Albumai

Prašymas buvo gerai įsiklausyti tekstus. G&G SINDIKATAS – „Betono sakmes“ [Bomba Rec.; 2002]

betono sVisą albumą galite rasti ir legaliai prisiminti https://www.pakartot.lt/#!/album/betono-sakmes

Na ką, panašu, kad va ir atsirado tas trečias Sindikato albumas. Kai jis pateko pas mane į rankas, manęs paprašė poros dalykų. Pirma, kad albumas ne patektų į svetimas rankas arba internetą iki jam pasirodant viešumoje, o antras prašymas buvo gerai įsiklausyti tekstus bei gerai klausytis… Gabri, patikėk aš įvykdžiau prašymus, ypač paskutinį . OK. Šiaip aš tikėjausi, kad albumas eis tuo pačiu keliu kaip ir antras albumas, na arba tas pirmas singlas “1as kraujas”… o čia tau na… oi sunkiai bus Bombai parduoti, per mažai komercijos, oi per mažai… Ir nepagalvokit, kad tai blogai… Pradedam.

Pagal mane albumas dalinasi į kelias dalis, be to, tos dalys ganėtinai ryškiai išskaldytos. Pirma partija, taip sakykim G&G sektorius, tai gabalai, kuriuose galima išgirst visus tris Sindikato MC ir muziką, kurią padarė DonCiavas, taigi jeigu konkrečiau tai “1as kraujas” , “Vokiečių gatvė” na arba kažkodėl ne labai gulintis man prie širdies “Kol Širdis Plaka”, taigi trys gabalai, kuriuos galima pavadint savotiškais alia komerciniais, nes nors tekstas ir ne apie tačkas ir bobas, šituos gabalus lengviausia prastumti į radijas ir topus. Aš nesakau, kad tie gabalai – šūdas, toli gražu – tai geri, kokybiškai padaryti gabalai, su daugumoje protingais tekstais. Kas dėl “Vokiečių Gatvės” – malonus gabalas, itin tinkantis Vilniaus jaunimui, kuriam dabar tokia svarbi ta problema dėl viešo alaus gerimo. Taigi trys gabalai, kurie gros gatvėse, kurie negrūzina, kurie atitinka daugumos reikalavimus. Manau, kad reikėtų paaiškint, kodėl gi tas trečias gabalas man ne prie širdies. Kiek suprantu gabalo idėją… Kasti, na nors šitam gabale reikėjo atsikratyt “kaukės” …

https://www.youtube.com/watch?v=JJVN1JCf1rc

Antra grupė.  Pushaz, keli gabalai, kurių muzonas pagrinde DonCiavo, tekstai Pusho, šiaip stipriai jaučiasi ką jis klauso, nes visi gabalai ganėtinai energingi, greitas repavimas… Kadangi aš nemėgstu Jay-Z ir t.t., manęs jie “neveža”, bet reikia pripažint, kad Pushaz – vienas iš geriausių MC mūsų tėviškėje, tekstuose aišku taip pat pakanka makarų… Šiaip kartais šitas albumas man primena komiksus arba kokius japoniškus multikus, kur lyg ir realybė, bet iš paprasčiausio kišeninio peiliuko padarytas afigenas ginklas, bet koks senas įbrėžimas = karo randas, kraujas iš nosies – mirtini sužalojimai. Trumpiau tariant, karts nuo karto chebra nušoka nuo realybės arba pagražina ir išryškina. Ypač didelis megėjas pafantazuoti savo tekstuose ponas Kastetas, kuris atstovauja trečią albumo dalį.

Oi Kasti, Kasti kada pavargsi fantazuot ir kurt dirbtinį žmogų vardu Kastetas, nors jeigu tos fantazijos būtų pateiktos kaip “FM hitas ” gabale, viskas dar būtų čiki piki, nors be paaškinimo, sunku iškart įkirst kame ten reikalas, painus gabaliukas. Nors kartu norėčiau ir pastebėti, kad šiame albume tavo tekstuose daugiau realybės.

