus darbas. Aš nenoriu taikytis prie masės, noriu daryti tik tai ką jaučiu ir ką noriu daryti. Kiekvienas gabalas gimsta ne iš noro didinti peržiūras ir sekėjus, gimsta iš tam tikros akimirkos, savijautos ir mąstymo.

Kadangi klipo režisūra mano, tad į tai žiūrėjau kaip į meno kūrinį, kuris atspindėtų atmosferą. Kiekvienas vaizdas turi savo prasmę, esmę ir potekstę. Didžioji dalis šiandieninės visuomenės “amebų” užkibo tik ant papų. Norisi, kad chebra įsigilintų ir retkarčiais įjungtų savo smegenėles ir vaizduotę. Fast food‘o ir nykščio karta priprato gauti viską čia ir dabar. Tas totalus paviršutiniškumas mane niekada nepatiko ir nepatiks. Gilintis, plėsti horizontus, mąstyti arba tiesiog matyti smulkmenas tolygu augti kaip asmenybei ir tobulėti.

 

Kartais atrodo, kad jei ne facebook’as susidomėjimas lietuvišku repu ženkliai smuktų?

Kaip ten bebūtų, FB šiai dienai yra pati stipriausia ir populiariausia platforma. Erdvė, kurioje kiekvienas gali iššauti ir parodyti save. Deja, Lietuviškas repas dar neperšoko Lietuviškos spaudos barjero, taip kaip galėtų ir turėtų būti.

Panagrinėjus repo atlikėjų ir grupių fan page’us, iš pirmo žvilgsnio atrodytų skaičiai yra nemaži, bet palygint su bendra mase realiai, tie skaičiai – smulkmė. Plius, didžioji dalis sekėjų kartais neturi jokios pridedamosios vertės, jau nekalbant apie tuos reperius, kurių page’ai generuojami dirbtinai.

Iš kitos pusės, turime vieną didžiulę bėdą, neturime itin stiprių portalų ir blogų skirtų urban kultūrai, neturime vadybos, nešališkų ir objektyvių spaudos atstovų bei renginių organizatorių, nes konkurencija vis dėl to labai juntama ir ji daro savo. Kai kurie reperiai krenta iki tokio lygio, kad plėšo kitų organizatorių reklamuojamus renginius. Arba minimaliom sąnaudom nori padaryti gerą renginį. Taip nebūna, jei nori gero renginio turi ir investuoti.

Manau, reikia ženkliai didesnio įdirbio šiose sferose ir stengtis nesivaikyti galimo pradinio uždarbio, o padaryti gerą įdirbį. Tik tuo atveju, tai turės vertę ir grįž su kaupu.

 

Omerta
Omerta

Neseniai grįžai iš koncerto Londone. Kaip sekėsi ir ar planuoji ten grįžti?

Koncertas Londone buvo geras experience‘as, buvo kiek baugoka, kad nesusirinks pakankamai žmonių, nes išlaidos buvo nemažos, bet viskas praėjo labai sklandžiai. Kartu su Yga, Broo ir IronVytu apturėjom labai gerą laiką. Jau dėliojam planus grįžti į Londoną rudeniop, gal net gi aplankysim ir kitas vietas.

 

Stebint tavo koncertinę veiklą, pastebėjau, kad nuolat groji su skirtingais atlikėjais? Ade, Mtw, Ra, Gralis, Dj Alko, Raudė, pastaruoju metu dažniau groji ir su gyvu bendu? Ar tai vis dar amžinos paieškos ar nesugebėjimas dirbi komandoje?

Aš manau, kad su manimi dirbti lengva ir, iš vienos pusės, labai patogu. Aš lankstus ir visada viskuo pasirūpinu. Su Ade ir Mtw mes darėm bendras programas ir ateityje tikrai dar darysim. Kiekvienas koncertas su tais bičais – ypatingas. Jaučiam abipusę pagarbą ir mes net ne kolegos, o draugai.

Dabar man dažniausiai su backai‘ais pagelbėja Ra. Tai įdomus ir perspektyvus mc. Man labai patinka kaip jis papildo mano programą, įneša šviežumo. Tuo labiau norisi, kad žmogus turėtų daugiau koncertų ir įgautų kuo daugiau patirties, jis to vertas.

Kas liečia gyvą grupę, tai ji dalinai yra gyva. Nes pagrindą užduodą arba Alko arba Raudė, o „mėsos“ priduoda būgnai ir bosas. Taip išlieka autentiškas skambesys ir vis dėl to repas. Aš nepernešu rokovo skambesio, man tai skamba labai neskaniai ir tai jau nebe repas. O jei kalbėti apie pilną gyva sudėti, su laiku pereisiu ir prie to, bet kol kas man pilnai užtenka to vibe‘o koks yra dabar.

 

Šią vasarą nemažai festivalių, ar ir pats planuoji kurį nors aplankyti?

Jeigu klausi kaip klausytojo, deja, neturiu galimybės šią vasarą aplankyti festų. Na, greičiau gal neturiu didelio noro, nes įvairūs darbai veja darbus. O šiaip domiuosi kas kur vyksta ir labiausiai norėčiau aplankyti Hip Hop Kemp’ą, mano manymų, tai stipriausias festivalis šią vasarą. O kaip dalyvis, užsuksiu į repo festivalį “KYLAM” Gataučiuose ir į mini festus Alytuje, Šakiuose ir Nidoje.

 

Kita interviu dalį apie repą, vienybę, betlus, koncertus ir Karpį rasite ČIA

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close