Albumai

PHAROAHE MONCH – Desire [SRC/Universal; 2007]

Kaip ir prieš tai aptartas Common, Pharoanhe Monch gimė 1972 metais, tik tada jį visi vadino tiesiog Troy Donald Jamerson. Eilinis Queenso vaikas, studijuojantis gyvenimą gatvių pagalba. Būtent ten, gatvėj, jis pagavo hiphopo virusą. Bet tai nebuvo vienintelė lemiama nelaimė jo gyvenime, nes vieną dieną, po nesėkmingo apsilankymo kirpykloj, bendraklasiai nutarė, kad su nauja šukuosena Troy pasidarė panašus į šimpanzę ir ėmė jį pravardžiuoti ”Mon Chi Chi”. Vėliau ši pravardė sutrumpėjo tiesiog iki ”Monch”. Kita vardo dalis atsirado vėliau, kai Troy pradėjo studijuoti Egiptologiją. Maždaug tuo pačiu metu Monch susipažino su tokiu veikėju kaip Prince Poetry arba tiesiog Prince Po ir sukūrė dabar jau legenda tapusią grupę Organized Konfusion .Grupė spėjo išleisti tris albumus, kol 1997 metais Prince Po nutarė užsiimti solo karjera .Tą patį padarė ir Monch, pasirašydamas kontraktą su dar viena legenda – Rawkus Records. Būtent su Rawkus pagalba 1999 metais išėjo pirmas solinis Monch‘o albumas ”Intrenal Affairs”. Ir štai, po pakankamai ilgo laiko tarpo, krūvos tarpinių darbų, dienos šviesą išvydo naujas Pharoahe Monch albumas ”Desire”.

 

Mano ausims albumas gavosi labai spalvotas: melodingas ”Hold On” su nepakartojamu Erykah Badu dainavimu, uždegantis ”Body Baby”, požeminių vibracijų prisotintas ”What It Is”. Manau, kad albume Monche tikrai atsigriebė už metus pertraukos…Dvylika visais aspektais stiprių kūrinių, kiekvienas iš jų – skirtingas, turintis savo savitą skambesį.

 

Šnekant apie muzikinę pusę, Monch sukvietė būrį galbūt ne tokių gerai žinomų ir garsių žmonių kaip kad būtų galėjęs, bet kolektyvas išėjo išties puikus. Atsiminkit šiuos vardus: T.Jamerson, Lee Stone, Black Milk, Mr Porter, Bo ir netgi garsusis Alchemist, sukūręs titulinį albumo kūrinį ”Desire”. Neprasčiau skamba ir vokalinė albumo pusė. Kaip jau supratot, albume galima išgirsti Erykah Badu, taip pat tokius žmones kaip Showtime, Mela Machinko, tą patį Mr.Porter, Dwele ir Tone. Man labai patiko tai, kaip pastarieji trys mc buvo suderinti paskutiniame albumo kūrinyje ”Trilogy”: viena daina, trys vieno gyvenimo etapai, trys skirtingos nuotaikos…Galbūt dėl savo ilgio kūrinys ir netaps radijo hitu, bet jis yra geras.

 

Sunku pasakyti, patiko man albumas ar ne, greičiau kad taip, nes jame tiek daug stiprių, išliekamąją vertę turinčių kūrinių, bet iš kitos pusės visa ši įvairovė kartais primena nelogiškai sudėliotą rinkinį…Teik daug norėjosi sudėti, tiek daug, kad kartais pradeda atrodyti, ar nebūtų geriau susiaurinti diapazoną…

 

Bet kokiu atveju albumas išėjo vertas dėmesio. Manau, kad Monche užtvirtino savo, kaip vieno iš hiphopo klasiko, titulą…Rekomenduoju, nepasigailėsit paklausę.

 

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close