Straipsniai

Proof.Gyvenimas,kuryba,mirtis

DeShaun Holton (Proof) gime 1975 m. Spalio 2 d., jis buvo gyvybiškai svarbus D12 narys ir Eminem dešinioji ranka , dažnai koordinavo jo pasirodymus , tayp pat visuomet budavo kartu su juo ant scenos , per Eminem solinius pasirodymus.Proof/Big Proof/Derty Harry buvo stulbinantis freestyle’eris ir 1999 m. Detroite vykusio konkurso 1999 Freestyling laimetojas , kuris ji ir paverte viena ryškiausiu ir labiausiai atpažystamu personu Detroito hip-hop’o pasaulyje.

Proof buvo vienintelis D12 narys vaidines novatoriškoje , biografineje Eminem juostoje “8 Mile” , ten jis atlieka Lil’Tic vaidmeni , taciau tik labai trumpam pasirodo filmo pradžioje ir pabaigoje.Tuo tarpu Mekhi Phifer charakteris Sweet atitinka Proof realybeje , bei vaizduoja Eminem (filme Jimmy Smith) ir jo santykiu pletojimasi.

Proof sekme neabejotinai nera vien tame , kad jis artimai bendravo su Eminem , kuriam kritikai vienu metu norejo perduoti 2pac (Amaru Shakur) karuna , jis buvo neatsiejama detroito underground’o dalis dar iki tol kai tapo D12 nariu ir nacionaline , bei pasauline žvaigžde.

Proof buvo pats stambiausias Detroito Mc ir Mc Battle’u vykusiu Hip-Hop Shop klube vedejas , bei šeimininkas.Ten jis ir sutiko Eminem kuris ateityje tapo žinomas ne tik kaip viena stambiausiu hip-hop’o figuru , bet ir pati didžiausia anomalija visoje pasaulio muzikos istorijoje ir bus žinomas kaip Eminem/Slim Shady/Marshall Mathers.

“Mes visi pažinojome vienas kita kai augome Detroite” prisimena Proof. Jis ir pastumejo Eminem i Mc Battle’us.Jo sugebejimai sukele šurmuli gatvese , visi tik apie ji ir kalbejo.

Tai buvo ypac svarbus kozeris ju ateiciai , nes taip apie ji sužinojo prodiuseris ir atlikejas , dabar ir neatskiriamas Eminem bendražygis Dr.Dre. Eminem pasiraše kontrakta su Aftermath/Interscope Records.

Nepaisant ikalbinejimu , Eminem atsisake hip-hop’o keliu eiti vienas , nes ji ir D12 “chebryte” siejo nepaprasti ryšiai ir neužilgo pasirode debiutinis D12 albumas “Devil’s Night” , kuris buvo išleistas per Eminem label’a Shady/Interscope Records 2002 m.
Šis debiutinis šešeriukes albumas buvo parduotas 4 milijonu tiražu visame pasaulyje ir tapo multi-platininiu.

Antrasis , taip pat multi-platininis ju albumas “D12 World” buvo išleistas 2004 m.

Proof karta pasake “Negalvokite apie pasaulio realybe,tuo pasirupins D12”

2004 m. jis sugalvojo ikurti savo label’a “Iron Fists Records” ir išleisti savo pirmaji solini CD “I Miss The Hip-Hop Shop” .Veliau , 2005 m. jis išleidžia nauja albuma “Searching For Jerry Garcia” . Pasekoje albumo pavadinimo , albumas i prekyba buvo išleistas 2005 m. balandžio 9 d., ta diena kai suejo lygiai 10 m. kai mire Jerry Garcia (be galo garsus , amerikieciu kilmes gitaristas).Jo albume buvo kuriniu , irašytu kartu su daugybe kitu kultiniu Mc (Method Man , Nate Dog , Eminem , 50 Cent , Obie Trice , Mc Breed ir žinoma visais D12 nariais).Proof šio albumo pavadinimu norejo išreikšti pagrindine prigimtine žmogaus teise – LAISVE , laisve i viska ir kartu primena , kad reikia didžiausia demesio dali kreipti i tai kaip gyveni tu pats ir nors kartais susimastyti apie savo ateiti.

Proof karta išreiške toki savo pastebejima “Nepaisant to , kad jis buvo genijus (Jerry Garcia) , jis mire nuo narotiku,streso ir bado.Vienu ar kitu metu mes visi perejome bent jau viena iš šiu dalyku , taigi visuose mumyse yra bent jau maža Jerry Garcia dalelyte.”

Šis albumas susidejo iš hard-core hip-hop’o , nerupestingo roko , bei susimastyma keliancio džiazo , su gyvais instrumentais , kurie leido atskleisti jo sielos gelmes ir nenugincijama jo talenta.

“Aš noriu parodyti , kad hip-hop’e galima šneketi daugiau nei viena tema.Repavimas apie automobilius ir prabangius Rolex’uz jau galutinai igryso”sakydavo šis nuostabus Mc , iš didžiosios raides.”Tu gali išsiskirti iš visu , bet vistiek sekmingai pardavineti savo irašus”.Šiai frazei Proof buvo tikru tikriausias gyvas irodymas.

