Albumai

PLAN B – Who needs actions when you got words

2006 metai atnešė dar vieną puikų debiutą,vėlgi iš D. Britanijos. Ben Drew pagal pasą, Plan B plačiajai auditorijai, Rytinio Londono sūnus ir auklėtinis, padovanojo mums toki dalyką kaip ”Who needs actions when you got words”, albumą, sukėlusį daug kalbų, palyginimų (vienas iš jų – su Eminem‘u, kas man asmeniškai keista ir truputį juokinga), kuris pagaliau atsidūrė ir mano rankose, o neužilgo ir grotuve…

Iškart prisipažinsiu, kad prieš pirkdamas šį albumą negirdėjau iš jo nei vieno gabalo ir nežinojau, ko tikėtis (gal tik viršelis nuteikė išgirsti kažką ne visai įprasto), o šiaip –tobula rasa. Na, o tai, ką išgirdau prasukęs šį diską, visai patiko, tik nuo kelių praklausimų saulė šviečia ne taip ryškiai… Na, o dabar  apie viską iš eilės – ganėtinai rami muzika, pagardinta akustinės gitaros skambesiu (kuria pats Plan B ir groja), techniškas repavimas, kai kur lyriški priedainiai. Viskas skamba taip, lyg tai būtų ganėtinai lengvutis albumas, bet čia tam kelią perbėga tekstai. Jokių klubų, jokių brangių automobilių ar dviejų pirštų storio auksinių grandinių, vietoj jų – purvinos Londono gatvės, nepilnamečiai nusikaltėliai, narkotikai, griaunantys žmonių gyvenimus… Visa virtinė (tikrai ne gražiausių) istorijų iš šiuolaikinės Britanijos gyvenimo. Viskas papasakota stipria kalba be jokių gražių žodelių. Pozityvo mažai. Tiesą pasakius, galbūt vertinčiau tuos visus tekstus gan skeptiškai (a la kaip pas mus viskas blogai), bet paskaitęs laikraščius ar pažiūrėjęs žinias (turiu omeny UK), pradedi suprasti, kad taip ir yra, gražaus nedaug.

“Who needs actions when you got words” – niūrokas, galbūt vietomis net depresyvus, bet labai nuoširdus darbas, savotiškas protestas ir iššūkis gyvenimui, pasakojimas apie tai, kaip būti neturėtų…Gera muzika, geri tekstai, gera technika – visi ingredientai vietoj. Tik kad nuotaikos šiuo albumu nepakelsit, bet ne tam jis ir buvo kurtas.Verta turėt.

 


TRACKLIST:

1.Kidz

2.Sick 2 Def

3.No Good

4.Dead and Buried

5.Mama (Loves a Crackhead)

6.Charmaine

7.I Don’t Hate You

8.Everyday

9.Tough Love

10.Where Ya From?

11.No More Eatin’

12.Missing Links

13.Couldn’t Get Along

14.Who Needs Actions When You Got Words

 

 

Autorius Ra-Jah

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close