Nauja DainaNaujienosStraipsniaiVideo Klipai

Premjera: „8 Kambarys“ pristato dainą „Namelis ant kalvos“

8k_spaudai5Šią savaitę repo grupės „8 Kambarys“ nariai kalendoriuje žymisi ne tik žiemos pradžią, bet ir naujo kūrinio „Namelis ant kalvos“ premjeros datą. Artėjant metų šventėms Karolis Talutis-Talaz ir Deividas Alejūnas-Corsalis nusprendė savo muzikos gerbėjams padovanoti prisiminimais dvelkiančią dainą apie namus. Anot jų, premjeroje namai simbolizuoja ne erdvę, o jausmą. Nesvarbu, kur žmogus gyvena, namai yra ten, kur jis jaučiasi saugus ir laimingas.
Dainos idėja gimė visai netikėtai Karoliui eksperimentuojant įrašų studijoje su garsais. „Kažkodėl tuo metu norėjosi dainą sieti su lietumi, tačiau vėliau tema peraugo į namus. Kuriant dainas mes specialiai neieškome įkvėpimo, neretai naujas idėjas padiktuoja įvairūs garsai, kurie sužadina emocijas“, – sako Karolis. Kartu su Deividu jie kuria tekstus visoms dainoms bendrai ir žodžiai dažniausiai susidėlioja ne vienu prisėdimu. Ši daina atlikėjams ypatinga, nes tekstas tarsi pasirašė pats.
„Vieni emigracijoje ilgisi vaikystės namų, kitiems namai siejasi su bendraminčiais patinkančioje veikloje. Kai esi namuose, nekreipi dėmesio į tai, ką kiti galvoja ar kalba. Tarsi atrandi ramybę. Kiekviename miestelyje būna toks namas, apie kurį visi kalba, bet nežino kas jo viduje. Galbūt kažkas to namo gyventoją vadina atsiskyrėliu ir keistuoliu. Galbūt tas namas tik kitiems atrodo nejaukus, tačiau kažkam tai pati geriausia vieta pasaulyje su jį lydinčiais gražiausiais prisiminimais“, – pasakoja Deividas.
Reperiai sako, kad jiems namus atstoja studija „8 Kambarys“, kurioje jie įrašinėja dainas jau kelerius metus. Pasak jų, kai paskęsti įdomioje veikloje, neriboja jokios sienos, gali sukurti ir nuveikti daug įdomių dalykų. Nors visada gerai išeiti iš savo komforto zonos, dar smagiau sugrįžti namo. Tam, kad naujas kūrinys sukeltų dar didesnę ekspresiją, atlikėjai sukūrė ir vaizdo klipą.
Grupės vadybininkas Ričardas Fedasiukas atskleidžia, kad naujasis kūrinys vizualiai pristatomas kiek kitaip nei įprastai pripratę klausytojai. „Pastaruoju metu pastebėjau, kad mūsų aktyvūs klausytojai sukuria ir talpina internete savarankiškai kurtus video su „8 Kambarys“ kūrinių žodžiais, todėl naujausiai dainai sukūrėme būtent tokį vizualinį apipavidalinimą, kurį papildėme užkulsių kadrais iš fotografės Airos Klungytės organizuotos Deivido ir Karolio fotosesijos premjerai“, – pasakoja R. Fedasiukas.

O Deividas ir Karolis prisipažįsta, kad jų kūryba keičiasi ir tampa vis melodingesnė. „Stengiamės tobulėti, o tai, kad judame teisinga linkme, rodo besiplečiantis klausytojų ratas“, – džiaugiasi grupės „8 Kambarys“ nariai. Pasak jų, naujas kūrinys yra šiek tiek brandesnis, stilistika galbūt primena dainą „Einu iš proto“, tačiau visose dainose prioritetas teikiamas jausmui ir jo sužadinimui žodžiais bei garsų deriniais.
Premjeriniame kūrinyje galima išgirsti ir naujų skambesių. Šiame kūrinyje atlikėjai nusprendė įkomponuoti džiazo motyvų ir neslepia, kad ateityje jų dainos ne tik apsiribos hip hopu – daugiau spalvų įneš ir kitokie muzikos stiliai.

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close