AlbumaiMental CrewNauja DainaNaujienos

Rašytojai, kurie neskaito: „Mental Crew: pristato naująjį albumą ir klipą

Ar pamenate 10-ajame dešimtmetyje JAV vykusias kovas tarp Rytų ir Vakarų pakrančių reperių? Tupacas prieš Biggie Smalls, Snoop Dogg prieš Mobb Deep. Vėliau, perkopus 2000-uosius, hip-hopo kultūros atstovai nepasidalija tikrojo repo titulo – ar karaliauti turi ortodoksiška klasikinė muzika ar šiuolaikinis jaunimas, kuriantis paprastesnį, naktiniams klubams tinkanti repą. Atrodo, kad mūšio laukas tuščias nelieka. Štai ir Lietuvoje šiemet ietis remia seni vilkai bei spalvingi naujokai išsišokėliai.

Na, o kol hip-hopo muzikos mėgėjai ginčijasi kas teisus, kas turėtų dominuoti, o kam reikėtų trauktis į šešėlį, nesistengdami apsigyventi antraštėse ir grobti karūnų – įžygiuoja „Mental Crew“. Nors vilniečiai Dr. Tigris, Arty ir Sidabraz drebinti sienas pradėjo dar prieš kelioliką metų Fabijoniškių labirintuose, jų požiūrio į muziką ir kultūrą nepavadinsi niekaip kitaip tik šviežiu.

Naujasis trijulės albumas „Rašytojai, kurie neskaito“ tarsi iš alchemiko laboratorijos. 10 kūrinių, kuriais žingsniuojant nuo pat pirmojo „Sportas“, klausytojas pasineria į nuolatinę nuostabos būseną. Jei vienas gabalas nukelia į 1995-ųjų Brukliną, tai jau kitame melomanai šuoliuoja pagal elektroninių skambesių vibracijas. Patys „Mental Crew“ neslepia, kad šį kartą siekė kuo tampresnio ryšio su klausytoju. Vienas grupės narių Dr. Tigris sako, kad kuriant albumą buvo ieškoma bendrų taškų tarp dviejų pasaulių. Taip pat ir matyti tikslus, kurie įkvepia tiek kūrėją, tiek jo sekėją.

Šiuolaikiško trap‘o ir auksinių laikų hiphopo mikstūrą „Mental Crew“ užmaišė be išorinio įsikišimo. Tai liudija ir albumo pavadinimas. „Mes kuriame laisvai, be nusistatymų, be įsipareigojimų. Kuo gyvename, apie tai ir rašome. Nenusirašinėjame nuo kitų, nevykdome užsakymų. Jei matome neteisybę – apie tai kalbame. Jei matome, kad yra dėl ko džiaugtis – džiaugiamės“, – priduria Dr. Tigris.

Albumo temas bei grupės požiūrį į pasaulį iliustruoja ir visiškai šviežias vaizdo klipas „Kūrybinė laisvė“. O prie albumo kartu su žodžių akrobatais Dr. Tigriu, Arty ir Sidabru darbavosi visas būrys prodiuserių – WTK, Sonic Booom Beats, Filthy Gears, EK Beatz.

Albumą rasite čia:

https://www.facebook.com/MentalCrewOFFICIAL

https://www.youtube.com/channel/UCtatzpwwOkZsxfXn-ydCD1w

https://www.soundcloud.com/mental-crew

https://mentalcrew.bandcamp.com/

Susiję

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Close