AlbumaiNaujienos

PEOPLE UNDER THE STAIRS – “12 Step Program”[ Piecelock 70 Rec. ; 2014]

Puts12stepprogram
Puts12stepprogram
Ko gero kiekvieno hip-hop‘o fano kolekcijoje yra albumų ir atlikėjų, kurių pavadinimai yra geros nuotaikos sinonimai, mano fonotekoje puikuojasi šie vardai – A Tribe Called Quest, Ugly Duckling, Jungle Brothers, Jurasic 5 bei ilgametis favoritas – People Under The Stairs (PUTS). Būtų sunku ginčytis, kad nors vienas pastarosios grupės albumų neatitiko fanų lūkesčių. Vienas dalykas, kurį būtų galima sukritikuoti yra tai, kad per ilgus metus šios grupės iš Los Andželo kūryba labai nesikeitė, nors tas tiesą sakant man, kaip tik patinka. Ne tiek ir daug grupių metai, kurios metai po metų sugeba kurti kokybišką muziką.

„12 Step program“ pavadinimą galima suprasti labai įvairai. Albumo viršelis sufleruoja apie kokią programą čia kalbama, tačiau vis tiek įdomu ką būtent galvoje turi ši grupė, ypač prisiminus tų pačių The Roots koncepciją, kuriai dar ilgai mažai kas beprilygs.

Nors ant albumo viršelio matomas televizorius, klausant albumą daugiau girdisi radijo skleidžiamas triukšmas bei kiti garsai sukuriantys retro atspalvį. Prie viso to prisideda garsai iš žaidimų, įvairūs ritmai ir tai sudaro kelionės laike pojūtį. Turbūt ir patys PUTS yra pasinėrę į nostalgiją, po perklausos lieka malonus įspūdis. Jaučiuosi tarsi sugrįžęs daug metų atgal į laikus, kuriuos buvau pamiršęs dėl visų rūpesčių, problemų, rutinos bei naujovių.

Kaip įprasta, PUTS beveik viską sutvarkė patys. Prie mikrofonų tie patys Mike ir Chris, kurie taip pat buvo atsakingi ir už muziką, gal tik suvedimus ir kelias pozicijas atidavė į kitų rankas. O šiaip šį duetą galiu tik pagirt, vien už „Picture on my wall“ dainą, šį albumą galima dėti į auksinį rėmelį ir kabinti ant sienos, o ką jau kalbėti apie likusius 11 kūrinių, neprastesnių bei ne ką mažiau įdomių ir nuotaikingų.

Be visų nuostabių detalių šiame albume, vis tiek egzistuoja vienas keistas ir gan liūdnas akcentas. Tai dedikacija, kurią galime rasti albumo viršelyje. Chris ir Mike šį darbą skiria labai artimiems PUTS šeimai asmenims, kuriuos jie prarado albumo įrašinėjimo laikotarpiu – Rick Edmond ir Elijah Shaheed. Vienaip ar kitaip esame priversti prisiminti, kad einant laikui mes vis dažniau prarandam draugus, artimuosiuos, žmones, kuriuos matome kasdien ir kaip svarbu yra nepraleisti momento, kada gali pabendrauti su tais asmenimis bei tarti jiems gerą žodį.

Nepaisant kelių liūdnų momentų, viską susumavus galima teigti, kad albumas yra labai nuotaikingas, šiltas, smagus bei spalvotas, primenantis kelionę į praeitį su skraidančiu kadilaku. Puikumėlis – tokią išvadą galiausiai priėjau kalbant apie šį People Under The Stairs darbą, nors, kaip ir viskas gyvenime, jis nėra tobulas, bet didesnės kritikos išsakyti negaliu.

Tiesiog skanaus ir gero laiko praleidimo !

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close