Albumai

Pas Eriką geras, malonus vokalas, bet kam repuot? SKAMP – „Hip hop proketas :Tolerancija“ [Koja Rec.; 2001]

skampVisą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti  https://www.pakartot.lt/#!/album/tolerancija

Šiaip jei ne žodis hip-hop ant viršelio, apie šitą projektėlį, rinkinuką ar kaip jis ten, mūsų saite nebūtų nė žodžio, bet kadangi paliestas hip-hop terminas, reikia pasakyti keletą jų. Visų pirma įdomus buvo sumanymas su ta tolerancija, hip-hopu ir užsienio kalbomis. Aišku iki originalumo jam toli, bet ką jau padarysi. Šiaip kai tik prasidėjo ši akcija, gatvėse atsirado posteriai, aš supratau, kad tipo kažkas parašys tekstus, geriausius išrinks ir duos galimybę įsirašyti studijoje, o po to bla bla bla.

Kaip matau viskas iš tikrųjų buvo kitaip. Kažkas prirašė tekstų (na gal tekstų autorių ne kabinsiu, nes aš nežinau ar jie tai darė dėl hip-hopo, dėl Skampų ar dėl gero pažymio iš kokios Prancūzų arba Vokiečių kalbos), kažkas atrinko geriausius, tada Skamp padarė muziką ir įdainavo tuos tekstus, bei padėjo jiems atsirasti parduotuvėse. Na galų gale Skamp vardas Lietuvoje, kol kas parduodamas. Visų pirma – kas kada pasakė Skampams kad jie moka “repuoti”? Nei vienas iš trijulės šito talento neturi. Antras dalykas, kas jiems pasakė, kad jie moka daryti muziką, kuri tilptų į hip-hopo rėmus. Na aišku jeigu ne pyzdint nuo kokiu mažai žinomų grupių, tipo, kas toje Lietuvoje pastebės…

Nesiginčiju, pas Eriką geras, malonus vokalas, bet kam repuot? Dainuok, taip bus visiems maloniau, kam lyst į daržą, kur ir taip pilna piktžolių. Atidarius CD, viršelyje pamačiau praktiškai po visais gabalais DJ Mamanios vardą. Kaip pvz “Ma Generation” jo darbas ganėtinai gerai jaučiasi, šaunuolis, gerai padirbėjo, bet yra gabalų, kur Mamos darbus pastebi tik žinodamas, su tokia pat sėkme tie brūžinimai ir garseliai galėjo būt nusampluoti.

Kas dėl tekstų, kaip jau sakiau, nejudinsiu šitos temos, pirma priežastis jau paminėta, antra, todėl, kad Prancūzų ir Vokiečių kalbos man tamsus miškas. Taigi, šiaip paklausyti šį dalyką galima, bet neverta.

Tai savotiška agitacija: “studijuokite užsienio kalbas, mylėkit ir gerbkit vienas kitą… bla bla bla ” Prieš porą dienų šnekėdamas apie šį albumą su vienu draugeliu atradau tokį terminą – vestuvių muzikantai. Tai va, man atrodo, kad Skamp tam tikra prasme savotiški vestuvių muzikantai. Gerai žinomi, gerai parduodami. Bet jie, pagal mane, užstrigo tuose remuose, jie gal ir norėtų daryti ką nors rimtesnio, bet negali – tai bus jų galas, nes masės taip iškart nebesupras savo dievų pasikeitimo, o tie “rimti” – nepriims. Galų gale, pagarba Skampams už gerus norus, už hip-hopo populiarinimą, bet gal darykit ką darėt. Grokit vestuvėse …

By MIRON

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close