Nauja DainaNaujienos

Panevėžiečiai pristato naują dainą [Soundscape ir DŪ – Šešėlis]

Derintį darbą ir kūrybą – sudėtingas iššūkis, dėl kurio paragauti gardžių darbo vaisių tenka tik po kelių, ar net keliolikos mėnesių. Taip nutiko ir panevėžiečiams – Einarui Matijošaičiui ir Dovarui Nevardauskiui – praėjusią savaitę pristačiusiems naują muzikinį kūrinį „Šešėlis“.

„Improvizuodamas pianinu atradau du akordus, kurie užkabino išrutulioti melodiją į kažką rimtesnio. Tai nebuvo muzika, kuriama galvojant apie kažkokį konkretų atlikėją, tai buvo muzika atspindėjusi apie ką galvojau, kaip aš pats jaučiausi prieš porą metų rugsėjo mėnesį“, –- pasakoja Einaras.

„Man svarbu jausti instrumentalą, muziką, jo nuotaiką ir pagal tai dėlioti ką, kaip tekstu noriu pasakyti, – pasakoja Dovaras. – Jei Einaro sukurta muzika man nebūtų patikusi, tai šią dieną rezultatu nesidžiaugtume.“

Laikas kūrybai – prabanga

Šiuo metu Vilniuje gyvenantis Einaras pasakoja, kad nors muzikinė kūrinio „Šešėlis“ dalis buvo sukurta per vieną vakarą, ne visuomet įkvėpimas būna toks rezultatyvus.

„Kūryba tuo ir žavi – ji niekada nenuspėjama. Kartais gali sėdėti devynias valandas ir tik dešimtąją kažkas įdomaus užgims, o kartais atsisėdi – 15 minučių – ir jau kažką turi”, – sako muzikos kūrėjas.

Anot jo, kūryba laiko prasme yra prabanga. Būtent dėl to prireikė beveik poros metų, kad „Šešėlis“ galiausiai būtų publikuotas.

„Reikia ir tą gyvenimą pagyventi, darbą dirbti, vakarienę pasigaminti. Tada gaunasi, kad ne viskam atsiduodi 100 procentų, o tai labai jaučiasi“, – pastebi muzikantas.

„O kai kurie net ir šeimas, vaikų turi, – šmaikštaudamas priduria Dovaras. – Klausau Einaro ir man darosi liūdna, nes jis pasako karčią tiesą. Kartais nubudęs ryte bei pilnas energijos galvoji, kad po darbo sėsi ir kalnus nuversi, bet galiausiai pasiekus studiją – visas įkvėpimas jau būna užgoštas nuovargio.”

Abu kūrėjai sutaria, kad laikas tik padėjo dainai susigulėti ir klausytojus pasiekti jau subrandintai.

„Gal jei būtume dažniau susitikę, viskas būtų vykę greičiau, bet tuomet būtų kilusi didesnė grėsmė, kad kūrinys nebus toks išbaigtas. Aišku, visada yra prie ko prisikabinti, bet šiuo atveju išvengėme didesnių nesėkmių“, – atvirauja Sounscape psiaudonimo savininkas Einaras.

Nuomonės išsisikiria

Dovaras Nevardauskis muzikos pasaulyje ne naujokas. Jo kūriniai gerai pažįstami repo žanro gerbėjams, o ne vienas jaunasis atlikėjas ne tik Panevėžyje, bet ir kituose Lietuvos miestuose yra sulaukęs jo pagalbos dedant pirmuosius žingsnius muzikiniame pasaulyje.

DŪ pseudonimu geriau žinomas reperis pripažįsta, kad jiedu su Einaru planavo kartu išleisti net keturis kūrinius, kiek vėliau – net ir visą albumą, tačiau įvykus požiūrių ir asmenybių konforntacijai įrašytas, kol kas, tik vienas bendras darbas.

„Esame skirtingi – tiek amžiumi, tiek požiūriu. Tai ir padeda, ir kiša koją: viena vertus į tą patį kūrinį žiūrime iš skirtingų perspektyvų, taip parengdami geriausią jo variantą, kita vertus – sutarimui atrasti reikia gerokai daugiau laiko. Nesinori, kad tie kiti kūriniai prapultų, nes jie brandūs ir tikrai geri – tiek instrumentaline prasme, tiek mintimi. Su Einaru esame ir daugiau darbų nusimatę, tad tik laiko klausimas, kad jie pasieks klausytojus“, – tikina DŪ.

Kūrinio „Šešėlis“ muzikos autorius Einaras Matijošaitis – Soundscape, žodžių autorius Dovaras Nevardauskis – DŪ, dainoje skamba Dovaro ir Pauliaus Drabulio balsai. Visi trys su naujuoju kūriniu susiję muzikantai yra iš Panevėžio. Net ir dainos viršelis „Youtube“ platformoje – panevėžietės Ritos Raziūnaitės ant Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro stogo daryta fotografija.

Žymos

Susiję

Close