Albumai

QWAZAAR & BATSAUCE – „Style be the king“ [demo EP, 2011]

Kai gavau šį albumą, jau ir pats buvau primiršęs abu veikėjus. Po trumpos meditacijos priešais kompiuterio monitorių gan sėkmingai atgaivinau savo atmintį. Taigi leiskit jums pristatyti šio ne itin ilgo albumo kūrėjus.

Pradėsim nuo projekto MC – pono vardu Qwazaar (aka Blaine Iza Pain). Kas atsimena ir mėgsta leidybinę firmą „Galapagos 4“, turėtų žinoti ir šio žmogaus vardą, kadangi jo vokalą ir mintis galima išgirsti nė viename šio leiblo išleistame albume, be to, jis yra vienas iš „Typical Cats“ įkūrėjų ir ilgamečių narių. Vertėtų paminėti dar porą grupių, prie kurių prisidėjo Qwa – „UoterLimitz“ ir „Dirty Digital“. Taigi, kaip matot, šitas Čikagos gyventojas per savo 12 su uodega metų hiphope įgavo nemenkos patirties, ypač turint minty, kiek laiko jis praleido studijose, turuose po JAV ir Europą, jau nekalbant apie šiaip nedidelių klubų scenas.

 

Antras veikėjas – Batsauce, šitam „duete“ atsakingas už muzikinę dalį. Nors dideliu albumu kiekiu ir turais jis pasigirti negali, URB žurnalas įvardija jį tarp dešimties geriausių naujos kartos muzikos kūrėjų ir prodiuserių. O nusipelnė jis šio garbingo titulo dėl savo bendrų darbų su „The Perceptionists“ (Mr. Lif ir Akrobatik), Bahamadia, „Mass Influence“, Baje One, Chop, Lady Daysey (šviežesniu BBE rec. talentu; beje, būtent jis padirbėjo su šio EP viršeliu – nieko ypatingo, visgi demo pagamintas savo jėgomis), na ir visu sąrašu kitų daugiau ar mažiau girdėtų asmenų. Kam įdomu, galit nemokamai parsisiųsti Batsauce paruoštą albumą, labai tinkantį vasaros metui (http://modernshark.com/batsauce-summertime-free-download-just-in-time-for-the-dog-days). O kol kas grįžkim prie šio darbo.

 

Keik supranta mano pražilusi galva, tai nėra EP, išleistas vien dėl to, kad reikėtų kažką išleisti, tai yra naujo albumo promo, kuris turėtų pasirodyti rugsėjo mėnesį „Bat Meets Blaine“ padedant minėtai „Galapagos 4“.

 

Šį EP sudaro 9 labai neblogi, sakyčiau, gabalai, greitas Qwa repavimas, kažkuo primenantis britišką hiphopo sceną – šioks toks lengvas akcentas neleidžia apie tai pamiršti. Temos gana senamadiškos – meilė, mirtis, draugai, idėja, na, geriau netgi būtų sakyti, laiko patikrintos temos, bet būtent todėl jas yra sudėtingiau pateikti klausytojui taip, kad nekeltų jam žiovulio. Galiu pasakyti, kad man patiko Qwazaaro darbas – nenuobodžiai ir kartu „Galapagos 4“ ribose, nors muzika ir skiriasi nuo to, ką pateikdavo „Galapagos“ chebra. Plius atsirado vokaliniai choriniai padainavimai, dar kažkas tokio, kas sukuria gana šiltą atmosferą – dar truputį, ir griebs už širdies ir išspaus ašarą (nors tai priklauso nuo nuotaikos). Kalbant apie kitus žmones prie mikrofono, čia dar dalyvavo toks vokiečių veikėjas Chefket (aš paskutiniais metais nutolęs nuo Europos, tad negaliu spręsti, ar jis žinomas ten ar ne, bet matau, kad koncertuoja labai dažnai, taip pat dalyvavo ir Splashe, iš kurio jau grįžo mūsų delegacija).

 

Muzikinė dalis. Čia viskas labai tvirtai, toks tvirtas, sėkmingom formulėm paremtas muzonas, su doze naujų vejų, bet bendrai skamba labai neblogai, netgi vietomis puikiai, turint omeny, kad artėjančiam albumui bus skirta daugiau dėmesio ir jis skambės dar geriau. Manau tai, ką daro Batasauce, mūsuose turėtų daug kam patikti, ypač mėgstantiems praeito amžiaus pabaigos ir XXI a. pradžios vadinamąjį Bostono ir Čikagos undegroundą.

 

Tai štai tiek, jeigu neklystu, kažkur Internete šis albumas turėtų būti įdėtas nemokamam parsisiuntimui, siūlau pabandyti www.qwasaarmusic.com. Skanaus, bombos jis nesusprogdins, bet laiką praleisit su malonumu.

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close