Albumai

PROJEKT UNDERSKY – “Rankraščiai nedega” [MiestoMuzika.LT / 2008]

Na, šiandien man pasisekė, iš pradžių Medono albumas, o dabar ne mažiau įdomesnis, bet visiškai kitoks Projekt Undersky albumas.

 

Tiesą sakant, tai antras kartas, kai aš rašau recenziją šiam albumui. Bet kadangi pirmas kartas buvo pakankamai trumpas, norėdamas atiduoti savo duoklę ir pagarbą vyrukams, aš rašau dar kartą.

 

Ko gero, tai vienas iš pirmų pakankamai profesionaliai atliktų ir pateiktų internetinių albumų Lietuvoj, būtent su šiuo albumu pradėjo savo veiklą Miesto Muzika (net nežinau, kaip apibūdinti šitą kūrėjų susibūrimą, tik įdomu, kiek jis bus stabilus, ar atsiras tas atraminis žmogus arba idėja, sulaikanti visus kartu). Iš dalies man buvo gaila, kad toks įdomus albumas buvo atiduotas į internetą, man taip patinka laikyti rankose tuos diskus, tik tada jauti užbaigtumą. Mano laimei, man į rankas pateko vienas iš limituotu kiekiu pagamintų šio albumo gamyklinių variantų, su viršeliu ir blizgančiu disku.

 

Jeigu gerai atsimenu, savo garbinga kelią du vyrukai Artless Sound Manner (grupės muzikos kūrėjas) ir Mc Messir pradėjo su dar naminėmis sąlygomis įrašytu, dabar jau savotiška legenda tapusiu “Budapest 56” . Vėliau tas pats kūrinys, patekęs į studiją ir apaugęs dar vieno MC, Fryko raimais ir DJ Neuro skrečais, sugrįžo dar kartą. Manau nesumeluosiu, jeigu pasakysiu, kad būtent dėka šios dainos, dėl jos idėjos, dėl skambesio grupė sugebėjo taip greitai padaryti sau vardą, netgi patekti tarp nominuotų į kelis apdovanojimus ir kai kur netgi laimėti (kalba eina apie Pravda ir A-LT)

 

Grupės ir albumo pliusas numeris vienas asmeniškai man yra muzikos kūrėjas, keistoka, savita asmenybė, bet, kaip bebūtų keista, jis ir jo muzika labai gerai pražydo hiphopo rėmuose. Manau, kad poną Artless Sound Manner mes dar išgirsim ir pagirsim atskirai. Jeigu ne tokie kaip jis, pas mus hiphope kartais būtų labai nuobodu.

 

Kitas ne mažiau svarbus albumo pliusas tai Messir. Vėlgi keistokas veikėjas, klaidžiojantis po savo raimų ir minčių džiungles…Keistokas futuristinis skambesys, nemenkas apkrovimas smegeninei. Manau, kai kuriems gali neužtekti kantrybės arba sugebėjimo išlaikyti koncentraciją visam albumui.

 

Mano pagyrimai albumo svečiams – Frykui  (vienas iš MiestoMuzika.lt idėjinių guru), senukui Svaras, žmogui, dalyvaujančiam visur – Pheonix, žaviai merginai Amėjai ir Jauniui. Ir vos nepamiršau, DJ Neuro, kurio skrečai irgi gan įdomiai pagardino bendrą albumo skambesį.

 

Gerai, kad albume muzikos kūrėjas nėra įkištas į antrą planą, kiekvienas turi savo tribūną, savo teisę į žodį ir saviraišką.

 

Na štai, toks tas Projekt Undersky albumas, keistokas, įdomus, kitoks, reikalaujantis pagalvoti, pamatyti pasaulį jo kūrėjų akimis. Puiku…Mūsų hiphopas gali pasigirti dar vienu perlu , o aš galiu tik parekomenduoti jį jums ir laukti naujesnių darbų. Nors, kiek galiu spręsti, jų kelias su laiku nutols nuo įprasto mums hiphopo, bet netgi tada tai vis tiek bus pakankamai įdomu.

Lietuvoj taip reikia tokios spalvotos muzikos…

 

Žymos

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close