AlbumaiNaujienos

Pozityvus istorijos vadovėlis. PHOENIX – “Пеплом по Ветру” apžvalga [PHOENIX Prod.; 2015]

pheonixJeigu vieną ramų vakarą prieš didelę ir gal net paskutinę audrą, pas mane užsuktų Dievas puodeliui arbatos ir paklaustų, ką vertėtų išsaugoti prieš didijį apsivalymą, mano rekomendacija būtų – Phoenixą. Kodėl? Nes jis yra tikra pozityvo bomba. Jeigu egzistuotų panacėja, ji greičiausia būtų jo viduje. Aš nelaikau jo šventuoju, bet iš visų žmonių, su kuriais man yra tekę gyvenime susidurti, jis yra arčiausiai to.

Ir iš tiesų keista, kodėl jis susiejo savo gyvenimą su Hip Hopu. Kodėl ne kunigas ar savanoris padedantis Afrikos vaikams? Bet jo sprendimas buvo veikti per Hip Hopą ir taip padėti žmonėms, gydyti ir gelbėti juos savo žodžiais ir muzika.

Turbūt atėjo ta diena, kai Phoenix‘as nutarė generalinę tvarką savo kompiuteryje ir stalčiuose su kompaktais. Po kurios sėkmingai į interneto platybes paleido savo kūrinių rinkinį (bootleg formatu), į kurį sudėjo visa, kas jo manymu buvo geriausia per tą laikotarpį (2005-2014 metus). Nepamanykit, kad tai yra viskas, ką jis įrašė. Toli gražu ne. Per tokį laikotarpį Phoenix‘as turėjo ką veikti ne tik kaip MC ar muzikos kūrėjas. Tačiau nenukrypkime nuo temos. Šio rinkinio tikslas ne tik atlikti tvarką, bet ir priminti apie save prieš antrąjį solinį ir naująjį grupės SHPIL albumus. Tarsi tai būtų apetaizeris prieš pagrindinį patiekalą.

Vien peržvelgus tracklist‘ą mane užplūdo prisiminimai, nes Phoenix‘as savo albume surinko tikrą Lietuvos rusakalbių dreamteam‘ą! Apie kai kuriuos net buvau jau pamiršęs, o kitų skambesys taip pasikeitė, kad net keista juos taip girdėti. Ko gero, tai pagrindinis šio rinkinio pliusas, bent jau man.

Macej – mano kaimynas iš Naujosios Vilnios, BDB Squl (skanaujantis meilę ir gyvenimo maonumus Ritm bei kažkur dingęs Geepa), senokai girdėti Natan ir Strizh, barzdotas modelis ir gatvės šokių guru Razum, ZL (Zamazanye Lica), Phoenix‘o bendražygiai Rusyj ir Odegov (aka Amiko), klaipėdietis Q, šekspyras iš Lentvario – Moo, legendinis Termit, pirmojo Lietuvoje MC Battle nugalėtojas Demi, Snoop Dogg‘o korišas iš Lietuvos Damani, lietuviakalbiai Project Undersky, Fryk, Coras ir net veteranas Svaras bei eilė kitų MC. Ne rinkinys, o istorijos vadovėlis! Apie kiekvieną iš šių atlikėjų ar grupių galima kalbėti ilgai ir nenuobodžiai. Vieni tęsia savo veiklą, o kitų gyvenimuose atsirado naujų rūpesčių ir jų beveik nebegirdime… Tačiau čia… Jie visi vienoj vietoj! AČIŪ vien už tai!

Aišku rinkinyje yra ir keistokų kūrinių, tokių kaip saldutėlis „Net net net“ kartu su Sasha Song arba improvizacija paremta Salt‘n‘Pepa gabalu, o dar tas tribute‘as grupei Pompa „Sdelal delo“. Suprantu, kad kiekvienas kūrinys – tai Phoenix‘o, kaip atlikėjo, istorios dalelė, bet bendram fone šie kūriniai man pjauna ausį.

Kalbant apie Phoenix‘ą kaip MC, jis turi savo lengvai atpažįstamą stilių, kurį jis karts nuo karto stengiasi pagyvinti naujomis detalėmis, bet per tą gerą dešimtmetį iš tikrųjų jokių radikalių pokyčių neįvyko. Iš kitos pusės – kam iš naujo išradinėti dviratį? Turi savitą stilių, jo ir laikosi.

Analogiškas, verčiantis linguoti stilius pastebimas ir jo kuriamoje muzikoje. Jis tobulėja, mėgsta eksperimentuoti, keičiasi etalonai. Bet tai juk normalu, kai kalba eina apie gerą dešimtmetį kūrybos. Išties labai nekantrauju išgirsti jo antrąjį solinį ir naują SHPIL albumus, įdomu kaip visa tai skambės. Šiais laikais žmonės tapo labai išrankūs, kas reikalauja iš MC ir grupių daugiau kūrybingumo ir inovatyvumo, todėl kartais labai sunku pateisinti klausytojų lūkesčius.

Galima būtų paliesti kiekvieną gabalą šiame albume ir apie jį kalbėti ir kalbėti, bet siūlyčiau tiesiog pasiklausyti šio rinkinio, tuo labiau, kad jis yra laisvai prieinamas internete. Ir tiem, kas nėra susipažinę su ruskalbių repu Lietuvoje, Phoenix‘as suteikia unikalią galimybę išgirsti, koks jis buvo, yra ir bus ateityje.

Nuoširdžiai rekomenduoju šį puikų rinkinį, kuris man pačiam sukėlė daug gerų prisiminimų…

P.S. Jeigu jums patiko šis rinkinys, rekomenduoju pasiklausyti ir Ritm‘o neišleistų gabalų rinkinį „НеизданоYo!“, kuris pasirodė šių metų pradžioje (visą rinkinį galite rasti YouTube).

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close