AlbumaiNaujienos

Pirmas po 16-kos metų… savaitės albume [Gang Starr – One Of The Best Yet] #71

Hiphope, o gal ir ne tik – yra tokia tendencija, kad netgi po atlikėjo mirties, jo leidybinė veikla nesustoja, o kai kurie po mirties sugeba išleisti daugiau nei per visą savo gyvenimą. Problema, kad labai dažnai ta kūryba nėra kažkuo ypatinga. Surenka chebra viską, ką randa palikto ir bando lipdyti, perdarinėti, perrašinėti. Įdomu, ką patys atlikėjai pasakytu apie savo pomirtinę kūrybą. Kaip patiktų  2Pac, Biggie arba Sean Price tai, ką jų draugai ir šeimos leidžia po jų vardu. Na bet yra kaip yra, jų fanai labai dažnai vis tiek aktyviai viską perka, tokiu būdu palaikydami mėgstamų atlikėjų šeimas ir tai yra puiku.

Prieš kurį laiką interneto platybes pasiekė gandas, kad legendiniai Gang Starr išleidžia naują savo albumą, pirmą po 16-kos metų, pirmą nuo Guru mirties. Pasirodė pirmas daug žadantis singlas, po to antras… prasidėjo išankstiniai pardavimai. Ir štai prieš savaitę internete buvo paleistas, tas žadėtas ir ilgai brandintas naujas Gang Starr darbas, kurį džiaugiamės ir pristatydami jums šią savaitę.

Išties albumas gavosi labai smagus… taip, kartu su juo atsirado DJ Solar nepasitenkinimo banga, nes būtent su juo paskutinius metus dirbo Guru. Solar buvo pareiškęs, kad Guru vokalai buvo pavogti iš jo, reikalavo, kad jo vardas irgi atsirastų ant naujo albumo viršelio. Buvo dar ir Guru laiškas, kuriame jis pareiškė, kad nenorėtų, jog DJ Premier turėtų, ka nors bendro su jo pomirtine kūryba.. Bet vėliau pasirodė, kad tai buvo “fake – falshivke” ar kaip bepavadinti tą klastotę. Bet kokiu atveju albumas gavosi išties išskirtinis ir tik todėl mes kalbam šiandien apie jį.

Premo padarė išties gerą darbą su šiuo albumu. Jis klausosi labai natūraliai ir harmoningai, jis padarė albumą, taip tarsi jis buvo įrašytas 90-tųjų vidury, kabinantys už dūšios bytai, puikios Guru vokalinės partijos, burys gerų svečių, tarp kurių tokie vardai kaip M.O.P., Q-Tip, Group Home , Royce da 5’9, Jeru The Damaja , J.Cole, Big Shug, Talib Kweli ir keletas kitų. Svečių gausa tokiu atveju yra gan suprantama + jau turbūt supratot, kad buvo verta laukti.

Kiek suprantu dauguma iš Guru vokalinių partijų, buvo įrašytos paskutiniais jo gyvenimo metais, kai jis įrašinėjo savo naują solo darbą kartu su minėtu Solaru. Panašu, kad albumas turėjo būt neblogas, nors tiesą sakant – jų bendri darbai niekada  taip ir netapo klasika. Jie buvo geri, bet jiems buvo sudėtinga prilygti Gang Starr klasikai arba Jazzmatazz albumams. Tas faktas, kad Premier gavo galimybę prikelti visą tai antram gyvenimui išties džiugina. Nors iš kitos pusės nesinori, kad po metų atsirastų dar vienas, o po to dar vienas Gang Starr albumai, nors kas ten žino – gal ir jie būtų super.

Gang Starr, Guru and DJ Premier, San Fransisco, United States, 1991. (Photo by Martyn Goodacre/Getty Images)

Na štai gal ir tiek. Vieniems, tokiems kaip mes – tai bus gera proga prisiminti senus gerus laikus, kitiems susipažinti su nauju vardu ir pasigilinus į Gang Starr istoriją, pabandyti suprasti, kodėl jie laikomi legendine grupe.

Taigi skanaus  ir geros perklausos, jeigu dar nespėjote paklausyti!

Tradiciškai dar daugiau šviežio ir įdomaus HH rasite klausydami Gatvės Lygą tiesiogiai arba laidų įrašus –> https://www.mixcloud.com/discover/gatves-lyga/. Laidos svečias BROO (JBC). Taip pat nepamirškite balsuoti ir už Gatvės Lygos top 10 –> https://gatves-lyga.lt/lt .

 

Žymos

Susiję

Close