Interviu

„Q“: „lietuviškas šou – š*das!

Asmeninio archyvo nuotr. 20 – etis hiphoperis iš Klaipėdos, trumpai besivadinantis tiesiog „Q“ šiais metais laimėjo „Online MC Battle“ konkursą internete. Jis džiaugiasi, kad hiphopas mūsų šalyje jau skinasi kelią ir drąsiai mėto akmenis į pop scenos darželį.

 

„Q“ hiphopu susidomėjo dvylikos metų. Nors išbandė ne viena gatvės užsiėmimą ir graffiti meną, labiausiai ,,užsikabino” ant repavimo. Įdomus ir itin trumpas slapyvardis „Q“ jam prilipo nuo mėgiamo jo atlikėjo TQ?.

 

Pirmąsias repo eilutes, kurios dabar „Q“ jau kelia juoką, jis parašė, sulaukęs penkiolikos metų. Tėvams patiko, kad vaikinas ne vien ,,trinasi” su draugais, bet ir užsiima kūryba. Vėliau „Q“ repavimą apleido, tačiau prieš pusantrų metų rimtai grįžo prie šios veiklos. To įrodymas – šią vasarą laimėta „Online MC Battle“ kova.

 

Nuo tradicinių hiphoperių kovų internetinė „MC Battle“ skiriasi tuo, jog čia varžovai akis į akį nesusiduria. Pagal reikalavimus, teko sukurti ,,gabaliukus” ir juos siųsti komisijai. Iš viso dalyvavo per 50 žodžio meistrų, o 16 geriausiųjų pasiekė finalą.

 

DELFI gatvė: kaip vertini hiphopą Lietuvoje?

„Q“: per pastaruosius keletą metų hiphopo kultūra mūsų šalyje itin išpopuliarėjo. Tačiau jos vystymąsi palaiko tik pavienių žmonių iniciatyva. Džiugu, kad yra radijo stotis, nemažai dėmesio skirianti lietuviškam hiphopui…

 

DELFI gatvė: kokie Lietuvos hiphopo atlikėjai stipriausi?

„Q“: ,,G&G Sindikatas”, Šmėkla, Vaiperis, ,,8- as maršrutas“, Sporas.

 

DELFI gatvė: apie ką repuoji?

„Q“: apie viską, ką matau. Neturiu jokių ribų. Galiu repuoti apie šeimą, gatvę, medžius. Kartais renkuosi komiškas temas – pasijuokiu iš lietuviškos muzikos padangės.

 

Drąsiai galiu sakyti, kad lietuviškas šou verslas – š*das. Viskas pritaikoma masėms: 95 procentai dainų yra apie meilę, atlikėjus varžo prodiuseriai, neleidžia dainininkams realizuoti savo idėjų.

 

Undergruonde prodiuserių nėra. Čia visiška laisvė. Klausytojai atpažįsta nuoširdumą, kuris paperka žmones. Ir nors tavo kūrybą išgirs vos dešimt žmonių, ji bus tikra, o ,,neprimesta“ prodiuserių ir klausytojų.

 

DELFI gatvė: kada kuri?

„Q“: kartais prabundu naktį ir užsirašau keletą eilučių. Būna, jog klausant geros muzikos, ranka pati rašo tekstą. Taip ir kelias valandas gali neatsitraukti – muzika ,,veža“.

 

DELFI gatvė: papasakok apie hiphoperių tūsus?

„Q“: susirenka saviškiai. Kartą į tūsą buvo užklydę metalistai, bet gerai su jais pasilinksminom. Mes esame draugiška kultūra, nors dažnai kiti mano priešingai.

 

DELFI gatvė: ką manai apie kitas subkultūras?

„Q“: gerbiu visas subkultūras: jie daro savo, aš – savo.

 

„Q“ pasakojo susidūręs su kvailais stereotipais apie jo stilių: neva hiphopas – tai tik keiksmažodžiai, muzika, kuriai kurti nereikia gabumų ir proto.

 

,,Nors mes nedainuojam, tačiau galim vadintis gatvės poetais. Mes kuriam taip pat kaip Lermontovas ar Puškinas rašė eiles. Repavimas – nė kiek ne menkesnis menas“, – išrėžia hiphoperis.

 

DELFI gatvė: ar kuri klipus savo dainoms?

„Q“: klipo filmavimas – brangus malonumas, tačiau solinio albumo pristatymui ketinu sukurti. Filmuoti vykčiau į Lenkiją, ten turiu pažįstamų, kurie padarytų klipą pigiau.

 

DELFI gatvė: kokia tavo reperio apranga?

„Q“: laisva muzika, tad laisvi ir drabužiai. Jei gerbi šią subkultūrą, gerbi ją visais aspektais. Nors pažįstu ir hiphoperių, kurie neskiria daug dėmesio aprangai, rengiasi paprastai. Man laisvi drabužiai patinka ir todėl, jog esu didelis.

 

Hiphoperis ketina išleisti du albumus: spalio pradžioje turėtų pasirodyti „Q“ mixtape’as (albumas, kuriame repuojama ,,ant” svetimos muzikos), o kiek vėliau – solinis albumas (muzika jau nesiskolinama, o kuriama specialiai albumui).

 

Anot „Q“, jei turi idėjų, gerą hiphopo albumą galima paruošti vos per pusmetį. „Q“ prisideda ir prie kitų atlikėjų projektų. Pavyzdžiui, jo repavimas skamba ,,Karmos” albume. ,,Lietuvoje hiphopo kūrėjų nėra daug, vieni kitus gerai pažįstam, tūsuose retai sutinkam nematytų veidų, bendradarbiaujam ir kurdami”, – sako „Q“.

 

,,Mėgstu klasikinį skambesį, norėčiau padirbėti su džiazo atlikėjais. Gyva muzika ir repas – geras derinys“, – pamoja reperių pirštų kombinacija „Q“ ir atsisveikina.

 

 


Q – Snimaju šlepu

 

 Q – Sam sebe ikona

 

 Q – Pravda

 

 Q – Fragmenti

 

 


Autorius Justina Gedvilaitė, DELFI

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close