Sekantis albumo padalinys – Ponas Svaras. Stiprus, atidirbas, natūralus vokalas, protingi filosofiški tekstai, kas įdomu – beveik visi, taip pavadinkime “Svaro gabalai” įrašyti ne ant DonCiavo instrumentalų. Šiaip chebra teisingai padarė, kad leido “zasvetitsia” savo albume ir kitiems prodiuseriams ir musicmeikeriams, tarp kurių DJ Mamania su savo pirmais bandymais ir muzonu tokiam gabalui, kaip “Fuck you”, ant kurio savo raimus uždėjo Svaras. Ganėtinai griežtas tekstas, griežtas vokalas ir ganėtinai gerai susiliejantis su juo Mamos muzonas. Na turėsim savo DJ Vadimą arba Babu, malonu… Sekantis muzdarys, tai Vaiperis arba tiesiog VPR, kuris padarė net du instrumentalus šiam albume, kurie prie viso to eina pačiame gale, vienas po kito, geras grand finalas.

Pirmas gabalas: “Siela-Kulka”, puikus solinis Svaro gabalas, gal sunkokas, bet man patinka. Na o antras – “Vilnius 2002”, savotiškas “Jo Didenybės Miesto” pratęsimas, kuriame be Svaro surepavo ir pats muzono autorius VPR ir jo korišas, vienas iš geriausių undegraundinio maiko atstovų – Šmekla. Amžinai girtas, apsipūtęs ir su šypsena klajojantis tarp abstrakcijų ir daugumai nesuprantamų išsireiškimų. Bet šiaip gabalas geras. Taigi taigi Grand Finalas. Sekantis “muzdarys” Neekoteen’as iš tokios kultinės Vilniaus grupes kaip LiL CROO. Tie kas mėgsta rusakalbį hip-hopą, turėtų juos pažinoti, o kitiems tai manau bus malonus atradimas, aišku jeigu supranta tekstus, nes gabale dar repuoja Zhora, LiL Croo Mc. Zhora be to, kad puikiai moka repuot, turi savo veidą ir dar rašo gerus tekstus.Taigi “Pažadink Šitą Miestą”- dar vienas itin stiprus gabalas albume, šiaip gerai kad chebra surizikavo išleist gabalą su rusakalbiais, malonu. Taigi Svaras nepasišiko, jo dalis ganėtinai slidi ir čia be kažkokių bajerių bus pasakyta…

Sekančią dalį atstovauja DJ Mamania, kurio sugebėjimai prie „teiblų“ vis tobulėja ir tobulėja, kada jis randa laiko, tarp koncertų, mokslų ir autografų dalinimo lieka malonia paslaptimi. Mamos dėka albume atsirado keletą puikių intarpų ir beveik kiekvienam gabale – gera dozė scračų, kurie priduoda muzikai ir bendrai albumui gyvumo. Tai yra „tai“ – ko trūksta daugumai gabalų irašytų mūsų tėviškėje. Taigi Mama vertas pagarbos savo amato atstovas ir tai, kad albumas geresnis už senus – ganėtinai didelis ir jo nuopelnas.

Kas liečia DJ pusę albume, kaip ir antram Sindikato albume yra DJ Trick su ganėtinai tipišku jam gabalu, tokiu pat lėtoku ir sunkoku, kaip ir pats Trickas. Tikėsimės, kad kitame albume bus ir prodiusinių Tricko darbų, nes kiek aš žinau – jis jau varo link to… Pagyvensim- pažiūrėsim.

Taigi va ir atėjo laikas užbaigt mano gal šį kartą kiek padriką ir chaotišką recenziją.  Suprantama, atsiras “už” ir “prieš”, kad vėl bus kažkiek „bazarų“ apie šį albumą, bet tai gerai, tai gyvenimas, be kurio nebūtų jokių betono sakmių ir tt…

Reikėtų, kad atsirastų dar tokių grupių, kaip Sindikatas, vis būtų įdomiau. Chebra laužykit monopoliją ir diktatūrą…

By MIRON

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close