Proof gyvenima seke ištisa skambiu ir teisingu fraziu kanonada.
Štai dar viena “I’ll be damn if i lose another man from my clan”.Ši fraze yra apie viena D12 nari Bugz 97 (R.I.P) , kuris žuvo susišaudymo metu.Taciau taip ir atsitiko , D12 klanas neteko dar vieno nario ir tai buvo pats Proof , tas pats žmogus kuris ir ištare ta fraze.Ji atsigreže prieš ji pati.Proof žuvo š.m. balandžio 11d. , apie 04:00 val. kilus susišaudymui Triple C klube , kuris jau seniai garsejo panašiais atvejais , Detroite .

Iš pradžiu sklido gandai , kad buvo sužeistas ir kitas D12 narys Bizarre.Taciau gandai nepasitvirtino , Bizarre liko sveikas ir gyvas. Vienas iš ju , žmogus kuris taip pat žuvo susišaudyme (Keith Bender – karininkas,seržantas), tuo metu klube švente pasveikima po sunkios širdies ligos.Deja neilgai tepasidžiauge. Susišaudymas kilo del to , kad Proof nepasidalino bilijardo stalo, su kitais trim vyrukais.Tiksliai nežinoma ir tubut niekada ir nebus kas pirmasis pradejo konflikta , taciau pati susišaudyma sukele Proof.Iš pradžiu konfliktas kilo tarp Big Proof ir Keith Bender.Pacioje pradžioje konflikta bandyta išsiaiškinti kumšciais , taciau veliau Proof išsitrauke ginkla ir paleido kulka tiesiai Keith i galva , taciau per stebukla kuri laika jis dar išliko gyvas ir su tokia trauma , palyginus ilgai gulejo ligonineje , nors ir kritines bukles.Proof fortuna nenusišypsojo netgi tiek.Jis mire ligonineje taip ir neatgaves samones.Proof pašovus kitu dvieju kariškiu drauga , vienas iš ju (Mario Etheridge) tikru tikriausiai suvarpe Proof.Derty Harry gavo dvi kulkas i galva , ir po viena i pilvo , bei krutines sritis.Mario Etheridge pats prisipažino padares nusikaltima.

Asmeniškai aš , negaliu išsivaizduoti beprasmiškesnes mirties.Tiek Proof tiek Keith atžvilgiu , o be to ir Mario Etheridge gyvenimas sugadintas.Ir viskas del to prakeikto bilijardo stalo?!
Proof – nepakartojamas Mc , turintis labai savita balsa ir požiuri i muzika bei gyvenima , Eminem dešinioji ranka ir koncertu organizatorius , turintis nuosava label’a , vyras ir penkiu vaiku tevas , Keith Bender – žmogus taip pat turintis šeima , gera darba ir gyvenima žuvo del kažkokio bilijardo stalo.

“Tu nežinai kaip elgtis kai prarandi žmogu , kuris toki ilga laika buvo tokia didele tavo gyvenimo dalis.Proof ir aš buvome broliai.Jis pastumejo mane tapti tuo kuo esu dabar.Be Proof saugojimo ir padrasinimu turetu egzisuoti Marshall Mathers , bet Eminem turbut ne, o Slim Shady tikrai ne.Neprabegs ne viena diena , be jo sielos musu širdyse ir ikvepimo aplink mus visus.Mums jo truks kaip draugo , tevo ir Detroito hip-hop’o ambasadoriaus. Šiuo metu dauguma žmoniu sutelke demesi i tai kaip jis mire.Aš noriu atsiminti kaip jis gyveno.Proof buvo juokingas , jis buvo protingas , jis buvo žavintis.Jis ikvepdavo visus aplink save.Jis niekada negales buti pakeistas kuo nors kitu.Jis buvo ir visada bus mano geriausias draugas.”kalbejo Eminem (2006-04-13).

Proof buvo 32 m. , jis buvo penkiu vaiku tevas.
Pacioje Proof kuryboje galima ižvelgti kažkokia nuojauta apie artejancia mirti.Visu pirma , 2004 m. Išejusio Eminem albumo “Encore” dainos “Like toy soldiers’ video-klipe proof nušaunamas.Ir kas galejo pagalvoti , kad vos po dvieju metu visa tai taps realybe.Toliau – antrasis albumas “Searching For jerry Garcia” , vien jo pavadinime slypi mirtis , o ant albumo viršelio – Proof , apsikabines skeleta.Demesi atkreipia dainu pavadinimai “When go calls” kita daina kurioje atsispindi mirtis “Kurt Kobain” (Kurt Kobain – mires grupes Nirvana vokalistas).
Taigi manau , kad visi turetume bent kartais pamastyti kaip toli gali nuvesti musu principai , taciau svarbiausia ne kaip toli , o i kuria puse ir kiek žmoniu tai gali iskaudinti.

R.I.P. Homie.

DeShaun Holton – Proof/Big Proof/Derty Harry

(1975.10.02) – (2006.04.11)

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close